تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

ابزار و وسایل طراحی ناخن

امروزه یکی از مشاغل پر سود که می توان از آن به عنوان یک کسب و کار خانگی نیز نام برد، کاشت و طراحی ناخن است. هر فردی با خرید وسایل ناخن و گذراندن دوره های آموزشی آن می تواند در حوزه طراحی ناخن فعالیت کرده و کسب درآمد داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر در خصوص انواع ابزار و تجهیزات طراحی ناخن و نحوه کار با آنها برای شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم.

ابزار و تجهیزات طراحی ناخن

کاشت و طراحی ناخن یکی از پرسودترین کسب و کارهای رایج در حوزه زیبایی و آرایشگری است که امروزه اغلب بانوان برای زیبایی و آراستگی ناخن هایشان به سراغ چنین کاری در سالن های آرایشی می روند. در این میان، عده ای دیگر با شرکت در دوره های تخصصی طراحی و کاشت ناخن سعی دارند تا شخصا با طرز استفاده از وسایل طراحی ناخن آشنا شده و از این طریق کسب درآمد کنند. کاشت و طراحی ناخن همانند هر کار و حرفه دیگری به ابزار و تجهیزاتی نیاز خواهد داشت تا به وسیله آنها بتوان بهترین مدل های طراحی ناخن 2022 را مطابق با سلیقه مشتری بر روی ناخن های او پیاده سازی کرد. 

خرید وسایل طراحی ناخن و آشنایی با نحوه کار و استفاده از آنها، یکی از موضوعات قابل توجهی است که عموما ذهن افراد را از همان ابتدا به خود مشغول می کند و به دنبال پاسخ سوالات خود در خصوص انواع ابزار و تجهیزات طراحی ناخن و کارکرد هر یک از آنها هستند. 

لوازم طراحی ناخن

لیست خرید وسایل طراحی ناخن در انواع مختلف آن

داشتن ناخن های زیبا و خوش فرم با رنگ و طرح هایی جذب همواره یکی از تاثیرگذارترین بخش ها در ظاهر و آراستگی بانوان به حساب آمده و با خرید وسایل طراحی ناخن و کسب مهارت استفاده از آنها می توان به افرادی که دارای ناخن های نازک، شکننده، بدحالت و آسیب دیده کمک کرد تا برای مدتی از ناخن های جذاب و خوش فرم با دوام و ماندگاری بالا برخوردار شوند. در ادامه با نام بخشی از بهترین وسایل طراحی ناخن در منزل و همچنین بهترین مدل طراحی ناخن 1401 آشنا خواهید: 

لیست وسایل طراحی ناخن

- قلم طراحی ناخن :

یکی از کاربردی ترین ابزارها که به هنگام خرید وسایل طراحی ناخن باید در لیست هر فردی قرار گیرد؛ قلم مخصوص آن است. قلم موی کاشت و طراحی نگین و .. بر روی ناخن برای پیاده سازی طرح و مدل های های مختلف با جزئیات ظریف و دقیق مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین از کارایی ویژه و منحصر به فرد دیگر آن می توان به قرار گیری مواد کاشت بر روی ناخن نیز اشاره کرد. انواع قلم های مورد استفاده برای طراحی ناخن را بر حسب کارایی آنها می توان در دسته های مختلفی نظیر قلم نقطه گذاری روی ناخن یا داتینگ، قلم اصلاح لاک، قلم های مخصوص طراحی ناخن و ... تقسیم نمود.

- شابلون وسایل طراحی ناخن :

شابلون وسیله کاربردی دیگری برای طراحی ناخن زیبا، ساده و شیک دخترانه بوده که با کمک آن می توان طرح های متنوع و متعددی را بر روی ناخن های دست هر شخص به اجرا درآورد. شابلون به عنوان یکی از اجزای لیست خرید وسایل طراحی ناخن در انواع متعددی به فروش می رسند و با توجه به وقت اندک ناخن کاران حرفه برای طراحی و همچنین عدم مهارت و تجربه افراد مبتدی می توان از طرح های متفاوت هر شابلون برای پیاده سازی طرح دلخواه بر روی ناخن های دست و پا استفاده کرد. 

وسایل کاشت ناخن

- دستگاه پدیکور مانیکور یا سوهان برقی :

یکی از مهمترین و کاربردی ترین تجهیزات ناخن کاران حرفه ای که در لیست خرید وسایل طراحی ناخن از آن غافل نمی شوند؛ دستگاه پدیکور مانیکور یا همان دستگاه سوهان برقی است. این وسیله کاربردی دارای سوهان هایی با شکل و سایز مختلف برای سوهان کشی، یکدست و متقارن سازی دور ناخن ها بوده و برخلاف سوهانی دستی با نیروی برق راه اندازی می شود. 

- کاربرد لاک در خرید وسایل طراحی ناخن :

بهترین و مهمترین وسیله برای طراحی ناخن دخترانه و زیبا در انواع مدل های مختلف به لاک اختصاص دارد. لاک ها در برندها و رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند که به هنگام خرید وسایل طراحی ناخن می توان فارغ از رنگ و نام برند لاک مورد نظر به کارایی و مشخصه اصلی آنها از نظر مات، ژل، پاستیلی، متالیک، معمولی، سرامیکی، اکلیلی بودن و ... توجه نمود. هر شخص بنا بر سلیقه و موقعیت خود برای حضور در جامعه (مهمانی، محیط کار و ...) می توان از رنگ و نوع لاک دلخواه خود برای طراحی ناخن هایش استفاده نماید.

ابزار و وسایل کاشت ناخن

- بیس کوت و تاپ کوت در طراحی ناخن :

یکی دیگر از ابزار ها و وسایل کاربردی برای طراحی ناخن که قبل استفاده از لاک ها نوع مات و براق باید مورد استفاده قرار گیرد، بیس کوت و تاپ کوت ها هستند. در حقیقت به هنگام خرید وسایل طراحی ناخن باید به موضوع اهمیت سلامت ناخن ها و همچنین دوام و ماندگاری آنها پس از طراحی مدل های مختلف جدید بر روی آنها نیز توجه نمود که استفاده از بیس کوت ها قبل از طراحی تا حدودی این مشکل را حل کرده است. بیس کوت و تاپ کوت باعث زودتر خشک شدن لاک ها و همچنین دوام و ماندگاری بالای آن در برابر لب پر شدن و ... می شود. 

- وسایل تزئینی طراحی ناخن :

علاوه بر لاک برای پیاده سازی طرح های مختلف بر روی ناخن ها می توان از انواع لوازم طراحی ناخن تزئینی نظیر اکلیل، نگین، مروارید و ... برای زیبا و جذاب تر شدن آن استفاده نمود. قرار گرفتن نام وسایل تزئینی در لیست خرید وسایل طراحی ناخن به منظور کمک به ترکیب رنگ و طرح های جذاب ناخن بوده تا آنها به هنگام حضور در مجالس و مکان های مختلف چشم نوازتر از قبل به نظر برسند. 

دستگاه لاک خشک کن

- انواع دستگاه لاک خشک کن برای طراحی ناخن :

یکی از سریع ترین راهکارهای ممکن برای خشک کردن لاک های روی ناخن، استفاده از قابلیت های منحصر به فرد دستگاه های لاک خشک کن می باشد. عملکرد این دستگاه ها به گونه ای است که در مدت زمانی کوتاه باعث سفت و خشک شدن لاک های روی ناخن شده و اساسا آن را متناسب با نیاز خود می توان در قالب  4 نوع معمولی، بر پایه UV ،  LED, و یا UV-LED از بازار تهیه نمود.

نکات مهم در خرید وسایل طراحی ناخن 

هنگام خرید وسایل طراحی ناخن و دستگاه لاک خشک باید به نوع، قابلیت و برند دستگاه انتخابی خود توجه کرد؛ به گونه ای که دستگاه های لاک خشک کن معمولی با کمک نیروی باد و هوا توسط فن تعبیه شده درون دستگاه باعث خشک شدن سریع لاک های عادی و ساده می شوند. اما در ساختار دستگاه های لاک خشک کن دیگر، از لامپ های UV و LED استفاده شده و اشعه این لامپ ها برای خشک نمودن سریع لاک های ژلی بسیار مناسب هستند. هر شخص بر حسب مهارت، تخصص و نیاز خود برای طراحی و کاشت ناخن می تواند دستگاه لاک خشک مورد نظر خود را متناسب با برند و بودجه انتخابی از بازار تهیه نماید.