نحوه تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی


نحوه تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

  • ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
  • 972

در هنگام خرید لوازم آرایشی اصل مانند عطر توجه به بسیاری از موارد از جمله وضع ظاهری و تست محصول، باعث تشخیص ادکلن اصل از تقلبی می شود. فروشگاه اینترنتی نیروان، تهیه عطر های وارداتی و داخلی را با توجه به ضمانت اصالت کالا انجام می دهد تا بر پایه شعار همیشگی مشتری مداری استوار بماند.

عطر و ادکلن اصل و تقلبی چه تفاوتی دارند؟

 اصل و تقلبی از طریق راه های کاربردی به راحتی قابل تشخیص هستند، از این رو در زمینه تشخیص عطر اصل از تقلبی می توان بیان کرد که ادکلن اصل دارای بطری با کیفیت است، برای این کار باید به بطری آن دقت کنید که سطحی صاف و آینه ای داشته باشد. در حالی که بطری عطر تقلبی کمی ضخیم و محو تر است.

نام تجاری چاپ شده روی بطری عطر اصل معمولاً برجسته است و به راحتی پاک نمی شود. بیشتر در پوش های ادکلن تقلبی به خوبی روی بطری آن قرار نمی گیرد. برای تشخیص ادکلن اورجینال می توانید به سایت سازنده محصول مراجعه کنید تا از خرید نمونه تقلبی آن جلوگیری کنید. 

عطر های اصل هیچ چسپ و یا نوار اضافه ای دور خود ندارند در حالی که ادکلن های فیک، چسپ های اضافی و بی کیفیت در داخل یا خارج از جعبه دارند. تشخیص عطر فیک از نمونه اصلی با توجه به تفاوت های ظاهری، کیفیت مواد تشکیل دهنده داخلی و خارجی ادکلن به خوبی صورت می گیرد.

تشخیص عطر و ادکلن اصل

نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

اولین راه برای تشخیص عطر و ادکلن اورجینال از نمونه تقلبی مراجعه به مرکز فروش معتبر محصولات آرایشی و لوازم بهداشتی می باشد زیرا با مراجعه به فروشنده معتبر می توان از خرید عطرهای تقلبی جلوگیری کرد. فروشگاه اینترنتی نیروان با فروش حضوری همیشه امن‌ترین راه برای خرید عطر مورد علاقه مشتریان است، زیرا این مزیت وجود دارد که بطری را در بسته ‌بندی آن از نزدیک بررسی کنید و با کارکنان و مشاوران آن صحبت کنید. 

این امر باعث می شود که در صورت تقلبی بودن عطر به کارکنان مرکز مراجعه کرده و آن را پس دهید. در بررسی تشخیص ادکلن فیک راه دوم توجه به قیمت است. در صورتی که فروشگاه مورد نظر طرح تخفیف و یا موضوع جابجایی شغل نداشته باشد باید به قیمت ارزان یک ادکلن برند شک کنید. 

قبل از خرید محصول در مورد عطر تحقیق کنید برای این کار می توانید وب سایت سازنده را بررسی کرده و ببینید آیا اطلاعات کافی در مورد بسته بندی، بطری و محل قرارگیری بارکد ارائه کرده اند یا خیر. تشخیص ادکلن اصل از تقلبی برای افرادی که قبل از خرید اقدامات لازم مانند راه های بالا را چک می کنند، به درستی انجام می شود تا منجر به هدر رفتن هزینه و به خطر افتادن سلامتی آن ها نشود.

تشخیص ادکلن اورجینال از تقلبی

نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی از روی بسته‌ بندی ادکلن

در نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی با توجه به بسته بندی محصول باید به جزئیات بسته بندی آن به خوبی دقت کنید. عطر و ادکلن اورجینال معمولاً سلفون محکمی دور جعبه بسته بندی دارد. 

اگر سلفون شل یا ضعیف پیچیده شده است، تا جایی که در اطراف جعبه حرکت می کند، نشان دهنده تقلبی بودن ادکلن است بنابراین سلفون نا مناسب دور بسته بندی، نشانه عطرهای تقلبی است. 

بسته بندی واقعی یا اصلی از مقوا با کیفیت بالا ساخته شده است در حالی که جعبه های ساخته شده از مواد نازک و سست اغلب تقلبی هستند.

راه تشخیص ادکلن فیک و اورجینال از روی برچسب‌ ها و نوشته‌های محصول

در تشخیص ادکلن اصل از تقلبی از روی برچسب باید نوشته های محصول را در نظر بگیرید. متن پشت بسته بندی را از نظر اشتباهات گرامری، غلط املایی، اطلاعات نامناسب و غیره بررسی کنید. 

نوشته های یک عطر واقعی باید از نظر گرامری صحیح باشند. اشتباهات املایی یا دستوری می تواند نشان دهنده محصول تقلبی باشد. دنبال بارکد روی بسته بندی باشید. بارکد باید در پایین ترین قسمت و در پشت محصول قرار گیرد نه در طرفین آن.

راه های تشخیص عطر و ادکلن تقلبی

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی از روی تفاوت های رنگ عطر

عطر اصل همیشه شفاف، بدون رسوب یا تغییر رنگ غیر طبیعی است. در تشخیص ادکلن اصل از تقلبی توجه به رنگ عطر بسیار مهم است. یکی از راه های خیلی خوب برای تشخیص ادکلن فیک تغییر رنگ عطر از شفاف به رنگ های کدر می باشد. 

برندهای معروف عطر از رنگ زیاد در محصولات خود استفاده نمی کنند، زیرا احتمال بروز واکنش های آلرژیک و تنفسی برای مصرف کننده وجود دارد که باعث به خطر افتادن سلامتی آن می شود بنابراین عطر های اصل از کمترین میزان رنگ و یا از رنگ های کم رنگ تولید شده اند. رنگ شیمیایی پر رنگ و قابل توجه یک مایع، نشانه یک عطر تقلبی است.

تشخیص ادکلن اورجینال از روی درب شیشه محصول

بطری عطر نقش بسزایی در تشخیص ادکلن اصل از تقلبی دارد. عطرهای واقعی یک درب محکم و با کیفیت با بسته بندی خوب دارند در حالی که درب عطرهای تقلبی به راحتی شکسته می شوند و کیفیت پایینی دارد. درب بطری یک ادکلن فیک به راحتی بر روی آن قرار نمی گیرد و با خم کردن محصول تکان می خورد.

تشخیص عطر و ادکلن اورجینال از روی سریال و بچ کد روی شیشه و جعبه عطر

با بررسی شماره سریال می توان ادکلن اصل از تقلبی را تشخیص داد به گونه ای که عطر اصل تمام این اعداد را روی بسته بندی دارد که می توان از آن ها برای تایید صحت برند استفاده کرد. 

شیشه های واقعی دارای شماره سریال و بارکد در انتهای جعبه و همچنین روی شیشه عطر هستند امّا در عطرهای تقلبی خبری از این سریال به صورت کامل و در جای مناسب نیست. 

باید دقت کنید که بررسی بارکد ادکلن اولین کاری است که پس از خرید یک عطر جدید باید انجام دهید زیرا در برخی مواقع عطر فیک، شماره سریال ندارد. 

هنگام تشخیص ادکلن اصل از تقلبی، شماره سریال باید هم روی جعبه و هم روی بطری باشد و باید با هم مطابقت داشته باشند. اگر شماره سریال روی جعبه چسبانده شده باشد، نشان دهنده یک ادکلن تقلبی است.

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی از روی شیشه عطر

بطری شیشه ای را در تشخیص ادکلن اورجینال از فیک به خوبی بازبینی کنید زیرا عطرهای اصل، بطری شیشه ای صاف و شفافی برای دیده شدن رنگ عطر دارند در حالی که شیشه های فیک ،اغلب ضخیم و از جنس بی کیفت تولید شده اند و حتی در برخی مواقع از پلاستیک نیز ساخته می شوند. 

شیشه های عطر با کیفیت دارای درپوش محکمی هستند که بر روی شیشه جا به جا نمی شود. توجه کنیدکه طراحان برند اصل عطر، شیشه را به عنوان بخشی از تجربه عطر تلقی می‌کنند، بنابراین از شیشه با کیفیت بالا ای استفاده می کنند. اگر لوله داخل شیشه عطر حالت منحنی و از شیشه بلندتر باشد، قطعا یک ادکلن فیک می باشد.

نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی با تست کردن و بوی عطر

در تشخیص ادکلن اصل از تقلبی به  رایحه و بوی عطر دقت کنید. عطر های اصل دارای سه مرحله از رایحه هستند که به مرور زمان با بوی های متفاوتی استشمام می شوند. این سه مرحله شامل بوی بالا، میانی و پایه هستند. این پیچیدگی و چند بعدی بودن رایحه، اصالت ادکلن را تضمین می‌کند و اجازه می‌دهد بوی عطر از استفاده اولیه تا جذب کامل پوست، تغییر کند. 

از طرف دیگر عطر های تقلبی دارای یک لایه رایحه یک مرحله ای خواهند بود و بیشتر مواقع پس از مدت کوتاهی بوی خود را از دست می دهند. سازندگان ادکلن های ارجینال، از ترکیب رایحه های مشتق شده طبیعی و مصنوعی نیز استفاده می کنند. 

شیشه های باز شده عطرهای اورجینال باید بوی خود را از 6 تا 18 ماه حفظ کنند در حالی که شیشه های باز شده ادکلن های فیک در عرض چند هفته یا چند ماه بوی خود را از دست می دهند. 

در نهایت برای تشخیص ادکلن اصل از تقلبی می توانید شیشه عطر را تکان دهید و اگر حباب‌های کوچکی ایجاد کرد که فوراً ناپدید می‌شوند، یک عطر اصل خواهد بود.

 فروشگاه اینترنتی نیروان با استفاده از به روزترین متدهای اقتصادی مانند فروش آنلاین، کادر مشاوره ای 24 ساعته و رایگان و همچنین متد ارسال رایگان به سراسر کشور به یکی از بزرگترین فروشگاه های تأمین محصولات آرایشی ایران تبدیل شده است. 

مرکز فروش نیروان در زمینه فروش عطر و ادکلن اورجینال از کلیه برندهای معتبر داخلی و خارجی جهت رفاه حال مشتریان این بازار استفاده می کند از این رو می توانید با مراجعه وب سایت مرکز به صفحات مجزا و دسته بندی شده مربوط به انواع برند ها دسترسی پیدا کرده و  آن ها را بررسی کنید. همچنین می توانید زیر مجموعه های محصولات مربوط به پوست، مو و بدن برای آقایان و خانم ها  را به صورت تخصصی مشاهده کنید و سپس با تخفیف 70 درصدی، اقدامات لازم جهت خرید آن ها را به راحتی انجام دهید.

 


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر