تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

خرید انواع محصولات بهداشتی بانوان

از مهم ترین موردی که بانوان باید به آن ها اهمیت دهند، بهداشت جسمی آنان است. رعایت بهداشت بانوان می تواند از بسیاری از بیماری های آینده جلوگیری به عمل آورد. بنابراین برای نیل به حفظ سلامت زنان باید از بهترین محصولات بهداشتی بانوان استفاده کرد. چرا که انتخاب نادرست محصولات بهداشتی برای خانم ها نیز می تواند باعث مشکلاتی شود. در این مقاله بیشتر در مورد معرفی محصولات بهداشتی بانوان صحبت خواهیم کرد.

اهمیت بهداشت بانوان

بدن بانوان به گونه ای است که رعایت بهداشت تاثیری بسیاری در کیفیت زندگی آنان خواهد داشت. در صورت عدم رعایت بهداشت، فرد می تواند دچار بیماری های جنسی و عفونت هایی شود که عواقب شدیدتری را در پی خواهد داشت. مواردی که با استفاده از لوازم بهداشتی زنانه احتمال ابتلا به آن ها کاهش می یابد از قرار زیر است:

ست بهداشتی بانوان

1. جلوگیری از التهاب واژن 

این مشکل در اثر ورود باکتری به بدن زن ایجاد می شود. این عفونت باکتریای در اثر رابطه جنسی، استفاده از لباس زیر آلوده، دیر عوض کردن نوار بهداشتی، عدم شستشوی صحیح ناحیه واژن ایجاد می شود. برای جلوگیری از التهاب واژن و مراقبت از بدن باید از محصولات بهداشتی بانوان مخصوص شستشو واژن و نوار بهداشتی های مناسبی که مرتبا تعویض می شود، استفاده کرد.

2. عفونت رحم 

عفونت رحم نیز از نوع باکتریای است و در صورت عدم رعایت بهداشت و عدم استفاده از محصولات بهداشتی بانوان، رابطه جنسی محافظت نشده، عدم استفاده از نوار بهداشتی و کاپ های قاعدگی و ... ایجاد می شود. 

3. عفونت ناحیه ولو

عفونت ناحیه ولو بیماری است که می تواند گریبان گیر تمام بانوان در هر سنی شود. این عفونت قارچی به صورت زگیل تناسلی نمایان می شود و باعث خارش و سوزش های دردآور می شود.

4. واژینیت

عفونت واژینیت، در اثر به هم ریختن تعادل PH ناحیه واژن و باکتری هایی که در آن ناحیه رشد کرده است ایجاد می شود. این ها تعدادی از مواردی بود که در اثر عدم رعایت بهداشت به وجود می آید. عفونت های زنانه بسیار بیشتر از مواردی است که در اینجا آوردیم. بنابراین زنان باید برای جلوگیری از بیماری های مربوط به خودشان هر چه بیشتر در جهت حفظ بهداشت و استفاده از محصولات بهداشتی بانوان تلاش کنند.  

معرفی محصولات بهداشتی بانوان در دوران قاعدگی

معرفی محصولات را با آشنا ترین محصول بهداشتی بانوان شروع می کنیم. دوران قاعدگی بانوان یکی از دوران هاییست که باید بیشتر از قبل بهداشت را رعایت کرد. در دوران قاعدگی یک لایه از رحم به همراه خون از بدن خارج می شود. برای جلوگیری از آلودگی بدن و لباس زیر از قدیم الایام نوار بهداشتی استفاده می شد. 

انواع نوار بهداشتی بانوان

انواع نوار بهداشتی

دوران قاعدگی می تواند دوره ای دردناک برای بانوان باشد. برای راحت تر سپری کردن این دوران بایستی از محصولات بهداشتی بانوان برای پریودی استفاده کرد تا هم راحتی و آرامش بانوان را فراهم کند و هم از عفونت و آلودگی جلوگیری کند. نوار بهداشتی های متنوعی در بازار موجود است اما انتخاب بهترین آن ها کار مهمی است که در اینجا به شما در انتخاب نوار بهداشتی مناسب کمک خواهیم کرد. 

لوازم بهداشتی بانوان

از رایج ترین محصولات بهداشتی بانوان برای دوران قاعدگی نوار بهداشتی است که ترجیح بسیاری از بانوان است. مدل ها و مارک های زیادی از نوار بهداشتی وجود دارد. 

1. پد یک بار مصرف معمولی

پد های نوار بهداشتی از رایج ترین انواع نوار بهداشتی است که در ضخامت و اندازه های متفاوتی در بازار موجود است. از انواع ضخیم آن در روزهای ابتدایی پریودی و زمانی که خونریزی شدیدتر است استفاده می شود و مدل نازک و سبک  آن در روزهای پایانی که از شدت خونریزی کاسته شده، کاربرد دارد. 

2. پد روزانه و شبانه

علاوه بر اندازه و ضخامت، پد روزانه و شبانه نیز از مواردی است که باعث تفاوت بین پد ها می شود. پد شبانه معمولا پهن تر و بلند تر است تا به هنگام خواب از نشتی به لباس جلوگیری کند. پد های روزانه نیز کوچک تر هستند تا مانع فعالیت های روزانه نشده و از زیر لباس پیدا نباشد. 

3. پد بالدار و بدون بال

پد بالدار دارای تکه های کوچک چسبناک است که به لباس زیر چسبیده و مانع حرکت و جابه جایی پد می شود. این کار راحتی و انعطاف بیشتری به بانوان در حین فعالیت می دهد. همچنین میزان جذب نیز در پد ها متفاوت است که حین خرید باید به آن ها دقت کرد. 

4. پد قابل شستشو

پد های یک بار مصرف دوستدار محیط زیست نمی باشند و حجم عظیمی از پد های یک بار مصرف که در سراسر جهان توسط بانوان استفاده می شود به یک معضل محیط زیستی بدل شده است. همچنین برخی از بانوان به پد های یک بار مصرف حساسیت دارند. برای این مورد نیز پد های قابل شستشو طراحی شده است که تا 5 سال نیز می توان استفاده کرد. به شرطی که در شستشو و حفظ بهداشت آن ها دقت کافی به خرج داد. 

نوار بهداشتی و ست بهداشتی خانم ها

نوار بهداشتی تینکس

استفاده از نوار بهداشتی های معمولی که در بالا گفته شد می تواند باعث ناراحتی و اذیت بانوان شود. برای راحتی هر چه بیشتر بانوان نوار بهداشتی های تینکس به بازار معرفی شدند. تینکس ها در واقع لباس زیری است که یک پد نازک درون آن جاسازی شده تا مانع نشت خون به لباس بیرونی شود. قدرت جذب نوار بهداشتی تینکس بسیار بالاتر از دیگر محصولات بهداشتی بانوان است. از دیگر مزایای نوار بهداشتی تینکس، خاصیت ضد میکروبی آن است که از بروز عفونت و قارچ جلوگیری می کند.

تامپون های قاعدگی

تامپون های قاعدگی یک تیوپ پنبه ای است که درون واژن قرار می گیرد و خون را جذب کرده و مانع از بیرون ریختن آن می شود. قدرت جذب آن به میزان و نوع پنبه ای که در آن به کار رفته بستگی دارد.

 

تصویر (5)

 

کاپ قاعدگی

کاپ های قاعدگی دوران قاعدگی را برای بانوان راحت تر می کند حتی بانوان می توانند به راحتی به استخر بروند. این کاپ ها از جنس سیلیکونی بوده و به آسانی می تواند وارد واژن شود. کارکرد این کاپ ها این گونه است که خون را در خود جمع کرده و بعد از 10 -12 ساعت می توان آن را خالی کرد بدون هیچ گونه نشتی به لباس زیر. عمر مفید این کاپ ها تا 10 سال نیز می باشد. در هر بار استفاده کاپ را باید با آب داغ و صابون شست.

خرید انواع کاپ کاپ قائدگی

معرفی محصولات بهداشتی بانوان در شستشو

مشکلاتی مانند خارش، سوزش، بوی نامطبوع و تیرگی ناحیه واژن می تواند بسیار آزاردهنده باشد. شستشوی اصولی ناحیه خارجی واژن می تواند از بروز همچین مشکلاتی تا حد زیادی جلوگیری کند. ژل های شستشوی مخصوص بانوان چاره ی این کار هستند. 

ژل بهداشتی

انواع مختلفی از ژل های بهداشتی وجود دارد که برای هدف خاصی از جمله شستشو و روشن کننده ناحیه واژن تولید می شوند. تعدادی از ژل های شستشو را معرفی می کنیم. 

1. ژل شستشوی هیدرودرم 

باکتری هایی که در ناحیه خارجی واژینال تجمع می کند می تواند باعث عفونت و یا بوی نامطبوع شوند. این اتفاق به خصوص پس از دوران قاعدگی اتفاق می افتد. برای از بین بردن باکتری های این ناحیه ژل شستشوی هیدرودرم می تواند مفید واقع شود. همچنین این ژل باعث روشن شدن ناحیه واژینال شده و از خشکی و حساسیت پوست جلوگیری می کند.

2. ژل بهداشتی سروینا

این ژل برای ضد عفونی کردن ناحیه واژینال بسیار مفید است و از سوزش و خارش جلوگیری می کند. ژل سروینا برای کسانی که مرتب دچار عفونت می شوند توصیه می شود.

3. ژل شستشوی ملایم درای ریلیف اتوپی آردن

عفونت های قارچی و خشک شدن ناحیه واژینال می تواند باعث بوی نامطبوع شود که احساس بدی در بانوان ایجاد می کند. این ژل شستشو از خشکی ناحیه واژینال جلوگیری کرده و مانع بوی بد می شود.

بدن بانوان بسیار حساس به انواع باکتری و میکروب است. بنابراین برای جلوگیری و از بین بردن باکتری ها و میکروب های ناحیه واژینال باید از محصولات بهداشتی بانوان استفاده کرد.