7 نکته طلایی برای خرید عطر و ادکلن


7 نکته طلایی برای خرید عطر و ادکلن

 • ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
 • 1147

عطر ، محصولی خوشبوست که از ترکیب هنرمندانه برخی از مواد معطر به نسبت های مناسب حاصل می شود. این کلمه از کلمه لاتین perfumum  به معنای "از طریق دود" گرفته شده است. هنر عطرسازی ظاهراً برای چینی‌های باستان، هندوها، مصریان، اسرائیلی‌ها، کارتاژنی‌ها، اعراب، یونانی‌ها و رومی‌ها شناخته شده بود. اشاراتی به مواد عطرسازی و حتی فرمول های عطر در کتاب مقدس یافت می شود.

عطر چیست؟

مواد اولیه مورد استفاده در عطرسازی شامل محصولات طبیعی با منشا گیاهی یا حیوانی و مواد مصنوعی است. اسانس ها ( qv ) اغلب از مواد گیاهی با تقطیر با بخار آب بدست می آیند . روغن‌های ظریف خاصی را می‌توان با استخراج با حلال به‌دست آورد ، فرآیندی که برای استخراج موم‌ها و روغن‌های عطری به کار می‌رود با حذف حلال همراه است. ابتدا ماده جامدی به نام بتن را با ماده دوم (معمولا الکل)،عمل آوری می کنند که سبب میشود موم ها حل نشده باقی بمانند و روغن غلیظ گل به نام مطلق استخراج می شود. گلبرگ ها بین لایه های چربی حیوانی تصفیه شده قرار می گیرند و با روغن گل اشباع می شود، سپس از الکل برای بدست آوردن روغن غلیظ گل (مطلق )استفاده می شود.
 در روش بیان ، که برای بازیابی روغن های مرکبات از پوست میوه استفاده می شود ، در روش سنتی فشار دادن با اسفنج تا خیساندن مکانیکی متغیر است. ترکیبات منفرد مورد استفاده در عطرسازی معمولاً با تقطیر از اسانس ها جدا میشوند، ، و گاهی اوقات ممکن است برای به دست آوردن سایر مواد شیمیایی عطرسازی مجدداً پردازش شوند.

 

برخی از ترشحات حیوانات حاوی مواد خوشبو هستند که باعث افزایش کیفیت ماندگاری عطرها می شود. چنین موادی و برخی از ترکیبات آنها به عنوان تثبیت کننده عمل می کنند و از تبخیر سریع تر ترکیبات فرار عطر جلوگیری می کنند. آنها معمولاً به شکل محلول های الکلی استفاده می شوند. فرآورده های حیوانی شامل عنبر از نهنگ اسپرم ، کرچک (کاسترئوم)،  زغال اخته از گربه سیوه و مشک از آهوی مشک است.
عطر چیست؟

دسته بندی بوی عطرها و رایحه آن ها

ویژگی های بو از اثرات گل تا بوهای ناشناخته در طبیعت با استفاده از مواد مصنوعی و معطر در دسترس است.
عطرهای خوب ممکن است حاوی بیش از 100 ماده باشند. هر عطر از یک نت بالایی تشکیل شده است، بوی با طراوت و فرار که بلافاصله درک می شود. یک نت میانی یا اصلاح‌کننده که کاراکتر کامل و محکمی را ارائه می‌کند. و یک نت پایه که نت پایانی یا نت پایه نیز نامیده می شود که ماندگارترین نت است .
نت بالایی بوی اولیه و سبک تر عطر است که بلافاصله پس از استفاده روی پوست به بینی می خورد. نت بالایی از 15 دقیقه تا 2 ساعت ماندگاری دارد. نت‌های ابتدایی معمولی عبارتند از رایحه‌های مختلف گل‌های ملایم، مرکبات، رایحه‌های میوه‌ای، رایحه‌های پودری، رایحه‌های دریایی و آبزیان و ادویه‌هایی مانند دارچین. 
عطرها را می توان به طور کلی بر اساس یک یا چند رایحه غالب قابل شناسایی طبقه بندی کرد.
 • گروه گل ها رایحه هایی مانند یاس ، گل رز ، زنبق دره و گاردنیا را با هم ترکیب می کنند. 
 • مخلوط های تند دارای رایحه هایی مانند میخک، میخک ، دارچین و جوز هندی هستند.
 • گروه چوبی با بوهایی مانند وتیور (که از علف معطری به نام خسخوس گرفته می شود)، چوب صندل و چوب سدر مشخص می شود. عطر خزه بلوط بر خانواده خزه ای غالب است . گروهی که به عنوان شرقی ها شناخته می شوند، نت های چوبی، خزه ای و ادویه ای را با رایحه های شیرینی مانند وانیل یا بلسان ترکیب می کنند و معمولاً با بوهای حیوانی مانند مشک یا سیوه برجسته می شوند. 
 • گروه گیاهی با بوهایی مانند شبدر و علف شیرین مشخص می شود. گروه چرم- تنباکو دارای رایحه های چرم، تنباکو و دودی توس است.قیر گروه آلدهیدی توسط بوی آلدئیدها غالب است که معمولاً دارای ویژگی میوه ای است. عطرهای طراحی شده برای مردان به طور کلی به عنوان مرکبات، ادویه، چرم، اسطوخودوس، سرخس یا چوبی طبقه بندی می شوند.
عطرها معمولا محلول های الکلی هستند. محلول‌هایی که عموماً به عنوان عطر شناخته می‌شوند شامل مواردی چون عصاره ها یا دستمال های معطر که حاوی حدود 10 تا 25 درصد کنسانتره عطر هستند نیز می شوند.

انواع عطر ها و مورد استفاده

 • ادکلن که Eau De Cologne  نیز نامیده می شود ، در عطرسازی، محلول معطری است که معمولاً از الکل و حدود 2 تا 6 درصد کنسانتره عطر تشکیل شده است. در اصل، ادکلن مخلوطی از روغن و مرکبات از میوه هایی همچون لیمو و پرتقال ، همراه با موادی مانند اسطوخودوس و نرولی (روغن گل پرتقال) ساخته شده است. 
 • ادوتویلت شکل دیگری از انواع عطرهاست که غلظت کمتری نسبت به ادکلن دارد.  با این حال، دو اصطلاح، ادکلن و ادوتویلت ، به جای یکدیگر نیز استفاده می شوند.
 • لوسیون های افترشیو و ادکلن های اسپلش معمولاً حاوی حدود 0.5 تا 2 درصد روغن عطر هستند. پیشرفت‌های اخیر شامل اسپری‌های آئروسل و روغن‌های حمام بسیار غلیظ است که خوش بو کننده بدن ( عطرهای پوست) نامیده می‌شوند
 • عطرهایی که برای خوشبو کردن صابون‌ها، تالک‌ها، پودرهای صورت، دئودورانت‌ها و ضد تعریق‌ها و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شوند. باید طوری فرموله شوند که در محیط جدید تغییر نکنند یا ناپایدار شوند. همچنین باید فرمولاسیون آنها به گونه ای باشد که از تغییرات غیرقابل قبول در رنگ یا قوام محصول جلوگیری شود.
 • عطرهای صنعتی برای پوشاندن بوهای نامطلوب، مانند رنگ ها و مواد پاک کننده، یا ایجاد بوی متمایز، مانند افزودن بوی چرم به پلاستیک های مورد استفاده برای پوشش مبلمان و افزودن بوی نان به کاغذهای بسته بندی مورد استفاده برای نان، استفاده می شود.

انواع عطر

چرا ادکلن و عطر جنسیت دارند؟

عطر از زمان ایجاد آن به عنوان یک محصول تجاری به عنوان مردانه یا زنانه طبقه بندی شده است. رایحه‌ها صرفاً بر اساس مواد شیمیایی عطری که آب میوه را تشکیل می‌دهند، جنسیت دارند : گل‌ها زنانه و مشک‌ها مردانه هستند.
اولین بار خریداران عطر در هند مشتاق شدند که بدانند چرا عطرهای مردانه و زنانه جدا هستند؟ بسیاری از مردم همچنان براین باورند که این نوعی ترفند بازاریابی است. 

عطر زنانه است یا مردانه؟

ادکلن قدیمی ترین اصطلاح برای عطر، که در آمریکای شمالی برای رایحه های مردانه استفاده می شود. سبک، تازه و میوه ای، معمولاً از دو تا چهار درصد روغن های عطر در الکل و آب تشکیل شده است. معمولا در عطرهای افراد جوان استفاده می شود. در دوران مدرن، ادکلن یا "ادکلن" به یک اصطلاح عمومی تبدیل شده است. اصطلاح "ادکلن" را می توان برای عطرهای مردانه یا زنانه به کار برد، اما در انگلیسی آمریکایی، معمولاً به عطرهایی اطلاق می شود که برای مردان عرضه می شود.عطر مخصوص خانم ها و ادکلن مخصوص آقایان است . برای خیلی ها این چیزی است که در طول زندگی به ما آموزش داده شده است. وقتی در یک فروشگاه بزرگ قدم میزنید احتمالاً شاهد خطوط جنسی سختگیرانه خواهید بود.

تفاوت عطر مردانه با عطر زنانه چیست؟

خانواده عطر زنانه و مردانه
جنسیت          عطرها
مردان             معطر، مرکبات، شرقی، چوبی
زنان               گل، مرکبات، چیپر، شرق

تاثیر ادکلن بر زنان چگونه است؟

زنان بیشتر از مردان گزارش کردند که ادکلن یا عطر باعث ایجاد حس برانگیختگی در موقعیت‌های غیرجنسی می‌شود . آنها از بوی بدن به عنوان دومین عامل برانگیختگی در طول برخوردهای جنسی، پس از حس لامسه،نام میبرند و رتبه دوم را به آن اختصاص داده اند. کاملاً واضح است که نحوه بو کردن برای جنس مخالف مهم است و بر جذابیت های طرف مقابل می افزاید و باعث جذب شدن جنس مخالف میشود.

انواع عطر ها با ماندگاری بالا( کدام نوع عطر ماندگاری بیشتری دارد؟)

عطر حاوی بیشترین روغن است و گرانترین عطر با ماندگاری طولانی است. پس از آن ادو پرفیوم و ادو تویلت قرار می گیرد که مناسب ترین نوع برای استفاده روزمره است.

انواع عطر با ماندگاری بالا

تفاوت عطر و ادکلن 

تفاوت اصلی بین عطر و ادکلن به قدرت رایحه مربوط می شود. عطرها به طور کلی بسیار قوی تر از ادکلن ها هستند و معمولاً حاوی غلظت بسیار بالایی از اسانس های مخلوط شده با پایه های الکلی هستند. ادکلن ها همچنین حاوی اسانس و الکل هستند، اما در مقادیر بسیار کمتر.
ماندگاری عطر 3 برابر بیشتر از ادکلن است. ادکلن در اصل به یک دستور پخت مرسوم از گیاهان و نت های مرکبات با نت های پایه کمی اشاره داشت. به طور سنتی، ادکلن ها انتخابی مطمئن برای عطرها با هزینه کمتر هستند.

کدام یک !ادکلن یا عطر بهتر است؟

هر دو روشی عالی برای ابراز وجود و بالا بردن حس اعتماد به نفس هستند، اما اگر چیزی می‌خواهید که معمولاً مردانه‌تر در نظر گرفته می‌شود، ادکلن را انتخاب کنید . اگر چیزی با بوی قوی تر و ماندگارتر که زنانه تر است را ترجیح می دهید، عطر را انتخاب کنید.

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن ؟

در حالت ایده آل، مردان باید ادکلن خود را روی نقاط نبض یا گرم ترین نواحی بدن خود بمالند . به لطف گرمای خود، این نواحی که شامل گردن، سینه، شانه ها، مچ دست و آرنج داخلی است، می توانند رایحه را به طور موثرتری پخش کنند، به این معنی که عطر کمتری مورد نیاز است.

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن

آیا می توانم ادکلن را روی زیر بغلم اسپری کنم؟

اسپری کردن عطر روی زیر بغل یکی دیگر از دلایل بالقوه تحریک است. تعامل بین عطر و غدد عرق زیربغل شما می تواند منجر به خارش و سوزش شود.

آیا می توانم روی لباسم ادکلن اسپری کنم؟

ادکلن را روی لباس خود اسپری نکنید . روش "اسپری در هوا و راه رفتن" یک افسانه است. این کار فقط هدر دادن محصول نیست، بلکه الکل و روغن ها می توانند برخی از لباس ها را لکه دار کنند. زیاده روی نکنید.

آیا ادکلن تاریخ انقضا دارد؟

بله، عطر و ادکلن ها نیز تاریخ انقضا دارند و بد می شوند. با این حال، مدت ماندگاری آنها به ترکیب شیمیایی عطر بستگی دارد. بسیاری از عطرها، به ویژه از نام های تجاری معتبری مانند Chanel یا Marc Jacobs، تاریخ انقضا سریع و سختی ندارند.

چرا به ادکلن ادکلن می گویند؟

ادکلن که معمولا توسط مردان استفاده می شود، توسط یک آرایشگر ایتالیایی در اوایل قرن هجدهم در شهر کلن آلمان چهارمین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر سرزمین (ایالت) نوردراین-وستفالن اختراع شد. از این رو نام ادکلن، نام فرانسوی این شهر است.

بهترین بوی دنیا چیست؟

تیمی از دانشمندان دانشگاه آکسفورد فکر می‌کنند که بهترین و بدترین بوهای دنیا را شناسایی کرده‌اند. طبق تحقیقات آنها بهترین بو وانیل و بدترین بو عرق پا است. نتایج نشان می‌دهد که افراد بدون توجه به اینکه از کجای دنیا آمده‌اند، بوهای مورد علاقه خود را به اشتراک می‌گذارند.

قوی ترین نوع ادکلن چیست؟

PARFUM مهم ترین نوع عطر: پرفیوم، که به عنوان Pure Perfume یا Extrait de Parfum نیز شناخته می شود ، دارای بالاترین غلظت رایحه است. عطری که به عنوان Parfum طبقه بندی می شود غلظتی بین 20 تا 40 درصد دارد.

بهترین مارک ادکلن

علت گران بودن ادکلن؟

ادکلن با مواد کمیاب ساخته شده است . مواد تشکیل دهنده ای که در ادکلن قرار می گیرند گاهی اوقات به سختی تهیه می شوند و می توانند بسیار پرهزینه باشند. وقتی این مواد را به یک محصول اضافه می کنید، قیمت تمام شده محصول را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

هنگام خرید ادکلن به چه نکاتی توجه کنم؟

در اینجا نحوه یافتن ادکلنی که برای شما مناسب تر است را مشاهده می کنید.
1. قبل از خرید حتما مطالعه کنید.
2. خانواده عطرها و فصلی بودن آنها را بشناسید. 
3. از این که بپرسید «چه عطری استفاده کنید؟» نترسید؟ .
4. کلاسیک را بشناسید.
5. انگیزه های خود را در نظر بگیرید.
6. از اینترنت استفاده کنید.
7. قبل از خرید امتحان کنید.
عطر را مستقیماً روی پوست خود اسپری کنید، نه روی لباس ، زیرا عطر می تواند لکه هایی از خود به جای بگذارد. مطمئن شوید که عطرتان روی پوست خشک شده، سپس لباس خود را بپوشید. همچنین می توانید عطر خود را به نقاط نبض که با لباس شما پوشانده نشده است بمالید.

مقالات مفید

نحوه تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی

 ریمل مناسب برای مژه های پراکنده

نحوه تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

برخی از ترشحات حیوانات حاوی مواد خوشبو هستند که باعث افزایش کیفیت ماندگاری عطرها می شود. چنین موادی و برخی از ترکیبات آنها به عنوان تثبیت کننده عمل می کنند و از تبخیر سریع تر ترکیبات فرار عطر جلوگیری می کنند. آنها معمولاً به شکل محلول های الکلی استفاده می شوند. فرآورده های حیوانی شامل عنبر از نهنگ اسپرم ، کرچک (کاسترئوم)،  زغال اخته از گربه سیوه و مشک از آهوی مشک است.
عطر چیست؟

دسته بندی بوی عطرها و رایحه آن ها

ویژگی های بو از اثرات گل تا بوهای ناشناخته در طبیعت با استفاده از مواد مصنوعی و معطر در دسترس است.
عطرهای خوب ممکن است حاوی بیش از 100 ماده باشند. هر عطر از یک نت بالایی تشکیل شده است، بوی با طراوت و فرار که بلافاصله درک می شود. یک نت میانی یا اصلاح‌کننده که کاراکتر کامل و محکمی را ارائه می‌کند. و یک نت پایه که نت پایانی یا نت پایه نیز نامیده می شود که ماندگارترین نت است .
نت بالایی بوی اولیه و سبک تر عطر است که بلافاصله پس از استفاده روی پوست به بینی می خورد. نت بالایی از 15 دقیقه تا 2 ساعت ماندگاری دارد. نت‌های ابتدایی معمولی عبارتند از رایحه‌های مختلف گل‌های ملایم، مرکبات، رایحه‌های میوه‌ای، رایحه‌های پودری، رایحه‌های دریایی و آبزیان و ادویه‌هایی مانند دارچین. 
عطرها را می توان به طور کلی بر اساس یک یا چند رایحه غالب قابل شناسایی طبقه بندی کرد.
 • گروه گل ها رایحه هایی مانند یاس ، گل رز ، زنبق دره و گاردنیا را با هم ترکیب می کنند. 
 • مخلوط های تند دارای رایحه هایی مانند میخک، میخک ، دارچین و جوز هندی هستند.
 • گروه چوبی با بوهایی مانند وتیور (که از علف معطری به نام خسخوس گرفته می شود)، چوب صندل و چوب سدر مشخص می شود. عطر خزه بلوط بر خانواده خزه ای غالب است . گروهی که به عنوان شرقی ها شناخته می شوند، نت های چوبی، خزه ای و ادویه ای را با رایحه های شیرینی مانند وانیل یا بلسان ترکیب می کنند و معمولاً با بوهای حیوانی مانند مشک یا سیوه برجسته می شوند. 
 • گروه گیاهی با بوهایی مانند شبدر و علف شیرین مشخص می شود. گروه چرم- تنباکو دارای رایحه های چرم، تنباکو و دودی توس است.قیر گروه آلدهیدی توسط بوی آلدئیدها غالب است که معمولاً دارای ویژگی میوه ای است. عطرهای طراحی شده برای مردان به طور کلی به عنوان مرکبات، ادویه، چرم، اسطوخودوس، سرخس یا چوبی طبقه بندی می شوند.
عطرها معمولا محلول های الکلی هستند. محلول‌هایی که عموماً به عنوان عطر شناخته می‌شوند شامل مواردی چون عصاره ها یا دستمال های معطر که حاوی حدود 10 تا 25 درصد کنسانتره عطر هستند نیز می شوند.

انواع عطر ها و مورد استفاده

 • ادکلن که Eau De Cologne  نیز نامیده می شود ، در عطرسازی، محلول معطری است که معمولاً از الکل و حدود 2 تا 6 درصد کنسانتره عطر تشکیل شده است. در اصل، ادکلن مخلوطی از روغن و مرکبات از میوه هایی همچون لیمو و پرتقال ، همراه با موادی مانند اسطوخودوس و نرولی (روغن گل پرتقال) ساخته شده است. 
 • ادوتویلت شکل دیگری از انواع عطرهاست که غلظت کمتری نسبت به ادکلن دارد.  با این حال، دو اصطلاح، ادکلن و ادوتویلت ، به جای یکدیگر نیز استفاده می شوند.
 • لوسیون های افترشیو و ادکلن های اسپلش معمولاً حاوی حدود 0.5 تا 2 درصد روغن عطر هستند. پیشرفت‌های اخیر شامل اسپری‌های آئروسل و روغن‌های حمام بسیار غلیظ است که خوش بو کننده بدن ( عطرهای پوست) نامیده می‌شوند
 • عطرهایی که برای خوشبو کردن صابون‌ها، تالک‌ها، پودرهای صورت، دئودورانت‌ها و ضد تعریق‌ها و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شوند. باید طوری فرموله شوند که در محیط جدید تغییر نکنند یا ناپایدار شوند. همچنین باید فرمولاسیون آنها به گونه ای باشد که از تغییرات غیرقابل قبول در رنگ یا قوام محصول جلوگیری شود.
 • عطرهای صنعتی برای پوشاندن بوهای نامطلوب، مانند رنگ ها و مواد پاک کننده، یا ایجاد بوی متمایز، مانند افزودن بوی چرم به پلاستیک های مورد استفاده برای پوشش مبلمان و افزودن بوی نان به کاغذهای بسته بندی مورد استفاده برای نان، استفاده می شود.

انواع عطر

چرا ادکلن و عطر جنسیت دارند؟

عطر از زمان ایجاد آن به عنوان یک محصول تجاری به عنوان مردانه یا زنانه طبقه بندی شده است. رایحه‌ها صرفاً بر اساس مواد شیمیایی عطری که آب میوه را تشکیل می‌دهند، جنسیت دارند : گل‌ها زنانه و مشک‌ها مردانه هستند.
اولین بار خریداران عطر در هند مشتاق شدند که بدانند چرا عطرهای مردانه و زنانه جدا هستند؟ بسیاری از مردم همچنان براین باورند که این نوعی ترفند بازاریابی است. 

عطر زنانه است یا مردانه؟

ادکلن قدیمی ترین اصطلاح برای عطر، که در آمریکای شمالی برای رایحه های مردانه استفاده می شود. سبک، تازه و میوه ای، معمولاً از دو تا چهار درصد روغن های عطر در الکل و آب تشکیل شده است. معمولا در عطرهای افراد جوان استفاده می شود. در دوران مدرن، ادکلن یا "ادکلن" به یک اصطلاح عمومی تبدیل شده است. اصطلاح "ادکلن" را می توان برای عطرهای مردانه یا زنانه به کار برد، اما در انگلیسی آمریکایی، معمولاً به عطرهایی اطلاق می شود که برای مردان عرضه می شود.عطر مخصوص خانم ها و ادکلن مخصوص آقایان است . برای خیلی ها این چیزی است که در طول زندگی به ما آموزش داده شده است. وقتی در یک فروشگاه بزرگ قدم میزنید احتمالاً شاهد خطوط جنسی سختگیرانه خواهید بود.

تفاوت عطر مردانه با عطر زنانه چیست؟

خانواده عطر زنانه و مردانه
جنسیت          عطرها
مردان             معطر، مرکبات، شرقی، چوبی
زنان               گل، مرکبات، چیپر، شرق

تاثیر ادکلن بر زنان چگونه است؟

زنان بیشتر از مردان گزارش کردند که ادکلن یا عطر باعث ایجاد حس برانگیختگی در موقعیت‌های غیرجنسی می‌شود . آنها از بوی بدن به عنوان دومین عامل برانگیختگی در طول برخوردهای جنسی، پس از حس لامسه،نام میبرند و رتبه دوم را به آن اختصاص داده اند. کاملاً واضح است که نحوه بو کردن برای جنس مخالف مهم است و بر جذابیت های طرف مقابل می افزاید و باعث جذب شدن جنس مخالف میشود.

انواع عطر ها با ماندگاری بالا( کدام نوع عطر ماندگاری بیشتری دارد؟)

عطر حاوی بیشترین روغن است و گرانترین عطر با ماندگاری طولانی است. پس از آن ادو پرفیوم و ادو تویلت قرار می گیرد که مناسب ترین نوع برای استفاده روزمره است.

انواع عطر با ماندگاری بالا

تفاوت عطر و ادکلن 

تفاوت اصلی بین عطر و ادکلن به قدرت رایحه مربوط می شود. عطرها به طور کلی بسیار قوی تر از ادکلن ها هستند و معمولاً حاوی غلظت بسیار بالایی از اسانس های مخلوط شده با پایه های الکلی هستند. ادکلن ها همچنین حاوی اسانس و الکل هستند، اما در مقادیر بسیار کمتر.
ماندگاری عطر 3 برابر بیشتر از ادکلن است. ادکلن در اصل به یک دستور پخت مرسوم از گیاهان و نت های مرکبات با نت های پایه کمی اشاره داشت. به طور سنتی، ادکلن ها انتخابی مطمئن برای عطرها با هزینه کمتر هستند.

کدام یک !ادکلن یا عطر بهتر است؟

هر دو روشی عالی برای ابراز وجود و بالا بردن حس اعتماد به نفس هستند، اما اگر چیزی می‌خواهید که معمولاً مردانه‌تر در نظر گرفته می‌شود، ادکلن را انتخاب کنید . اگر چیزی با بوی قوی تر و ماندگارتر که زنانه تر است را ترجیح می دهید، عطر را انتخاب کنید.

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن ؟

در حالت ایده آل، مردان باید ادکلن خود را روی نقاط نبض یا گرم ترین نواحی بدن خود بمالند . به لطف گرمای خود، این نواحی که شامل گردن، سینه، شانه ها، مچ دست و آرنج داخلی است، می توانند رایحه را به طور موثرتری پخش کنند، به این معنی که عطر کمتری مورد نیاز است.

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن

آیا می توانم ادکلن را روی زیر بغلم اسپری کنم؟

اسپری کردن عطر روی زیر بغل یکی دیگر از دلایل بالقوه تحریک است. تعامل بین عطر و غدد عرق زیربغل شما می تواند منجر به خارش و سوزش شود.

آیا می توانم روی لباسم ادکلن اسپری کنم؟

ادکلن را روی لباس خود اسپری نکنید . روش "اسپری در هوا و راه رفتن" یک افسانه است. این کار فقط هدر دادن محصول نیست، بلکه الکل و روغن ها می توانند برخی از لباس ها را لکه دار کنند. زیاده روی نکنید.

آیا ادکلن تاریخ انقضا دارد؟

بله، عطر و ادکلن ها نیز تاریخ انقضا دارند و بد می شوند. با این حال، مدت ماندگاری آنها به ترکیب شیمیایی عطر بستگی دارد. بسیاری از عطرها، به ویژه از نام های تجاری معتبری مانند Chanel یا Marc Jacobs، تاریخ انقضا سریع و سختی ندارند.

چرا به ادکلن ادکلن می گویند؟

ادکلن که معمولا توسط مردان استفاده می شود، توسط یک آرایشگر ایتالیایی در اوایل قرن هجدهم در شهر کلن آلمان چهارمین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر سرزمین (ایالت) نوردراین-وستفالن اختراع شد. از این رو نام ادکلن، نام فرانسوی این شهر است.

بهترین بوی دنیا چیست؟

تیمی از دانشمندان دانشگاه آکسفورد فکر می‌کنند که بهترین و بدترین بوهای دنیا را شناسایی کرده‌اند. طبق تحقیقات آنها بهترین بو وانیل و بدترین بو عرق پا است. نتایج نشان می‌دهد که افراد بدون توجه به اینکه از کجای دنیا آمده‌اند، بوهای مورد علاقه خود را به اشتراک می‌گذارند.

قوی ترین نوع ادکلن چیست؟

PARFUM مهم ترین نوع عطر: پرفیوم، که به عنوان Pure Perfume یا Extrait de Parfum نیز شناخته می شود ، دارای بالاترین غلظت رایحه است. عطری که به عنوان Parfum طبقه بندی می شود غلظتی بین 20 تا 40 درصد دارد.

بهترین مارک ادکلن

علت گران بودن ادکلن؟

ادکلن با مواد کمیاب ساخته شده است . مواد تشکیل دهنده ای که در ادکلن قرار می گیرند گاهی اوقات به سختی تهیه می شوند و می توانند بسیار پرهزینه باشند. وقتی این مواد را به یک محصول اضافه می کنید، قیمت تمام شده محصول را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

هنگام خرید ادکلن به چه نکاتی توجه کنم؟

در اینجا نحوه یافتن ادکلنی که برای شما مناسب تر است را مشاهده می کنید.
1. قبل از خرید حتما مطالعه کنید.
2. خانواده عطرها و فصلی بودن آنها را بشناسید. 
3. از این که بپرسید «چه عطری استفاده کنید؟» نترسید؟ .
4. کلاسیک را بشناسید.
5. انگیزه های خود را در نظر بگیرید.
6. از اینترنت استفاده کنید.
7. قبل از خرید امتحان کنید.
عطر را مستقیماً روی پوست خود اسپری کنید، نه روی لباس ، زیرا عطر می تواند لکه هایی از خود به جای بگذارد. مطمئن شوید که عطرتان روی پوست خشک شده، سپس لباس خود را بپوشید. همچنین می توانید عطر خود را به نقاط نبض که با لباس شما پوشانده نشده است بمالید.

مقالات مفید

نحوه تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی

 ریمل مناسب برای مژه های پراکنده

نحوه تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر