تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان چیست؟

یک شاخص کلیدی برای سلامت کلی، رفاه و کیفیت زندگی است. طیف وسیعی از بیماری های دندانی که شامل پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال (لثه)، از دست دادن دندان، سرطان دهان، HIV، ترومای دهانی می شود. مطالعه جهانی تخمین زد که بیماری های دهان 3.5 میلیارد نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهند. بر اساس گزارش آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، سرطان های لب و حفره دهان در میان 15 سرطان شایع در سرتاسر جهان قرار دارند و سالانه نزدیک به 180000 مرگ و میر در آنها رخ می دهد.
 

با این وجود آیا شما بهداشت دهان و دندان را رعایت می کنید؟

همانطور که می بینید رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است.بهتر است بدانید که مصرف تنباکو، مصرف الکل و رژیم های غذایی ناسالم سرشار از قندهای آزاد در خراب شدن دندان های شما تاثیرگذار است. به عنوان مثال گزارش شده است که دیابت شیرین با ایجاد و پیشرفت پریودنتیت مرتبط است. علاوه بر این، بین مصرف زیاد مواد قندی و دیابت، چاقی وهمچنین پوسیدگی دندان رابطه ی مستقیمی وجود دارد.پس وقت ان رسیده که محصولات بهداشتی دهان و دندان را از فروشگاه آنلاین نیروان خرید کنید:
 
مسواک
خمیردندان
نخ دندان
براش بین دندانی
زبان پاک کن
دهان شویه
 
 

هر چند وقت یکبار باید مسواکم را تعویض کنم؟

 برای رعایت بهداشت دهان و دندان همیشه سوالات مثل چگونه بهداشت دهان و دندان را رعایت کنیم؟

پیش می آید، بهتر است هر سه ماه تا چهار ماه یکبار، مسواک خود را تعویض کنید. پس ازهربیماری مسواک خود را عوض کنید تا از عفونت مجدد جلوگیری کنید.
 
هیچ کس نمی خواهد با درد و هزینه های پوسیدگی و بیماری دندان کنار بیاید. مراقبت های پیشگیرانه از دهان را با تکنیک مسواک زدن مناسب شروع کنید. با نخ دندان کشیدن روزانه و مراجعه منظم به دندانپزشک، مسواک زدن صحیح دندان ها می تواند لبخند شما را شاداب، سالم و شاد نگه دارد.
 

از چه نوع مسواکی استفاده کنم؟

 انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) یک برس نرم را برای از بین بردن پلاک و بقایای مواد غذایی توصیه می کند. مسواک با سر کوچک بهتر می تواند به تمام نواحی دهان برسد. مسواک برقی گزینه خوبی برای کسانی است که در مسواک زدن مشکل دارند یا مهارت دستی محدودی دارند.برای خرید مسواک برقی می توانید از فروشگاه ما دیدن فرمایید.
 

از چه خمیردندانی استفاده کنم؟

 از مبارزه با حفره ها و سفید کردن دندان ها تا بهبود حساسیت، انواع مختلف خمیر دندان بسته به نیازهای خاص شما موجود است، دقت کنید که خمیر دندان حتما حاوی فلوراید باشد.آیا در خرید خمیردندان مشکل دارید؟ در مورد اینکه کدام خمیر دندان برای شما مناسب است، با دندانپزشک یا متخصص بهداشت دهان و دندان صحبت کنید.
 

راهنمای مراقبت از مسواک در رعایت بهداشت دهان و دندان

همیشه بعد از مسواک زدن مسواک خود را با آب بشویید. 
مسواک خود را در حالت عمودی قرار دهید و اجازه دهید تا زمانی که دوباره از آن استفاده کنید در هوا خشک شود.
سعی کنید آن را جدا از مسواک های دیگر در همان جا نگه دارید تا از آلودگی متقاطع جلوگیری کنید.
به طور معمول مسواک ها را نپوشانید یا آنها را در ظروف در بسته نگهداری نکنید، که می تواند رشد باکتری ها، کپک ها و مخمرها را تشویق کند.
محلی که مسواک درآنجا نگهداری می شود کاملا تمیز و دور از سرویس بهداشتی باشد.
 

چگونه مسواک بزنیم؟

نحوه نگه داشتن مسواک بستگی به این دارد که کدام قسمت از دندان را مسواک می زنید.همانطور که در شکل می بینید:

بهداشت دهان و دندان
مرحله 1: از سطوح بیرونی و داخلی شروع کنید و با زوایای 45 درجه با حرکات کوتاه و نیمه پهن روی خط لثه مسواک بزنید. مطمئن شوید که به دندان های عقب خود رسیده اید.
مرحله 2: به سمت سطوح جویدنی بروید. برس را صاف نگه دارید و در امتداد این سطوح به جلو و عقب برس بزنید.
مرحله 3: هنگامی که به سطوح داخلی دندان های جلویی خود رسیدید، مسواک را به صورت عمودی کج کنید و با نوک مسواک به آرامی به سمت بالا و پایین حرکت کنید.
مرحله 4: حتماً به آرامی در امتداد خط لثه مسواک بزنید.
مرحله 5: زبان خود را با حرکات جارویی پشت به جلو مسواک بزنید تا ذرات غذا از بین برود و به حذف باکتری های ایجاد کننده بو کمک کنید تا نفس شما تازه شود.
 
برای مسواک زدن صحیح، حداقل دو دقیقه از روش مسواک زدن گفته شده استفاده کنید، که شامل 30 ثانیه مسواک زدن هر بخش از دهان (بالا سمت راست، بالا سمت چپ، پایین سمت راست و پایین سمت چپ)، در صبح و شب است. از آنجایی که اکثرمسواک‌های دستی دارای تایمر دو دقیقه‌ای داخلی نیستند، ممکن است بخواهید یک ساعت در دسترس داشته باشید تا بتوانید مطمئن شوید که به اندازه کافی طولانی مسواک می‌زنید.
 

چگونه نخ دندان درست بکشیم؟

در بهداشت دهان و دندان استفاده از نخ دندان از مسواک هم مهم تر می باشد.پس به یاد داشته باشید قبل از مسواک زدن از نخ دندان حدود 18 اینچ استفاده کنید، بنابراین یک تکه نخ تمیز برای استفاده روی هر دندان در فرآیند تمیز کردن دارید. نخ را به شکل C در امتداد کنار هر دندان به سمت بالا و پایین بلغزانید.فراموش نکنید که پشت دندان های عقبی خود را در سمت چپ و راست دندان های بالا و پایین نخ دندان بکشید.
 
نخ دندان
 

کی ازدهان شویه استفاده کنم؟

قبل از هر چیز بدانید که استفاده ازدهانشویه هرگز نمی تواند جایگزین مسواک زدن روزانه و استفاده از نخ دندان شود. بنابراین دهانشویه برای تمیز کردن نقاطی از دهان همانند داخل گونه، رو و زیر زبان، و بین دندان ها مفید است. وظیفه اصلی دهانشویه خوشبو کردن نفس، جلوگیری از پوسیدگی، از بین بردن میکروب های دهان، سفید کردن دندان می باشد.
 

زبان پاک کن چیست ؟

همانطور که از اسمش پیداست زبان پاک کن یک وسیله کوچک است که روی زبان کشیده می شود. انواع مختلفی از آن در بازار وجود دارد. بیشتر مواقع شبیه به حرف انگلیسی U است. از زبان پاک کن برای حذف تمام بقایای مواد غذایی و باکتری روی زبان استفاده می شود.همه ی ما می دانیم که عامل اصلی در مریض شدن باکتری های موجود روی زبان است، نام یکی از آن ها هالیتوزیس است که باعث تنفس بدبو می شود. گاهی این باکتری ها به خاطر بهداشت ضعیف دهان اتفاق می افتند و درواقع باکتری خودش را با مواد غذایی و بزاق ترکیب می کند و یک لایه نازک را داخل دهان و بر روی زبان تشکیل می دهد.
 
روش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به عنوان بخشی از مراقبت روزانه از دهان شما، مهم ترین مورد برای پاک نگه داشتن پلاک دندان ها و محافظت از دندان ها و  لثه ها برای تمام عمر است.شما می توانید کلیه محصولات اورجینال مراقبت از دهان را از فروشگاه آنلاین نیروان خریداری کنید.