تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

برس وشانه مو

استفاده از برس و شانه مناسب برای موها از وسایل آرایشی مهمی است که اگر در این مورد انتخاب مناسبی نداشته باشید، ممکن است زیبایی و سلامت موهای سر به خطر بیفتد. قصد داریم شما را با انواع برس مو آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه شانه و برس موی مناسب انتخاب کنیم؟

همانطور که اشاره شد برای سلامت و زیبایی موها باید در انتخاب بهترین برس مو دقت داشته باشید. زمانی که قصد دارید شانه موی سر یا برس مناسب را انتخاب کنید، حتما به میزان ضخامت و شکنندگی موهای سر خود توجه داشته باشید. اگر از برس های زبر یا ضخیم برای موهایی نازک استفاده شود، احتمال آسیب بسیار زیاد است، حتی ممکن است ریزش موهای شما شدت پیدا کند. اگر از نوع موهای خود اطلاعی ندارید، بهتر است با یک پزشک متخصص یا آرایشگر در این باره مشورت کنید و برای انتخاب برس و شانه مناسب حتما کسب اطلاعات کنید.

برس مو

برس گرد

اگر موهایی صاف و یکنواخت دارید و برای حالت دهی به موهای خود به فکر راه چاره ای هستید. توصیه می کنیم از برس های گرد و بزرگ استفاده کنید. البته بسیاری از افرادی که موهای کوتاه و فر دارند می توانند از این برس برای آراستگی موهای سر خود استفاده کنند. برس های گرد دارای انواع مختلفی هستند و روش پوش دادن مو برای شما نیز استفاده می شود. برای پوش دادن موها نیز می توانید از برس های گرد استفاده کنید. البته کاربردهای برس گرد بسیار زیاد است و می توانید در آراستگی و زیبایی موها از این مدل شانه و برس برای موهای خود استفاده کنید.

اگر قصد دارید موهای خود را پوش داده و یا به حالتی خاص درآورید بهتر است از ترکیب برس سشوار استفاده کنید. البته امروزه سشوارهای بسیاری برای راحتی کار افراد، دارای انواع شانه سشوار و برس سشوار هستند. در ادامه می توانید با عکس شانه و سشوار ها انواع مدل ها را مشاهده کنید.

برس گرد

برس حالت دهنده

برس حالت دهنده می تواند برای زیبایی موهای سر شما کمک قابل توجهی باشد. برس حالت دهنده برای حجیم شدن موهای سر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برس حالت دهنده دارای انحنایی در انتهای لبه ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته و علت نامگذاری آن همین دندانه ها می باشد. برس نرمی که در قسمت تحتانی آن کوسن قرار دارد و فاقد هر گونه سوراخ است. به همین علت برای پوش دادن و حالت دهی به ریشه موها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیر شگفت انگیز این برس را می توان در موهای ضخیم مشاهده کرد. همچنین دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی است، اگر به سلامت موهای سر خود اهمیت می دهید توصیه می کنیم حتما به سراغ نوع طبیعی برس بروید. زیرا برس با لبه های طبیعی آسیب کمتری را به ریشه و ساقه های موی سر شما می رساند. در نتیجه برای انتخابی مناسب در برس های حالت دهنده می توانید به دو مدل موجود آن توجه داشته باشید. موهای پرپشت و پوش داده شده خود از انواعی است که می تواند به موهای سر شما زیبایی بخشیده و به کمک سلامت موی سر آید.

برس حالت دهنده

برس های بالش دار

برس های بالش دار در دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارند. این برس برای موهای متوسط تا بلند مناسب است و بالش انتهای برس منعطف و سازگاری بسیار با پوست سر دارد در نتیجه آسیبی به موهای سر نمیزند. اگر به دنبال برسی هستید که جریان الکتریسیته را به موهای سر شما انتقال ندهد، برس های بالش دار انتخاب مناسبی است. استفاده از برخی شانه و برس ها می تواند منجر به آسیب و انتقال جریان الکتریکی به بدن و ریشه موهای سر شود. اما در برس های بالش دار انتقال به حداقل رسیده است. حالت گرد برس می تواند گره موهای سر شما را باز کرده و به کمک شما بیاید. اگر با موهایی وز کرده حتی بعد از شانه کشیدن و استفاده از برس دست و پنجه نرم می کنید بهتر است از برس های بالش دار استفاده کنید. زیرا لبه های گرد می تواند هر گره ای در موها را باز کند. بخصوص این برس ها برای افرادی که دارای مو و پوست حساسی هستند گزینه ای مناسب خواهد بود. آسیبی از برس بالش دار بر موهای سر شما وارد نخواهد شد.

برس بالش دار

استفاده از برس های بیضی

اگر موهایی پرپشت و زبر دارید می توانید از برس بیضی برای استفاده کمک بگیرید. برس های بیضی به گونه ای طراحی شده اند که می تواند در عمق موهای شما نفوذ کند و به راحتی اگر گره ای در موها وجود داشته باشد به راحتی باز خواهد شد. این مدل برس و شانه برای موهایی که وز کرده و فر هستند گزینه ای مناسب است و موجب کاهش کشیده شدن موها در هنگام آراستگی خواهد شد. اگر از اکستنشن و استفاده کرده اید برس های بیضی برای شما گزینه ای مناسب خواهد بود. اگر به دنبال گزینه ای هستید که در خانه همه افراد خانواده بتوانند از آن استفاده کنند، برس های بیضی شما را به سر منزل مقصود خواهد رسانید. نفوذ راحت در موهای سر و عدم آسیب به ریشه های مو از جمله مواردی است که از برس های بیضی می توانید شاهد باشید.

همچنین استفاده از این برس برای موهای نازک تا موهایی پرپشت و زبر می تواند مفید باشد. البته بهتر است هر کسی بسته به نوع موهای خود از شانه و برس های مخصوص استفاده کند، اما به طور کلی می توانید از برس بیضی نیز استفاده کنید.

شانه

نگهداری از برس و شانه

نکته مهمی که درباره خرید انواع برس مطرح می شود این است که چگونه باید از آنها نگهداری کنیم؟ برای نگهداری از برس و شانه ها باید به نکات بسیاری توجه داشته باشید. اولین نکته این است که برای افزایش طول عمر شانه و برس باید در انتخاب نوع مناسب برای موهای سرتان دقت داشته باشید. بهتر است هفته ای یکبار برس و شانه های خود را بشویید. برس های با جنس چوبی را هیچ گاه با آب داغ نشویید بلکه از آب سرد و شامپو برای شست و شو استفاده کنید. بهتر است برای ضدعفونی کردن برس ها از جوش شیرین، آبلیمو، و روغن درخت چای استفاده کنید. به این نکته دقت داشته باشید هر نوع برس دارای طول عمری است پس در نگهداری و نظافت برس ها نهایت دقت را داشته باشید. امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.برای خرید میتوانید از طریق سایت لوازم آرایشی و بهداشتی نیروان اقدام فرمایید.