تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

وسایل ژلیش ناخن | لوازم و ابزار ژلیش ناخن

راهنمای خرید وسایل ژلیش ناخن

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید یعنی قصد خرید ابزار ژلیش ناخن را دارید، حال در این متن قرار است ما به شرح تمامی وسایل مورد نیاز بپردازیم بدین منظور تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در فروشگاه اینترنتی نیروان انواع وسایل کاشت ناخن به صورت اورجینال از تمامی برند های معروف وجود دارد که می توانید برای خرید اقدام نماییذ.

اما اجازه دهید پیش از آنکه در باب وسایل ژلیش ناخن صحبت کنیم کمی در مورد این پروسه بدانیم چرا که با این امر نقش و عملکرد ابزارها برای ما شفاف و ملموس تر خواهد شد.

 ژلیش ناخن چیست؟

در گام نخست باید به این موضوع واقف باشید که ژلیش با کاشت ناخن کاملاً متمایز است، در واقع عملیات ژلیش تنها به منظور دیزاین و زیباتر نمودن ناخن ها انجام می پذیرد و قرار نیست تغییری در فرم اصلی و بستر ناخن ایجاد شود، اما کاشت ناخن زمانی انجام می‌ شود که فرد تمایل به تغییر فرم صدف ناخن خود داشته باشد.

ژلیش ناخن

وسایل مورد نیاز ژلیش ناخن در خانه

چنانچه قصد دارید تا این پروسه را در منزل و به شکل شخصی انجام دهید می ‌بایست ابزارهای آن را نیز تهیه کنید در ادامه به شرح کلیه موارد و نکات هر یک می پردازیم.

لوازم ژلیش ناخن، تاپ کات و بیس کات

اگر قصد انجام ژلیش یک مرحله ای را داشته باشید به این دو مورد احتیاجی نخواهید داشت اما در حین انتخاب آنها باید این نکته ضروری را مد نظر قرار دهید که مواد خریداری شده در دستگاه UV-LED قابلیت خشک شدن داشته باشند یعنی به عبارتی این دو جز باید با یکدیگر همخوان باشند.

لوازم ژلیش ناخن، ابزار UV-LED 

هنگامی که لاک ژلیش را استفاده می کنید می بایست دستتان را درون دستگاه جای دهید تا ناخن های شما کاملاً خشک شود، هنگامی که از دستگاه UV برای این کار استفاده کنید زمان حدودی خشک شدن ناخن ها یک الی سه دقیقه خواهد اما در صورت استفاده از دستگاه های LED این زمان به 30 الی 60 ثانیه تقلیل خواهد یافت.

فرق دستگاه یووی و ال ای دی در چیست :

1. دستگاه UV ناخن

نخستین ابزار هایی که در این عرصه ساخته شدند این دستگاه ها بودند که از لحاظ سایزی نسبتا بزرگ هستند و به همراه لامپ uv ساخته می ‌شوند، عمر مفید آنها چیزی حدود 500 ساعت تخمین زده شده است، این ابزار ها قادرند هر نوع ژلی را کاملاً خشک کنند اما ایراد آنها مدت زمان این پروسه است و همان طور که ذکر شد یک الی سه دقیقه زمان می برد.

2. دستگاه LED ناخن

ابزارهای جدیدتری که در این زمینه تولید شدند نمونه ‌های ال ای دی بودند و با توجه به لامپ تعبیه شده کارآمدتر عمر مفید آنها چیزی حدود 50 هزار ساعت می باشد و از دیگر فواید استفاده آنها تسریع در انجام پروسه خشک‌ شدن ژل است اما تنها عیب آنها این است که فعالیتشان محدود است یعنی نمی توانند هر نوع مارک ژلی را خشک کنند به همین منظور در حین خرید می بایست این نکته را مد نظر قرار دهید.

3. دستگاه LED/ UV

بعضی از دستگاه ها به شکل ترکیبی از دو نوع قبلی تولید و به بازار عرضه شدند یعنی هر دو نوع لامپ ال ای دی و یو وی در دستگاه تعبیه شده است و این موضوع سبب شده تا تمامی مزایای دو دستگاه قبلی را شامل شوند لذا طول عمر آنها به شکل حداکثری (50 هزار ساعت) بوده و می توانند هر نوع ژل با هر نوع برندی را خشک کنند اما بسته به نوع متریال استفاده شده شاید این پروسه چیزی حدود 30 الی 60 ثانیه زمان ببرد.

ابزار و وسایل ژلیش ناخن

لوازم ژلیش ناخن، استون خالص

گاهی نیاز است تا لاک های قدیمی استفاده شده بر روی ناخن به طور کامل از بین بروند تا لاک ژل به شکل بهتری بر روی ناخن جای گیرد برای این کار از استون صد درصد استفاده می‌ کنند.

لوازم ژلیش ناخن، محلول کلینزر ناخن

پس از آن که لاک ژل استفاده شد برای آنکه چسبندگی لاک از بین برود و همچنین به منظور انجام تمیزکاری در اطراف ناخن می بایست از لاک پاک کن هایی مثل پدهای پاک کننده و یا محلول استفاده شود اما اینکه شما از چه نوع محلولی کمک بگیرید می بایست به ژل استفاده شده توجه کنید چرا که برخی از برندهای لاک ژل فاقد چسبندگی هستند و نیازی به استفاده از پد یا محلول ندارند.

لوازم ژلیش ناخن، سوهان های دستی

چنانچه ناخن دچار پستی و بلندی است و یا نواحی از آن نیاز به کوتاه شدگی داشته باشد می توان به واسطه سوهان های دستی این مرحله را انجام داد، اما از آنجایی که لاک ژل بر روی ناخن اصلی زده می شود می بایست در هنگام سوهان کشی دقت کنید تا آسیبی به بستر اصلی ناخن وارد نگردد، برای اطمینان بیشتر توصیه می کنیم تا از سوهان های سرامیکی و یا شیشه ‌ای برای این امر کمک بگیرید چرا که سبب پیشگیری از شکستگی ناخن ها خواهند شد و از طرفی شما می توانید به آسانی آنها را با محلول های الکلی ضدعفونی کنید.

لوازم ژلیش ناخن، بافر

پیش از آنکه لاک ژل را استفاده کنید می بایست قسمت سطحی ناخن ها توسط بافر کاور شوند تا تمامی پستی و بلندی ها و یا شیارهای روی ناخن یک دست شوند، از طرفی بافر استفاده شده چربی سطحی ناخن را می زداید و ناخن را برای پذیرش لاک ژل آماده می کند.

لوازم ژلیش ناخن، عقب زن و نیپر

توسط ابزار عقب زن شما می توانید پوست انتهای ناخن را به عقب رانده و سپس به واسطه نیپر پوست مرده را جدا کنید، دقت داشته باشید که اگر قرار است این کار را به شکل شخصی انجام دهید در حین مانیکور کردن کوتیکول زنده ناخن را به هیچ وقت از بین نبرید چرا که ممکن است ناخن عفونت کند. 

لوازم ژلیش ناخن، محلول ضد قارچ و پرایمر ژل

در مرحله زیر سازی از این دو محلول استفاده می شود و به واسطه آنها آلودگی ها و رطوبت اضافی سطح ناخن ها کاملاً گرفته می شود، پرایمر ژل به منظور انجام کاشت های بیلدر ژل، ژلیش و لمینت استفاده می ‌شود (به منظور بهتر چسبیدن متریال بر روی سطح ناخن کاربرد دارد)

لوازم ژلیش ناخن، لاک ژل

شما می توانید این لاک ها را در انواع رنگ ها و برند ها با توجه به علایق خود و یا مشتری هایتان خریداری کنید.

لوازم ژلیش ناخن، روغن کوتیکول و لوسیون

استفاده از استون به منظور زدودن لاک های قبلی الزامی است اما از طرفی استفاده آن موجب خشک شدن سطح ناخن ها خواهد شد به همین منظور از روغن و یا لوسیون برای رفع خشکی کمک گرفته می شود.

خرید انواع لاک ناخن

ژلیش ناخن چیست؟

وسایل مورد نیاز ژلیش ناخن و مزایای استفاده از این پروسه :

انجام این عملیات علاوه بر آن که سبب جلوه زیباتر ناخن های شما خواهد شد می تواند مزیت های متعدد دیگری را نیز به دنبال داشته باشد :

_ کسانی که در حال انجام عادت هایی مثل جویدن ناخن ها هستند و ترک این عادت برای آنها دشوار است با انجام ژلیش می توانند به کنار گذاشتن این عادت کمک کنند چرا که پس از مزه نمودن ترکیبات تلخ ژلیش از ادامه این کار امتناع خواهند کرد.

_ اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید تا صدف اصلی ناخن خود را حفظ کنید و لاک و طراحی های انجام شده هم پس از مدتی دچار آسیب و یا لب پریدگی نشوند به شما ژلیش ناخن را پیشنهاد می دهیم چرا که با انجام این کار دیزاین و لاک استفاده شده تا مدت زمان بسیار بیشتری دوام می آورد.

_ یکی از مزایای بسیار خوب ژلیش ناخن این است که پس از استفاده؛ ناخن های شما در برابر آب گرم، شستن ظرف و یا موارد این چنینی مقاومت بیشتری پیدا می کنند در صورتی که استفاده از لاک های معمولی در برابر شرایط ذکر شده پایداری و دوام نخواهند داشت و حتی پس از مدتی کاملاً کدر می شوند.

_ اگر دائماً در حال استفاده از ترکیبات شیمیایی، الکل و … می باشید و نگران پاک شدن لاک های خود هستید با بهره‌گیری از ژلیش ناخن دیگر نگرانی از این بابت نخواهید داشت چرا که در برابر مواد شیمیایی مقاومت قابل قبولی از خود نشان می دهد.

ابزار ژلیش ناخن و معایب استفاده از این پروسه :

به کارگیری از لاک ژلیش ضرر یا معایب خاصی به دنبال ندارد و تنها در برخی از موارد مشاهده شده که بعضی افراد از آسیب صدف ناخن خود ناراضی بوده اند اما جالب است بدانید که علت این امر انجام ژلیش نیست بلکه استفاده از متریال نامرغوب و یا بهره گیری از عوامل پاک کننده غیر استاندارد است به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که تنها در مکانی به انجام این عملیات بپردازید که نسبت به متریال و ابزارهای استفاده شده کاملاً مطمئن باشید و یا چنانچه در حال خرید لوازم ژلیش ناخن هستید از فروشگاه اینترنتی نیروان اقدام به خرید آنها کنید.

بعضی از افراد بر این باور هستند که انجام ژلیش سبب عدم تنفس ناخن ها می شود اما حقیقت این است که ناخن های شما جزء بخش های مرده بدن به شمار می روند لذا نیازی به تنفس نخواهند داشت اما چنانچه پس از پاک نمودن ژلیش این احساس را داشته اید که صدف ناخن هایتان دچار آسیب دیدگی شده می توانید از روغن های ویژه به منظور بهبود ناخن ها بهره بگیرید.

عوارض ژلیش ناخن

اگرچه انجام ژلیش ناخن می تواند زیبا و ماندگار باشد، اما می تواند روی ناخن ها سخت باشد. مانیکور ژل می تواند باعث شکنندگی، لایه برداری و ترک خوردن ناخن شود و استفاده مکرر از لوازم ژلیش ناخن تقلبی می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس پوست دست ها را افزایش دهد. اما نگران نباشید با خرید وسایل ژلیش اصل و اورجینال از فروشگاه اینترنتی nir-one.com تمامی عوارض این کار را به حداقل خواهید رساند.

قیمت وسایل ژلیش ناخن

فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی نیروان سعی داشته تا با تکیه بر سیاست های رقابتی فروش بهترین قیمت گزاری بر روی محصولات ارائه شده خود داشته باشد. شما عزیزان میتوانید به راحتی و با مقایسه متوجه این امر شوید. محصولات و لوازم مورد نیاز ژلیش ناخن نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بهترین و پایین ترین قیمت را در میان رقبا دارد. سایت آرایشی نیروان همه تلاش خود را میکند تا هر روز بهترین محصولات روز دنیا از برندهای با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد تا مورد رضایت هرچه بیشتر شما عزیزان واقع شود.