تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

وسایل گریم

گریم مخصوص صورت به معنی استفاده از تکنیک سایه روشن برای محو ایرادات و جلوه سازی زیبایی های صورت می باشد. در واقع مفهوم اصلی گریم در برگیرنده بازی با سایه ها و سایر ابزارهای گریم می باشد به نحوی که پس از پایان گریم اطرافیان تصور کنند این چهره متعلق به خود شخص است و آرایش و گریم خاصی در صورت شخص انجام نگرفته است، اما  چهره فرد بسیار تغییر کرده و زیباتر شود. ابزار و وسایل گریم جزو دسته لوازم آرایشی صورت محسوب می شود.

برای یک گریم مخصوص صورت به چه وسایلی نیاز است؟

برای گریم مخصوص صورت نیاز به وسایلی است که توسط آن بتوان به خوبی و بدون ایراد صورت را گریم کرد. برخی مواد تشکیل دهنده گریم عبارتند از:

·        پرایمر صورت: با این وسیله منافذ پوست شما بسته می شود و پوست شما صاف تر به نظر می رسد و آرایش به خوبی بر روی صورت شما می نشیند.

·        کرم پودر: با توجه به نوع پوست کرم پودر گریم مخصوص صورت را به کار می برند. کرم پودر برای زیرسازی صورت و تعیین رنگ پوست نقش اصلی را ایفا می کند.

·        کرم زیبایی(BB، CC، DD)چند منظوره: این کرم ها تلفیقی از کرم پودر، پرایمر و سایر محصولات زیبایی و زمانی که از آنها استفاده می کنید به منزله ی طی کردن چندین مرحله ی آرایشی صورت است.

·        کانسیلر، رژگونه، هایلایتر، برنزه کننده، اسپری تثبیت کننده همه جز لوازم ضروری برای گریم مخصوص صورت می باشند.

شاید این سوال هم برای شما پیش بیاید که به چه علت باید از گریم استفاده کرد؟ گریم در مقایسه با آرایش سبب کاهش سن می شود و زیبایی های صورت را برجسته می کند و عیوب آن را می پوشاند. از همه مهمتر یک گریم کاملا حرفه ای قابل تشخیص نیست و در مقایسه با آرایش های سنگین بسیار از نظر اطرافیان مطلوب است.

وسایل گریم

آیا گریم همان آرایش است؟

برای پاسخ به این پرسش خوب است به مقایسه ی گریم و آرایش بپردازیم. در آرایش، آرایشگر به دنبال رنگ دادن به صورت است اما در گریم، گریمور به دنبال اصلاح شکل صورت با تاکید بر زیبایی ها و محو ایرادات صورت است.

·        اصول کلی میکاپ: آرایش تابع مد است. رنگ ها و سایه های به کار رفته در آن با تغییر فصل و شب و روز نیز تغییر می کند. معمولا از کرم پودری استفاده می شود که با رنگ پوست هماهنگ باشد. آرایش ابرو را متناسب با رنگ و حالت چهره انجام می دهند. آرایش چشم ها بر زیبایی فردی بسیار تاثیرگذار است. رژگونه و رژلب تاثیر بسیاری بر زیبایی فردی دارد و معمولا از یک تم رنگی برای هر دوی آنها استفاده می شود.

·        اصول کلی گریم: گریم مخصوص صورت تکنیکی مبتنی بر بازی با سایه ها می باشد اصول کلی گریم بر اساس هایلایت روشن سازی و برجستگی زیبایی های صورت و لولایت استفاده از سایه های تیره برای رفع ایرادات صورت می باشد.

لوازم گریم

نکات مهم در انتخاب وسایل گریم مخصوص صورت

·        شناسایی فرم صورت، معمولا شکل کلی صورت را بر مبنای اشکال هندسی دایره، مثلث و...تعیین می کنند.

·        باید بررسی کنید جنس پوست شما از چه نوعی است چرب، خشک یا مختلط

·        شناسایی رنگ پوست خود که طیف گسترده ای را در برمی گیرد

·        برندی معتبر و سازگار با پوست

برای استفاده از هریک از وسایل گریم باید باید اصول مشخصی را رعایت کنیم که عبارتند از:

پرایمر برای یک پوشش اولیه بر روی صورت استفاده می شود پرایمری که برای صورت و چشم به کار می روند دو محصول جدا از هم هستند. آندربیس در واقع همان مرطوب کننده است که قبل از پرایمر استفاده می شود. در این مرحله به وسیله ی دست یا پدهای ویژه باید کرم پودر را برای زیرسازی به پوست بمالید. پن استیک کرم پودر فشرده شده است برای پوست های خشک به کار میروند.کیک میکاپ مناسب پوست های چرب است. کانسیلر برای برطرف کردن نواقص و سیاهی چشم به کار می رود. کاموفلاژ عیوب صورت را به طور کامل پوشش می دهد.

لوازم گریم صورت

مواد تشکیل دهنده گریم صورت چیست؟

لوازم آرایش و گریم مخصوص صورت از موادی تشکیل شده اند که عبارتند از:

·        کرم پودر: معمولا انتظار داریم کرم پودر حالت پودر داشته باشد اما مواد نگهدارنده ی آن موجب می شود حالتی مایع داشته باشد.وظیفه ی گلیسرین برای نرم کنندگی کرم است. امولسیفایرها حالت مخملی به پوست می دهند. دیگر ترکیبات موجود در کرم عبارتند از: سیلیکون، سرامید، لانولین

·        رژلب: موم به منظور شکل گیری رژ به کار می رود. روغن کرچک، نباتی و... با سایر مواد رژ ترکیب می شود. سرب برای تثبیت رنگ رژ بر روی لب به کار می رود

·        ریمل: عطر در اکثر محصولات آرایشی وجود دارد گندم به منظور ضخیم کردن ریمل به کار می رود. ایزوپروپیل برای حل کردن عطرها استفاده می شود

خرید لوازم گریم صورت

نکاتی که برای گریم صورت باید به آن توجه کنید!

·         آماده سازی پوست: باید قبل از آرایش صورت خود را به طور کامل با فیس واش بشویید و از هرگونه آلودگی پاک کنید سپس باید با یک کرم مرطوب صورت خود را برای آرایش آماده کنید

·         پرایمر: هرگز از پرایمر غافل نشوید برای زدن پرایمر از نوک انگشتان خود استفاده کنید.

·         کانسیلر: جادوی رفع نواقص صورت می باشد با مقدار مناسبی کانسیلر از شر سیاهی زیر چشم خود خلاص می شوید.

·         فیکساتور: یکی از لوازم ضروری گریم برای تثبیت آرایش بر روی صورت می باشد.

·         هایلایتر و کانتورینگ: دو وسیله ی اساسی برای گریم و مناسب سازی صورت هستند

·         رژگونه: ابزاری برای زیباتر کردن گونه ها می باشند.

·         آرایش چشم: ابزار زیادی برای آرایش چشم وجود دارد زیباتر شدن چشم ها تاثیر زیادی در کل صورت شخص دارد.

برای خرید لوازم آرایشی اصل و انواع ابزار و وسایل گریمبا مراجعه به سایت فروشگاهی نیروان مراجعه کرده و محصولات آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را  از انواع برند های خارجی و ایرانی به صورت شبانه روزی و آنلاین بدون محدودیت زمانی و مکانی و با خیال آسوده خریداری کنید.