تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

نحوه استفاده و خرید لوازم اپیلاسیون

احتمالا راجلب اپیلاسیون همه چیز را قبلا شنیده اید، استفاده و خرید لوازم اپیلاسیون یکی از بهترین روش هنا برای رفع مو های زائد بدن است. علیرغم این واقعیت که یک غریبه باید موهای بدن شما را ببیند، و جدا از دردی که به ناچار هنگام کنده شدن موهای شما از ریشه ایجاد می شود، اپیلاسیون فواید شگفت انگیز زیادی دارد. قطعاً ارزش آن را دارد که کمی معایب آن را تحمل کنید تا پوست صاف ابریشمی با رشد مجدد ظریف‌تر داشته باشید. در بین لوازم آرایشگاهی همیشه انواع زیادی از وسایل اپیلاسیون مانند واکس و موم به چشم می خورد.

خرید انواع لوازم اپیلاسیون

فواید لوازم اپیلاسیون

اگر برایتان سوال است که چرا بعد از اپیلاسیون، رشد مجدد مو های زائد کندتر به نظر می رسند؟ زیرا موها از ریشه کنده می شوند. به این ترتیب پوست شما برای مدتی صاف می ماند که از تجدید فولیکول مو پاره شده تا لحظه ای که ساقه مو به سطح پوست می رسد، صاف می ماند. کل این فرآیند معمولاً سه تا چهار هفته طول می‌کشد، یعنی زمان متوسطی که بین جلسات اپیلاسیون می‌گذرد. برعکس، وقتی اصلاح می کنید، تیغ فقط ساقه مو را روی سطح پوست می کند. همانطور که می توانید تصور کنید، این همان دلیلی است که اگر شما مرتباً استفاده از انواع لوازم اپیلاسیون را انتخاب کرده اید، باید از تیغ دوری کنید. در صورت کوتاه کردن موها در سطح، ریتم حذف مو با اپیلاسیون ممکن است مختل شود. در پایان روز، با شروع مداوم اپیلاسیون، قطعا رشد مجدد کمتری خواهید دید.

موهای شما به تدریج نازک تر و کم پشت تر می شوند

دلیل این امر این است که اپیلاسیون موها را از ریشه جدا می کند که باعث می شود فولیکول مو به مرور زمان ضعیف تر شود. فولیکول‌های ضعیف مو، موهای ظریف‌تر و کم‌تر تولید می‌کنند. با این حال، ژنتیک هنوز هم بیشتر خصوصیات موهای شما مانند درشتی، رنگ و سرعت رشد را تعیین می کند. مدتی طول می کشد تا شاهد یک تغییر اساسی باشیم.

پوست شما لایه برداری ملایمی خواهد داشت

اپیلاسیون خارجی ترین لایه پوست را از بین می برد، به این معنی که پوست شما صاف تر و روشن تر می شود، اما به خاطر داشته باشید که اپیلاسیون لایه برداری نیست. در واقع، بسیار توصیه می شود که چند روز قبل از اپیلاسیون خود لایه برداری کنید تا پوست برای این عمل آماده شود.

پوست شما کمتر مستعد التهاب خواهد بود

آیا می دانستید که اصلاح مکرر منجر به التهاب مزمن پوست می شود؟ اصطکاک ناشی از تیغ، همچنین اصطکاک طبیعی پوست به پوست در این ناحیه، جای خود را به التهاب و تغییر رنگ می دهد. مورد دوم به این دلیل رخ می دهد که پوست با ضخیم شدن به التهاب واکنش نشان می دهد و ملانوسیت ها (سلول های رنگدانه ساز در پوست) فعال تر می شوند. تغییر رنگ در پوست های تیره تر شایع تر است و گاهی اوقات می تواند نشانه دیابت باشد. این یک عیب بسیار رایج اصلاح است که می‌توان آن را تا حد زیادی با لوازم اپیلاسیون تسکین داد، زیرا پوست کمتر در معرض اصطکاک مکرر قرار می‌گیرد.

خارش و سوزش کمتری خواهید داشت

زمانی که مو روی سطح می آید، زمانی است که شروع به خارش می کند و احساس سوزش می دهد. وقتی اپیلاسیون می کنید، موها فاصله بیشتری با سطح پوست دارند. بنابراین، برای مدت طولانی تری احساس نرمی خواهید کرد. همچنین لازم به ذکر است که احساس خاردار شدن موها بعد از اصلاح بیشتر به چشم می‌آید زیرا تیغ موها را به صورت زاویه‌ای برش می‌دهد و به همین دلیل است که موها تیره‌تر به نظر می‌رسند. با خرید لوازم اپیلاسیون می توانید خیالتان را راحت کنید که وقتی اپیلاسیون را شروع کنید، این کمتر احساس خارش خواهید کرد و کمتر آزارتان خواهد داد.

خرید انواع وسایل اپیلاسیون

از خطر بریدگی و زخمی شدن بدن جلوگیری خواهید کرد

هنگام استفاده کردن از تیغ همیشه خطر بریدگی وجود دارد، مخصوصا زمانی که دستان شما با کف و صابون پوشانده شده است و بسیار لیز می باشد و در یکی از کم امن ترین مکان های خانه هستید یعنی حمام. هنگامی که استفاده از لوازم اپیلاسیون را شروع می کنید، به طور کلی پوست شما کمتر در معرض آسیب قرار می گیرد.

جلوگیری از رشد مو های زیر پوستی

استفاده از روش صحیحاستفاده از وسایل اپیلاسیون برای جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی (موهایی که دوباره به داخل پوست رشد می کنند و باعث ایجاد برجستگی های قرمز یا خاکستری می شوند) مهم است. در هنگام استفاده از وسایل اپیلاسیون مثل موم باید توجه کنید که کشش باید سریع باشد و پوست باید در حین انجام عمل کشیده نگه داشته شود. با این حال، باید بدانید که با هر روشی برای حذف موهای زائد، ممکن است مستعد رشد موهای زیر پوستی باشید. خوشبختانه، لایه برداری و مرطوب کردن می تواند کمک بزرگی در برابر این مشکل مزاحم باشد.

معایب اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون بسته به میزان تحمل افراد، می تواند دردناک باشد . از آنجایی که مو از ریشه برداشته می شود، برخی افراد می گویند اپیلاسیون دردناک تر از اصلاح است. اگر مراقب نباشید موم داغ نیز می تواند پوست شما را بسوزاند. وسایل اپیلاسیون می تواند باعث التهاب فولیکول های مو، درد، قرمزی و تحریک پوست شود.

برای خرید انواع لوازم اپیبلاسیون و همچنین خرید لوازم آرایشی و بهداشتی می توانید از سایت نیروان اقدام نمائید.