تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

رابر بیس ناخن

زیبایی و جذابیت ظاهری برای اغلب بانوان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد که یکی از این موارد به کاشت ناخن و طراحی آن مربوط می شود. رابر بیس ناخن یکی از ابزار و وسایل ژلیش ناخن به حساب می آید که نقش مهمی در زیبایی و ماندگاری آن دارد. امروزه کاشت ناخن با فرم و قد دلخواه توسط مراکز و سالن های زیبایی انجام می شود و بانوان می توانند برای مدت زمان طولانی از ظاهر زیبای دست و انگشتان خود لذت ببرند. حال برخی از خانم ها در دوره آموزش کاشت و طراحی ناخن این سوال را در ذهن دارند که رابر بیس چیست؟ در اینجا تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات مفیدی در ارتباط با رابر بیس ژل ناخن، انواع، کاربرد، تفاوت با لمینت ناخن، نکات استفاده و راهنمای خرید آنلاین در اختیارتان قرار دهیم؛ پس توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

رابربیس ناخن چیست؟

رابر بیس ناخن (Rubber Base) در واقع یک لایه پایه برای لاک ژل به حساب می آید که از خاصیت ارتجاعی برخوردار می باشد. پایه پلاستیک بودن رابر سبب انعطاف پذیری آن شده و بدون شکست به آسانی خم می شود. ارتجاعی بودن رابر باعث می شود تا مانیکور در زمان کار با ناخن های طبیعی خم شود و ناخن ها به راحتی نشکنند. این پایه ژل از فرمولاسیون بسیار غلیظی برخوردار بوده و حاوی غلظت بالایی از نرم کننده می باشد که به خوبی به ناخن ها می چسبد و با فرمول ضخیم سبب ماندگاری بیشتر مانیکور و استحکام ناخن ها خواهد شد. به طور کلی رابر ژل ناخن برای کاور کردن ناخن طبیعی جهت یکدست کردن ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. رابر بیس ژل ناخن با اشعه هر 2 لامپ UV و LED خشک می شود و از بین رفتن آن هم به آسانی انجام خواهد شد؛ زیرا این محصول از لاک ژل خیس تهیه می شود.

رابر ناخن

معرفی انواع رابر بیس ناخن (رابر ژل)

رابر بیس ژل ناخن در 2 نوع غلیظ شده تاپ و بیس تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی انواع رابر ژل می پردازیم:

  • رابر بیس ژل

این مدل رابر ژل همان رابر بیس یا اولیه می باشد که از غلظت بیشتری نسبت به بیس ژل معمولی برخوردار بوده و به عنوان لایه کاور نسبتا ضخیم به عنوان ژل پولیش روسی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی رابر ژل ها در 2 نوع بی رنگ (کریستالی، نچرال و شیشه ای) و رنگی به بازار عرضه می شوند که طیف رنگی ها اغلب هلویی، صورتی، بژ، کرمی، تناژهای تیره و روشن هستند.

  • رابر تاپ ژل

رابر بیس ناخن تاپ در واقع همان تاپ شاین، تاپ ژل، تاپ کت UV و ژل بی رنگ آجری می باشد که بر روی لایه آخر ژل پولیش، روی ناخن یا انواع دیزاین استفاده می شود. این رابر از قدرت پوشش دهی و غلظت بالاتری نسبت به تاپ شاین بیس برخوردار می باشد. این مدل رابر بیس ناخن برای ژل پولیش ناخن طبیعی و حجیم سازی ژل رنگی و ایجاد قوس کاربرد دارد و از لب پر شدن و بلند شدن ژل های رنگی جلوگیری می کند. همچنین آن را بر روی دیزاین های کروم به کار می برند تا با ضخامت زیاد، مانع از پاک شدن کروم تا زمان ترمیم شود.

انواع رابر بیس ناخن

کاربرد رابر بیس ژل ناخن

رابر ژل ناخن به عنوان محصولات مراقبت حرفه ای برای ناخن های ظریف، شکننده و آسیب دیده به کار می رود. در فرمولاسیون رابر بیس ناخن از مواد خطرناک و حلال استفاده نشده و با فناوری جدید از خاصیت کشسانی و ارتجاعی ویژه ای برخوردار می باشد. این محصول برای رفع ناهمواری سطح ناخن، رفع نواقص، تغذیه و تقویت ناخن های آسیب دیده و محکم کردن ناخن ها استفاده می شود. رابر بیس ناخن دارای چسبندگی و دوام بسیار بالایی بوده و براقیت فوق العاده ای دارد. همچنین رابر بیس ژل ناخن برای حجیم سازی (ژل پولیش روسی) تولید شده و بدون شکاف و حباب حتی در یک لایه نازک بر روی ناخن ها برای مدت زمان طولانی ماندگار خواهد بود.

رابر بیس ژل ناخن

تفاوت رابر بیس ناخن با لمینت ناخن در چیست؟

لمینت ناخن یکی دیگر از روش های زیبایی ناخن ها و جلوگیری از صدمه دیدن آن ها به شمار می آید که برای انجام لمینت به پرایمر ژل و زیرسازی نیاز خواهد بود اما برای رابر ژل به چنین کاری احتیاج نیست و استفاده از ضد قارچ، رابر بیس، کلینزر، سوهان کشی و در نهایت تاپ شاین کافی می باشد؛ از این رو رابر بیس و لمینت ناخن در مراحل انجام با یکدیگر تفاوت دارند. همچنین در روش کاور ناخن با رابر ژل برای افزایش طول عمر و ماندگاری، می توان از تیپ فیبر استفاده کرد.

تفاوت رابر بیس ناخن و لمینیت ناخن

آیا رابر بیس همان لمینیت است؟

 

تفاوت رابر بیس و بیس کات

رابر بیس کات یک پوشش پایه است که انعطاف پذیر است و همراه با ناخن خم می شود . این پایه لاستیکی به گونه ای طراحی شده است که به ناخن های پوسته پوسته، شکننده، نازک یا ناخن هایی که مستعد شکافته شدن هستند، استحکام بیشتری بدهد.
رابر بیس یک ژل دارای یک پایه بسیار انعطاف پذیر و شفاف است که به خوبی به ناخن های طبیعی می چسبد و مشکل لیفت را به طور کلی برطرف می کند. می توان از آن به عنوان پوشش پایه برای هر کاربرد استفاده کرد. رابر بیس دارای حداقل لایه چسبنده است و نیازی به برداشتن آن نیست. 
رابر بیس را می توان به عنوان پوشش پایه برای هر محصولی حتی ژل لاک استفاده کرد. این یک ژل با ویسکوزیته عالی است که به جلوگیری از لیفت کمک می کند و رایحه دلپذیری دارد.
بیس کات (بیس کات های لاستیکی) نازک تر و آبکی تر از رابر بیس (بیس کات های معمولی ) هستند، اما قوام ضخیم تری دارند. تمایز اولیه بین پوشش رابر بیس و بیس کات، ضخامت قوام است. بیس کات پایه لاستیکی دارد و به طور قابل توجهی ضخیم تر از رابر بیس ها هستند زیرا همان طور که میدانید مدتی طول می کشد تا روی برس خشک شود. اگر دقت کنید، اگر به اندازه کافی دقت کنید، در واقع تقریباً به برس چسبیده است.

آیا از تاپ کات به جای بیس کات می توان استفاده کرد؟

تاپ کات از نظر شیمیایی با پوشش بیس کات یکسان نیست و نمی توان آنها را تعویض کرد. اگر این کار را انجام دهید، مانیکور شما ممکن است پس از اتمام آن عالی به نظر برسد، اما در عرض یک تا دو روز، از بین می رود.
این ایده خوبی نیست که از یک تاپ کات برای پوشش پایه استفاده کنید یا برعکس، مگر اینکه از محصولی استفاده کنید که به طور  برای هر دو هدف طراحی شده باشد.

تفاوت بیس کات و پرایمر

پرایمر مایع نازکی است که صفحه ناخن را حکاکی می کند. (معمولاً درمان نمی شود، اگرچه برخی از آنها در یک لامپ پخته می شوند.) این به سفتی که انجام می دهید می افزاید. در سطح میکروسکوپی است. به چسبندگی کمک می کند.

رابر بیس ژل بعد از پرایمر (برای پلی ژل) یا به تنهایی برای افزایش محافظت و چسبندگی محصولاتی مثل لاک ژل یا پلی ژل استفاده می شود. (این کار کمک میکند که یک جلوه نوار دو طرفه خوبی به ناخن بدهد.استفاده از لامپ زیر لاک ژل (رنگ)، به صاف شدن صفحه ناخن برای استفاده بهتر و ماندگاری بیشتر رنگ کمک می کند.
همچنین اجازه می دهد تا برخی از پلی ژل ها با استون حذف شوند. 
بیس کات به محافظت از ناخن در برابر لکه ها و غیره، همین طور به چسبندگی لاک کمک می کند، در هوا خشک می شود، به صاف شدن صفحه ناخن برای استفاده بهتر و ماندگاری بیشتر لاک کمک می کند.
تفاوت بیس کات و پرایمر

آیا بیس کت همان پرایمر ناخن است؟

بیس کت و پرایمر ناخن هر دو برای ماندگاری بیشتر مانیکور شما استفاده می شوند. اما هر دوی آنها متفاوت عمل می کنند و با محصولات مختلف استفاده می شوند.
پرایمر ناخن معمولاً برای درمان سطح ناخن استفاده می شود تا اکریلیک یا لاک ناخن شما بهتر به صفحات ناخن شما بچسبد.
پرایمرهای ناخن معمولاً به دو روش زیر عمل می کنند:
1- ناخن‌هایتان را آب‌گیری کنید تا رطوبت و چربی سطح ناخن‌تان از بین برود و اکریلیک یا لاک‌تان بهتر بچسبد.
2- سطح ناخن های خود را با یک لایه نازک از یک لایه فوق چسبنده بپوشانید که مانند چسبی است که اکریلیک یا لاک شما را روی ناخن ها نگه می دارد.
3- ایجاد پارگی‌ها و سوراخ‌های میکروسکوپی روی صفحه‌های ناخن‌تان که باعث می‌شود اکریلیک‌ها و لاک‌ها بهتر روی ناخن‌ها بچسبند.
در حالی که بیس کات نوعی لاک شفاف است که روی ناخن های شما اعمال می شود تا ژل یا لاک معمولی ناخن شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.
بیس کات‌ها بسیار شبیه به پولیش‌ها هستند، با این تفاوت که دارای مواد نرم‌کننده هستند تا انعطاف‌پذیرتر شوند و سطح سلولز بالاتری برای چسبندگی بهتر آن‌ها وجود داشته باشد.

چه زمانی از بیس کات استفاده می کنید؟

بیس کات یا لاک پایه معمولاً به عنوان اولین لایه لاک قبل از استفاده از لاک ژل یا لاک معمولی ناخن استفاده می شود.

چه زمانی از پرایمر ناخن استفاده می کنید؟

پرایمر ناخن قبل از استفاده از اکریلیک برای درمان ناخن ها استفاده می شود اما می توان از آنها در هنگام استفاده از ژل یا لاک های معمولی استفاده کرد.
اگرچه من از استفاده از پرایمر ناخن هنگام استفاده از لاک ژل یا لاک های معمولی استفاده نمی کنم، مگر اینکه مستعد لایه برداری یا خرد شدن باشید.
این به این دلیل است که پرایمرهای ناخن مواد شیمیایی خشنی هستند که فقط باید در مواقع ضروری استفاده شوند، مانند استفاده از اکریلیک یا زمانی که مستعد پوسته شدن یا خرد شدن هستید.

مزایای پرایمر ناخن

پرایمرهای ناخن در مقایسه با یک لایه پایه ساده، در ایجاد چسبندگی اکریلیک، لاک ژل یا لاک معمولی به ناخن شما بسیار بهتر است.
پرایمر ناخن را می توان با بیشتر محصولاتی مانند اکریلیک، لاک ژل و لاک های معمولی استفاده کرد.

مزایای بیس کات

1- به افزایش طول عمر مانیکور شما کمک می کند.
بیس کت ها می توانند به ماندگاری بیشتر ژل و پولیش های معمولی شما کمک کنند. با ایجاد بستری بهتر برای پایبندی آنها و با انعطاف پذیری بیشتر پولیش ها به آنها اجازه می دهد به جای شکستن خم شوند.
2- می تواند از لک شدن جلوگیری کند.
برخی از مارک های بیس کت از ناخن های طبیعی شما در برابر لکه شدن توسط رنگ های موجود در لاک محافظت می کنند.
اگر متوجه شدید که ناخن های طبیعی شما رنگ زردی دارند، باید از یک بیس کات خوب با خاصیت ضد لک استفاده کنید.
3- تقویت ناخن های سالم تر
بیس کت‌ها ناخن‌های طبیعی قوی‌تر و سالم‌تری را ایجاد می‌کنند و این کار را با تشکیل یک پوشش محافظ روی آن‌ها انجام می‌دهند و از ناخن‌های شما در برابر مواد شیمیایی خشن‌تر در لاک شما محافظت می‌کنند.
برخی از مارک های بیس کات حتی حاوی ویتامین ها، مواد مغذی و حتی مرطوب کننده هستند تا ناخن های طبیعی شما را در وضعیت بهتری نگه دارند.

آیا می توانید از پرایمر ناخن و بیس کت با هم استفاده کنید؟

استفاده از پرایمر ناخن همراه با بیس کات باعث می شود لاک ژل یا لاک های معمولی شما بسیار بادوام باشند.
اما من استفاده از هر دو را توصیه نمی‌کنم، مگر اینکه ناخن‌های شما مستعد خرد شدن و بلند شدن باشند.

آیا می توانید از بیس کات به عنوان پرایمر برای ناخن های اکریلیک استفاده کنید؟

بیس کت ها برای استفاده با لاک های ژل و پولیش های معمولی نه برای اکریلیک ها استفاده می شوند.
هنگام استفاده از ناخن های اکریلیک، توصیه می شود از پرایمر ناخن و خشک کننده ناخن استفاده کنید.

نکات مهم هنگام استفاده از رابر بیس ناخن

امروزه اغلب سالن های زیبایی در زمینه کاشت ناخن به روش های مختلف چون رابر ژل ناخن به متقاضیان خدمات لازم را ارائه می دهند یا افرادی که به دنبال یادگیری هستند را آموزش می دهند. حال در هنگام استفاده از رابر بیس ناخن باید نکات مهم زیر را رعایت کرد:

  • برای چسبیدن بهتر لاک ژل به ناخن ها باید از یک پرایمر عالی برای پوشاندن ناخن ها قبل از استفاده از لایه پایه استفاده کرد.
  • برای افزایش ماندگاری و دوام رابر بیس ژل ناخن باید از تیپ فیبر هنگام انجام استفاده کرد.
  • پایه زل رابر را باید با ضخامت مناسب بر روی ناخن به عنوان کاور و پوشش استفاده کرد تا سطحی صاف و یکدست برای ژل هایی با مارک های متفاوت فراهم شود.
  • برای انجام اصولی و زیبای رابر ژل ناخن باید مراحل و زمان بندی به صورت دقیق انجام شود.

خرید و قیمت رابر بیس در فروشگاه آنلاین نیروان

رابر بیس ناخن یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین خدمات زیبایی می باشد که به عنوان لایه پایه برای لاک ژل مورد استفاده قرار می گیرد و از انعطاف پذیری و دوام بسیار بالایی برخوردار می باشد. رابر بیس در 2 نوع رابر تاپ ژل و رابر بیس ژل توسط برندهای مختلف به بازار محصولات و لوازم آرایشی عرضه می شود. در حال حاضر فروشگاه های عرضه محصولات آرایشی چون نیروان در زمینه عرضه و فروش اینترنتی رابر بیس ژل ناخن با تنوع رنگ زیاد و قیمت ویژه مشغول فعالیت هستند. قیمت رابر بیس ژل ناخن تحت تاثیر فاکتورهایی چون برند، حجم و نوع رابر تعیین می شود. اگر به دنبال تهیه و خرید انواع رابر بیس ژل هستید، می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین نیروان از اطلاعات و قیمت محصول آگاهی پیدا کرده و در صورت تمایل به ثبت سفارش اقدام کنید.

خرید انواع رابر بیس ناخن