تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :

براش و پد آرایشی

براش چیست؟

براش آرایشی جزو دسته ابزار آرایشی محسوب می شود که برای آرایش یا نقاشی صورت استفاده می شود . سر آن دارای پرز یا مو است که ممکن است از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شوند، و دسته آن معمولاً از پلاستیک یا چوب ساخته شده است. هنگام آرایش،استفاده از براش مناسب این امکان  را به شما میدهد  مواد آرایشی بهتربر روی پوست بنشینند.
براش یا برس آرایشی برای دستیابی به ظاهری بی عیب و نقص به شما کمک می کند تا آرایش کردن را حرفه ای تر و آسانتر تجربه کنید.اگر شما یک ست براش خریداری می کنید، ممکن است حتی نام همه براش های آرایشی را ندانید یا نتوانید کاربردهای خاص آنها را تشخیص دهید.
مطمئناً، استفاده از انگشت دست به‌ عنوان اپلیکاتور یک روش آزمایش شده و واقعی برای اعمال فونداسیون است، اما اگر می‌خواهید  در دنیای زیبایی از سطح آماتور به حرفه‌ای تبدیل شوید، باید خود را با دانش و ابزار مناسب بروزرسانی کنید.
 
بررسی انواع براش های آرایشی به تنهایی یک چالش دلهره آور است. بنابراین، ما گزینه ها را به مفیدترین و کاربردی ترین آنها محدود کرده ایم . دانستن نحوه استفاده از براش های آرایشی، دقت و کنترلی را که برای دستیابی به طیف متنوعی از ظاهر نیاز دارید، امکان پذیر می کند.
شکل ها و اندازه های براش های آرایش بسیار متنوع است، بسته به ناحیه صورت،محصول آرایشی و نتیجه مورد نظر که در آن آرایش اعمال می شود. به عنوان مثال، شکل نوک قلم مو می تواند اسکنه، مستقیم، زاویه ای، گرد، صاف یا مخروطی باشد.
 
همانطور که می دانید ما تنوع زیادی از براش آرایشی موجود داریم که ممکن است کسانی باشند که طریقه ی مصرف آن را ندانند. در این قسمت می خواهیم شما را با انواع براش های آرایشی و کاربردشان آشنا کنیم. شما می توانید بعد از آشنایی با انواع مدل براش و دانستن نیاز خود از فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی نیروان بهترین برندهای به روز دنیا را خریداری کنید و از آرایش کردن لذت ببرید.
 
براش آرایشی
 

براش های عمومی صورت:

 1. براش پودر
 2. براش فونداسیون مخروطی
 3. قلم مو استیپلینگ
 4. براش کابوکی
 5. براش کانتور
 6. مخلوط کن سیلیکونی
 7. بیوتی بلندر
 8. براش فن
 9. براش رژگونه
 • براش پودر

 موهای کرکی؛ نرم، پر و گرد

براش پودر

استفاده ازبراش پودر

محصولات پودری شل را به آرامی از روی صورت خود پاک کنید.

راهنمای براش پودر

براش پودر به طور کلی یک براش ضخیم و پر فیبر( مصنوعی یا طبیعی) است که قابلیت انجام کارهای زیبایی را دارد. این براش آرایشی کاربردی (به سختی می توانید یک مجموعه آرایشی بدون آن پیدا کنید) ابزار مهمی است که باید در ابزار آرایش خود داشته باشید.
برای استفاده از براش پودری برای فونداسیون، براش را در محصول پودری فرو کنید - که برای پودرهای فشرده و شل قابل استفاده است - و به صورت دایره ای یا حرکات کششی بچرخانید تا زمانی که به پوشش یکنواخت برسید. 
نکته حرفه ای: اگر از وسط صورت خود شروع کرده و ادامه دهید بهتر است زیرا از کافی بودن میزان آن اطمینان حاصل میشود.
این براش ابزاری چندگانه و استثنایی برای افراد مبتدی است، به ویژه برای استفاده به عنوان یک براش فونداسیون معدنی، زیرا ترکیب و کار در محصول شما ساده است.
از بین انواع براش های آرایشی، براش های پودری برای افزودن رنگی مانند رژگونه مناسب هستند، زمانی که می خواهید نتیجه طبیعی تر و رنگدانه کمتری داشته باشید. 
 • براش فونداسیون

 موهای بلند و صاف و نوک مخروطی

براش فونداسیون مخروطی

استفاده از براشفونداسیون مخروطی
استفاده دقیق از فونداسیون، هایلایت یا رژگونه.

راهنمای براش فونداسیون مخروطی

براش فونداسیون مخروطی معمولاً مسطح هستند، شکل کمتری دارند و دارای مخروطی ملایم هستند. این برس ها برای فونداسیون مایع و سایر محصولات مایع مناسب میباشند.برای استفاده، ابتدا برس خود را در آب گرم فرو کنید و سپس به آرامی آب اضافی آن را فشار دهید. اگر هوا گرم است و مستعد تعریق هستید، از آب خنک استفاده کنید.
براش فونداسیون برای پخش کردن یکنواخت کرم بسیار مناسب می باشد. نسخه های مختلف زیادی از این براش وجود دارد که با توجه به نوع کرم پودری که استفاده می کنید باید آن را انتخاب کنید. همه فونداسیون ها با براش خوب کار نمی کنند، بنابراین براش به نوع فونداسیون شما بستگی دارد. 
 
آب در اینجا دو کارکرد دارد: یکی، برای اطمینان از یکنواخت شدن لایه زیرین و دو، این که براش را از جذب مواد فونداسیون حفظ می کند و در هزینه شما صرفه جویی می کند مراقب باشید که آب اضافی براش را با فشار ملایم داخل حوله خارج کنید. رطوبت بیش از حد آرایش شما را رقیق می کند و پوشش محصول را بی اثر می کند.
برای آرایش کردن با استفاده از براش فونداسیون، برس را در امتداد صورت خود با حرکات یکنواخت هدایت کنید. مراقب باشید که آرایش با هم ترکیب شود و هیچ رد یا خطی باقی نماند. باز هم بهتر است که از وسط شروع کنید و به سمت بیرون بروید.
بسیاری از انواع براش های آرایشی چندکاربردی هستند، بنابراین با استفاده از براش فونداسیون صاف خود برای اعمال کمی هایلایتر روی شقیقه ها نیز میتوانید بهره بگیرید یا آن را به صورت نقطه ای درست کنید.
 • قلم مو استیپلینگ

این نوع براش، پایه ای بی عیب و نقص دارد  که می توان از آن برای اعمال فونداسیون، رژگونه، برنز کننده، پودر و هایلایتر استفاده کرد. همچنین برای استفاده از محصولات مایع و کرم بسیار موثر است. در بالای براش موهای فیبر دوتایی وجود دارد که کاربرد سبک و ملایمی را ایجاد می کند که بسیار طبیعی به نظر می رسد.

قلم مو استیپلینگ

استفاده از قلم مو استیپلینگ
ایجاد ظاهری بی عیب و نقص.

راهنمای قلم مو استیپلینگ

یک قلم موی برجسته ظاهری چشمگیر دارد. الیاف دو طول مجزا دارند. قسمت اعظم براش دارای الیاف کامل و محکم با الیاف بلندتر پراکنده است. براش های استیپلینگ برای لایه بندی سطوح مختلف آرایش عالی هستند. پرایمر، فونداسیون و رژگونه را می توان با این نوع ابزار به طور یکپارچه با هم کار کرد.
 بهترین استفاده براش های استیپلینگ برای کرم پودر مایع یا محصولات رژگونه کرمی است. برای استفاده، رژگونه یا کرم پودر را در پشت دست خود قرار دهید، براش را با دقت در محصول فرو کنید و روی صورت بزنید.
با استفاده از حرکات ریز و ضربه ای مواد را روی صورت خود فشار دهید. بعد از پایه های اولیه، زمان استفاده از موهای بلندتر است. به آرامی با موهای بلندتر فشار دهید و حرکات چرخشی نرم انجام دهید.از فشار بیش از حد اجتناب کنید زیرا ممکن است در برخی نقاط صورت مواد آرایشی قلمبه شوند.  
 • براش کابوکی

2 نوع وجود دارد: رویه صاف و زاویه دار. هر دو نوع متراکم هستند. فونداسیون های مایع را به بهترین نحو اعمال می کند و پوشش کامل را فراهم می کند.

براش کابوکی

استفاده از براش کابوکی

استفاده از پودر شل یا براق کننده بدن.

راهنمای براش کابوکی

براش های کابوکی یکی از چشمگیرترین برس ها هستند. آنها اغلب از انواع براش ها بزرگتر هستند، با الیاف محکم بسته بندی شده اند. برس مینی کابوکی برای سفر مناسبند. بهتر است آنها را با پودرهای شل روی بدن و صورت استفاده کنید.اگر می خواهید کمی درخشندگی به بدن خود اضافه کنید؟ محصول روشن کننده خود را در دایره های بزرگ بچرخانید تا ظاهری جادویی و درخشان داشته باشید.
براش های کابوکی برای زیرسازی پودری و رژگونه نیز عالی هستند. محصول غلیظ را با چرخاندن برس در آرایش، ضربه زدن برای پاک کردن اضافی و سپس به آرامی با استفاده از حرکات دایره ای بزرگ پخش کنید.
اگرنیاز دارید آرایش خود را با پودر تثبیت کننده تکمیل کنید یا با رنگ خاصی ست کنید براش کابوکی خود را به محصول آغشته کنید و به طور یکنواخت روی صورت خود پخش کنید. مراقب باشید به شدت فشار ندهید تا در قرارگیری رژگونه، هایلایتر و غیره شما اختلالی ایجاد نشود.
 • براش کانتور صورت

 مایل و گرد برای استخوان گونه

براش کانتور صورت

استفاده از براش کانتور
برای دستیابی به گونه ها و ساختار صورت زاویه دار و مشخص.

راهنمای براش کانتور

کانتورینگ یک مهارت کاربردی آرایشی است که هر عاشق زیبایی باید بداند، اما برای تکمیل آن نیاز به تمرین دارد. اولین قدم سرمایه گذاری استفاده از یک براش زاویه دار خوب است، استفاده از برس های زاویه دار به جای برس های مسطح بسیار مهم است زیرا آنها به شما اجازه می دهند منحنی های طبیعی صورت خود را دنبال کنید.
برای به دست آوردن ظاهری کانتور، رنگ کانتور تیره خود را انتخاب کنید (این "سایه" است که با ایجاد تضاد رنگ بخشی را برجسته تر نشان میدهد). اگر پوست روشنی دارید، نمی خواهید خیلی تیره شوید دقت داشته باشید که رنگ سایه ای انتخاب کنید که کنتراست کافی را به شما بدهد.
اگر پیشانی بلندی دارید و مایلید آن را به حداقل برسانید، این ناحیه را با براش کانتور زاویه دار نزدیک خط موی خود ترسیم کنید.
در مرحله بعد،درست در زیر استخوان گونه خود، از براش کانتور استفاده کنید تا رنگ تیره تر را روی گودی زیر سیب های گونه خود اعمال کنید.
اگر می خواهید چانه خود را باریک کنید، براش را بردارید و دور آن پرانتز بزنید. و در نهایت، خطوط تیره‌تری را در دو طرف استخوان فک خود اضافه کنید. اکنون، صورت شما باید با کنتراست تیره تر ترسیم شود.
مرحله بعدی این است که همه چیز را با هم ترکیب کنید. ساده به نظر می رسد اما در واقع سخت ترین و حیاتی ترین بخش برای طبیعی جلوه دادن کانتور است.
برای ترکیب می توانید از براش پودر، برس کابوکی یا سایر برس های پر فیبر استفاده کنید.
مرحله آخر اضافه کردن هایلایتر به گونه ها، پیشانی، بینی، چانه و کمان کوپید است که می تواند با براش های کوچکتر اعمال شود. از براش های پودری عمومی برای برجسته کردن مناطق بزرگتر استفاده کنید.
براش های کانتورینگ به شما کنترل دقیقی بر روی زوایایی می دهند که با آن می توانید کانتوری در سطح کارداشیان به دست آورید. 
 • مخلوط کن سیلیکونی

براش سیلیکونی

استفاده از سیلیکون
برای اعمال یکپارچه فونداسیون و ترکیب محصولات.
 

راهنمای استفاده از سیلیکون

مخلوط کن های سیلیکونی به طور کلی صاف و بیضی یا قطره ای شکل هستند. مزیت مهم استفاده از مخلوط کن سیلیکونی این است که هیچ مقداری از محصول گرانبهای شما  هدر نمی رود.
 
برای استفاده، فونداسیون را روی تمام قسمت‌های صورت خود زده و در خط گردن محو کنید. به جای حرکت چرخشی مانند یک برس سنتی، روی حرکات کوتاه و ضربه ای تمرکز کنید تا ظاهری طبیعی‌تر به آرایش شما بدهد. حرکت چرخشی با مخلوط‌کن سیلیکونی ممکن است آرایش یکنواختی به شما ندهد.
 • اسفنج صورت یا بیوتی بلندر

 شکل متنوع، بافت اسفنجی (استفاده مرطوب یا خشک)

بیوتی بلندر

استفاده از بلندر زیبایی
استفاده از فونداسیون مرطوب و خشک، رژگونه، هایلایتر و کانسیلر.

راهنمای بلندر زیبایی

Beauty Blender یکی از عزیزان آرایش ستاره های زیبایی YouTube است. Beauty Blender و سایر اسفنج های آرایش یک راه عالی برای استفاده از محصولات زیادی هستند. می توانید از آن به عنوان یک اپلیکاتور پرایمر برای یک پایه یکنواخت و جامد استفاده کنید. حتی می توانید از آن برای استفاده از ضد آفتاب یا کرم های موضعی استفاده کنید. البته معمولاً دوستداران زیبایی از آن برای استفاده از فونداسیون و ترکیب رژگونه، برنزر و هایلایتر استفاده می کنند.
برای استفاده با فونداسیون مایع، اسفنج را با آب سرد یا گرم زیر سینک بکشید و سپس اسفنج را فشار دهید تا آب اضافی خارج شود. آب به اسفنج کمک می کند تا مواد آرایشی را جذب نکند. حالا اسفنج را به آرامی به محصول آرایشی که استفاده می کنید بمالید و مقداری از آن را روی مچ دست یا پشت دست خود بمالید تا پوشش را تست کنید. سپس محصول را با استفاده از حرکات آهسته آغشته به صورت خود بمالید.برای نواحی کوچکتر، از نوک Beauty Blender برای کارهای جزئی مانند استفاده از هایلایتر روی کمان کوپید یا شیمر برای استخوان های ابرو استفاده کنید.
اگر از پودر خشک استفاده می کنید، به سادگی مقداری از محصول را روی درب بریزید و اسفنج را مستقیماً در محصول بمالید. از همان فرآیندی که برای فونداسیون مایع استفاده می کنید استفاده کنید. توجه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید اسفنج را دوباره مرطوب کنید زیرا ممکن است در طول فرآیند استفاده خشک شود.
اگر قبلاً آرایش کرده ایدو در بخش هایی آرایشتان کمی تکه تکه به نظر می رسد کافیست از این ترفند استفاده کنید :از کنار Beauty Blender استفاده کنید و آن را در تمام صورت خود بچرخانید تا در تمام قسمت های صورت شما ترکیب شود.
 
 • براش فن

 از آن برای پاک کردن گرد و غبار هر گونه ریزش و همچنین برای زدن هایلایتر در بالاترین نقاط صورت استفاده می شود. یک برس فن بزرگ معمولاً از الیاف طبیعی ساخته می شود و 180 درجه باز می شود که محیط بزرگی از صورت را می پوشاند.

براش فن

استفاده از براش فن
با استفاده از هایلایتر، اشتباهات آرایش را از بین ببرید و خطوط تیره را محوکنید.

راهنمای فن براش

این نوع براش های آرایشی شگفت انگیز اند و به دلیل قابلیت چند کاره بودن، یک ابزار عالی برای جعبه آرایش شما هستند.
آنها به عنوان یک تصحیح کننده اشتباه فوق العاده خوب عمل می کنند. هنگام استفاده از سایه چشم وقتی لکه های رنگدانه سایه روی نقاط صورت شما پراکنده شده میتوانید این لکه های رنگ اضافی را با براش فن به آرامی پاک کنید.
برای برنز کننده یا هایلایتر، از یک براش فن استفاده کنید تا محصول را به آرامی روی استخوان گونه خود با یک حرکت جاروبرقی بمالید.
همچنین می توانید از براش های فن برای پخش رنگ استفاده کنید. با از بین بردن شدت رژگونه، رژگونه تیره را از بین ببرید.
همچنین میتوانید از آنها به عنوان یک اپلیکاتور برای لوسیون، ضد آفتاب یا کانسیلر استفاده کنید. روشی ملایم و تسکین دهنده برای استفاده از انواع محصولات مراقبت از پوست است 
 
 • براش رژگونه

دارای موهای ظریف و سر گرد است. شبیه برس پودر است اما کوچکتر است و می تواند گرد یا زاویه دار باشد.

براش رژگونه

استفاده از براش رژگونه
برای به دست آوردن صورتی شاداب و جوان.

راهنمای براش رژگونه

براش رژگونه به طرز شگفت آوری شبیه براش پودری است. برس‌های مخصوص رژگونه معمولاً کمی سفت‌تر هستند، زیرا ناحیه کوچک‌تری را نسبت به برس پودری پوشش می‌دهند. هنگام استفاده از رژگونه، سعی کنید حاله ای ملایم از رنگ قرمز روی صورت ایجاد شود برای جلوگیری از ظاهر عروسکی، رژگونه را به سمت بیرون پخش کنید و روی سیب های گونه های خود بمالید. با فشار کم شروع کنید و رنگدانه ها را روی مچ دست یا پشت دست خود آزمایش کنید. ساختن رنگ بسیار ساده تر از پاک کردن آن پس از استفاده از آن است.

براش سایه چشم

براش چشم سایه زن مسطح

برای یک آرایش چشم عالی و یکی از معدود براش هایی است که واقعاً به آن نیاز دارید براش تخت می باشد. این براش برای ایجاد یک پایه صاف برای هر سایه چشم بسیار مهم است.این برس را می توان با الیاف مصنوعی یا طبیعی درست کرد و به شکل صاف است. برای سایه های پودری و کرمی به طور یکنواخت روی ناحیه پلک استفاده می شود. به آن برس زبان گربه ای نیز می گویند.

برس سایه چشم

استفاده از براش سایه چشم
استفاده از رنگ های عمومی روی پلک.

راهنمای براش سایه چشم

براش سایه چشم عمومی یک براش کوچک و معمولاً سفت است که برای جارو کردن سایه چشم در سراسر پلک و ناحیه بالای چشم است. یک ابزار عالی برای استفاده پرایمر سایه چشم نیز می باشد. به سادگی برس را در سایه فرو کنید، اضافی را بردارید و روی پلک ها بمالید. برای رنگ دهی بیشتر، می توانید قلم مو را در آب فرو کنید.
 

برس سایه چشم زاویه دار

این برس از الیاف طبیعی ساخته شده و نسبت به آن زاویه دارد. از آن برای اعمال سایه های تیره تر در گوشه بیرونی استفاده می شود تا ظاهری دقیق تر داشته باشد.
 

برس سایه چشم زاویه دار

استفاده از برس سایه چشم زاویه دار
برای لکه دار کردن و کانتور کردن آرایش چشم.

راهنمای برس سایه چشم زاویه دار

برس سایه چشم زاویه دار یک ابزار عالی برای میکاپ آرتیست های حرفه ای میباشد .از آن برای افزودن رنگ های شدید به گوشه چشم، برای خطوط دقیق، و خط چین و چروک خود با رنگ کنتراست استفاده میکنند.

براش ترکیبی کرکی

معمولاً براش های ترکیبی با استفاده از موهای طبیعی ساخته می شوند و از نظر ظاهری کرکی هستند. از آن برای محو و فید کردن قسمت های جدا از هم و ایجاد یک اثر یکپارچه استفاده می شود. بهترین عملکرد را با محصولات پودری به دلیل الیاف طبیعی دارد.
مورد علاقه ترین براش برای زدن سایه در پشت چشم می باشد. به طور کلی، هرچه نوک آن گرد تر و بزرگتر باشد، نرم تر و ترکیبی تر خواهد بود، این یک براش عالی برای مبتدیان و همچنین یک براش عالی برای ترکیب کردن رنگ های سایه است، از این رو به نام "براش ترکیبی" نامیده می شود.

براش چین دار

نسخه دیگری از براش ترکیبی، این براش به جای موی گرد، موی زاویه دار دارد برای زدن سایه در پشت چشم بسیار مناسب می باشد. اینکه شما  کدام را ترجیح می دهید بسته به راحتی خود شماست، اما هر دو یک کار را انجام می دهند. این نوع براش کمی دقیق تر است.این براش را می توان با موهای طبیعی یا مصنوعی ساخت و دارای برش مخروطی روی آن است. بسیار کوچکتر از برس ترکیبی است و بدون جابجایی زیاد رنگ چین را به زیبایی ترکیب می کند.
براش سایه چشم
استفاده از برس سایه چشم
برای ایجاد توهم عمق و افزودن تضاد چشمگیر 

راهنمای برس چین سایه چشم

برس‌های چین‌دار سایه چشم معمولاً دارای مخروطی ملایمی هستند. با استفاده از این براش میتوانید آخرین خطوط سایه خود را با دقت بالا به آرایش خود بیفزایید. از آن برای لایه برداری رنگدانه در جایی که پلک به طور طبیعی تا می شود استفاده کنید.

قلم موی مدادی

این برس نسخه بسیار کوچکتری از برس ترکیبی قبلی است و معمولاً با الیاف طبیعی ساخته می شود. برس مداد را می توان برای افزودن رنگ به قسمت های کوچکتر و همچنین ترکیب آنها بدون پخش بیش از حد رنگدانه ها استفاده کرد. همچنین می توانید استخوان ابرو و برجسته های گوشه داخلی را اضافه کنید که با پودرها به خوبی کار می کند.
اگر به یک سایه ملایم و دودی علاقه دارید و دوست دارید خط چشم و سایه چشم را در قسمت پایین مژه های خود مانند خط چشم  بزنید، این براش برای ایجاد این مدل آرایش بسیار مناسب است. این براش نسبت به مداد ظاهری نرم تر و جذاب تر ایجاد می کند چون قلم موی کوچکی دارد و به شکل نوک مداد است.

براش خط چشم

براش خط چشم نوک تیز

براش خط چشم تخت مورد علاقه و مناسب برای کسانی که به خط چشم کشیدن عادت دارند. برای کشیدن خط چشمی که بی عیب و نقص است و در تمام طول روز ماندگاری دارد از این براش استفاده کنید. از الیاف مصنوعی ساخته شده است و انتهای آن باریک است و نوک براش مویی به گونه ایست که تیزترین و کامل ترین خط چشم بالدار را ترسیم میکند.
 
 

براش خط چشم

استفاده از براش خط چشم
برای افزودن خط مژه برای رسیدن به خط مژه پرتر یا ظاهر گربه ای.

راهنمای قلم مو خط چشم

بریژیت باردو، توئیگی، مرلین مونرو همگی برای دستیابی به ظاهری آراسته و زیبا وجذاب  از چشم گربه ای استفاده می کردند. برای استفاده، برس را در ظرف خط چشم فرو کنید (اغلب خط چشم ها دارای برس یکپارچه در محصول هستند). از چشم داخلی خود شروع کنید، یک خط به سمت بیرون بکشید، به تدریج عرض خط را افزایش دهید و به سمت انتها حرکت دهید.
این تمرین باعث مهارت شما میشود.کلید خط چشم ثابت بودن دست هاست .
یک راه برای نتیجه بهتر این است که از برس خط چشم برای ایجاد هش ها یا نقطه های کوچک در امتداد خط مژه و یک نقطه آخر که نوک بال قرار می گیرد استفاده کنید. نقطه ها را به هم وصل کنید تا به چشم گربه ای دلخواه برسید.
می‌توانید از استنسیل یا حتی نوار چسب استفاده کنید تا مطمئن شوید که زاویه هر دو بال شما مطابقت دارد.

براش Smudge

این برس از موهای طبیعی برای استفاده یکنواخت ساخته شده است و بهتر است با پودرها و کرم ها استفاده شود. همچنین می توان آن را از فوم با شکل گنبدی نوک تیز ساخت. کاربرد اصلی آن محو کردن خط چشم، کانتور کردن سایه های تیره چشم، یا نرم کردن خطوط سخت است.

براش ابرو

براش ابرو مشابه براش کانسیلر، اگرشما به دنبال موهای سفت و متراکم هستید از این براش می توان برای پرکردن جاهای خالی ابروها و همچنین برای کشیدن خط چشم ژلی استفاده کرد..این براش اسپولی کوچک و دستی برای فرم دادن ابروها و پاک کردن ریمل های ریخته شده ی شما پس از استفاده عالی است. در بسیاری از مداد ابرو ها در انتهای مداد براش ابرو طراحی شده است.

براش ابرو

استفاده از براش ابرو
برای شکل و فرم و حالت دادن به ابروهای شما استفاده می شود.

راهنمای براش ابرو

اکثر براش های ابرو دو طرفه هستند. یک طرف شانه و یک طرف برس. شما حتی می توانید برای فرم دهی به ابروهای خود از ژل ابرو، صابون ابرو و کیت مواد لیفت ابرو نیز استفاده کنید که قابلیت شکل دادن هر ابرویی را دارا میباشند.ابتدا از شانه برای صاف کردن و فرم دادن به ابروهای خود استفاده کنید.
سپس، از سمت برس برای استفاده از  ژل و صابون یا پودر و سایه ابرو استفاده کنید. با توجه به شکل طبیعی ابروی خود و استفاده از ضربات کوتاه فرم دهی و رنگ دهی به ابرو را در نقطه مشخصی به پایان برسانید. 

چوب ریمل یا اسپولی

چوب ریمل یا اسپولی

استفاده از چوب ریمل
برای زدن ریمل روی مژه های بالا و پایین.

راهنمای چوب ریمل

چوب ریمل ابزارهای مفیدی است که به جداسازی مژه ها کمک می کنند. قبل از اینکه ریمل خود را با اسپولی خود بزنید، می توانید از فر مژه استفاده کنید تا جلوه ای چشمگیر و کامل تر داشته باشید.
 
پس از فر کردن، چوب ریمل را روی دهانه لوله ریمل بمالید تا تا از ریمل اضافی روی مژه‌هایتان جلوگیری شود. به این ترتیب، از چسبندگی بیش از حد مژه‌های بالایی و پایینی جلوگیری کرده و مژه های به اصطلاح عنکبوتی نخواهید داشت.
 
نکته: اگر با فرچه ریمل خاصی را دوست داریدو با آن راحت تر کار میکنید میتوانید آن را نگه دارید، ضدعفونی کرده و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

برس های لب

برس لب

 این برس برای پر کردن لب ها با رنگ لب دلخواه استفاده می شود و کاربرد یکنواختی را ارائه می دهد.
 
 

براش لب

استفاده از برس لب
برای استفاده دقیق از رژ لب، براق کننده و سایر محصولات لب.

راهنمای برس لب

 برای دقیق زدن رژلب گاهی ما نیاز به یک براش ظریف داریم که مانند خط لب عمل کند براش لب برای این گزینه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به سادگی برس را در محصول لب خود فرو کنید و مستقیماً روی لب های خود بمالید. ظاهر را با یک آستر رنگی مشابه به پایان برسانید.

براش خط لب

این براش کمی بزرگتر از براش خط لب است و برای ایجاد یک طرح کلی بر روی لب ها استفاده می شود.
 

 

براش خط لب

استفاده از برس خط لب
برای افزودن خط لب بعد از استفاده از رژ لب اصلی یا براق کننده.

راهنمای برس خط لب

خط لب های صاف و مخروطی به تکمیل ظاهر لب شما کمک می کند. لب‌هایتان را دقیق خط بکشید، عیوب را بپوشانید و دهانتان را به زیبایی شکل دهید.

اپلیکاتور براق کننده لب

معمولاً همراه با برق لب ارائه می شود و معمولاً به شکل گوزن است.

انواع موهای براش های آرایشی

موهای براش آرایش می تواند مصنوعی یا طبیعی باشد. در استفاده از آرایش، خود برس مهم است زیرا میتواند نحوه استفاده از محصول را تعیین کند: بسته به نوع برس آرایشی و موهای آن، می تواند بسته بندی متراکم یا آزادانه محصول آرایش را اعمال کند.

موهای مصنوعی

برس های مصنوعی رایج ترین ماده ای است که در براش های آرایشی استفاده می شود. این برس ها به طور گسترده در داروخانه ها و فروشگاه های مخصوص لوازم آرایش یافت می شوند. موها از پلاستیک، نایلون یا سایر الیاف مصنوعی ساخته شده اند و ممکن است رنگ شوند. موهای مصنوعی اغلب با محصولات مایع و کرم استفاده می‌شوند، زیرا تمایل دارند محصولات را راحت‌تر با هم ترکیب کنند و به اندازه یک برس موی طبیعی محصول را جذب نمی‌کنند. براش های مصنوعی بدون آسیب هستند. برس های مصنوعی معمولاً بیشتر از موهای طبیعی دوام می آورند زیرا تحلیل نمی روند و شکننده نیستند.

موهای طبیعی

موهای طبیعی اغلب تیره رنگ هستند، خیلی نرم نیستند، می ریزند، رنگدانه ها را بهتر نگه می دارند و شستشوی آنها دشوار است. از آنجایی که موهای طبیعی بسیار متخلخل هستند، رنگدانه های بیشتری را می گیرند و به طور مساوی توزیع می کنند. برس های موی طبیعی به بهترین وجه از محصولات پودری استفاده می کنند و بهتر است از محصولات مایع یا کرم خودداری کنید زیرا بیشتر محصولات را می نوشند. اگرچه موهای طبیعی بیشتر در صنایع آرایشی و بهداشتی ترجیح داده می شوند، اما خود موها می توانند باعث واکنش های آلرژیک به موهای حیوانات شوند.
موهای طبیعی ممکن است به راحتی محصول را هنگام ترکیب کردن یا حتی بسته بندی روی یک محصول کنترل کنند، زیرا دارای کوتیکول مو هستند.

انواع موی طبیعی

 • سابل
 • بز
 • گورکن
 • پونی
 • سنجاب
 • سمور کولینسکی

نگهداری از براش آرایشی

برای جلوگیری از عفونت، بثورات و سایر اثرات نامطلوب استفاده از برس های کثیف مهم است که روال مراقبت از پوست را داشته باشید.برای شستن برس ها و دور نگه داشتن باکتری ها، از یک پاک کننده ملایم یا پاک کننده مخصوص برس استفاده کنید و موهای آن را خیس کنید (از ریختن آب روی دسته ها خودداری کنید). سپس، برس را روی یک حوله کاغذی بچرخانید، یا یک را امتحان کنید دستمال پاک کننده برس آرایشی این کار را تکرار کنید تا برس تمیز شود. با شستشوی موها مطمئن شوید که هیچ صابونی در آن باقی نمانده است. اجازه دهید برس ها در هوا خشک شوند تا شکل خود را حفظ کنند.
برس های آرایشی و استفاده از آنها می تواند معمای پیچیده ای برای حل کردن باشد، اما ارزش این زحمت را دارد. انواع مناسب برس های آرایشی و دانستن نحوه استفاده صحیح از آنها می تواند به آرایش شما کمک کند.
مطمئن شوید که براش های خود را تمیز نگه دارید. شما می توانید از اسپری در بین براش های آرایشی استفاده کنید تا آنها را ضد عفونی کنید بهتر است هفته ای یکبار آن ها را تمیز کنید. اگر به طور روزانه از براش های خود استفاده می کنید، تمیز کردن عمیق آنها برای یک بار در هفته به افزایش طول عمر براش تاثیر گذار است همچنین بدانید که  تمیز نکردن براش ها می تواند منجر به جوش بر روی پوست شما شود و طول عمر براش های شما را کوتاه می کند. اگر براش آرایشی را خوب نگهداری کنید، 20 سال برایتان باقی می ماند و زمانی که یک براش شروع به ریزش کرد، وقت آن است که یک براش جدید بخرید.
 
انواع براش آرایشی

قیمت و خرید براش آرایشی

یک قانون  در مورد خرید لوازم آرایشی این است که بهترین چیزی را که می توانید بخرید را بخرید. اگر شروع به کار آرایشگری کرده اید و به همه براش های جدید نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم یک مجموعه مقرون به صرفه  از براش های آرایشی بخرید که در فروشگاه نیروان موجود می باشد.
این تنوع براش آرایشی از وسایل آرایشی به شما در نقطه شروع حس خوبی می دهد همچنین، متوجه خواهید شد که کدام براش آرایشی بیشتر استفاده می کنید و کدام براش در آرایش بیشترین تاثیر را می گذارد. هنگامی که موی سر براش شروع به ریزش کرد می توانید آنها را یکی یکی با نسخه های بهتری جایگزین کنید.
 
پد آرایشی چیست؟