روش های استفاده از انواع کانسیلر | راهنمای خرید و استفاده از کانسیلر


روش های استفاده از انواع کانسیلر | راهنمای خرید و استفاده از کانسیلر

  • ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 937

کانسیلر بهترین دوست هر دختری است! کانسیلر از پوشاندن آکنه و حلقه های تیره گرفته تا مشخص کردن ابروهای بیش از حد رشد کرده، جزو محصولات آرایشی ضروری است که هر دختری در آرایش خود به آن نیاز دارد. روش های استفاده از انواع کانسیلر بستگی به نوع و مدل آن محصول دارد.

کانسیلر یا اصلاح کننده رنگ نوعی از لوازم آرایشی است که برای پوشاندن حلقه های تیره، لکه های پیری، منافذ بزرگ و سایر لک های کوچک قابل مشاهده روی پوست استفاده می شود . شبیه فونداسیون است، اما ضخیم‌تر است و برای پنهان کردن رنگدانه‌های مختلف با ترکیب کردن عیوب به رنگ پوست اطراف استفاده می‌شود.

اما درست مانند هر محصول آرایشی دیگری، انواع مختلفی از فرمول های کانسیلر در بازار موجود است. و برای دستیابی به بهترین نتایج، انتخاب مناسب ضروری است. برای دانستن همه چیزهایی که باید در مورد انواع کانسیلر بدانید و اینکه کدام یک را انتخاب کنید، این مقاله را مطالعه نمائید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر شبیه کرم پودر است با این تفاوت که عموماً ضخیم‌تر است و با پنهان کردن رنگدانه‌ها و ترکیب کردن این عیوب در پوست، حلقه‌های تیره، لکه‌های پیری، لکه‌ها و موارد دیگر را پنهان می‌کند . روش های استفاده از کانسیلر ها به این صورت است که همیشه باید کانسیلر را در بالای فونداسیون خود بمالید تا لکه نکند. برای استفاده از کانسیلر باید مقدار کمی از آن استفاده نمائید.

خرید انواع کانسیلر ها

انواع مختلف کانسیلر ها

اگر به دنیال خرید انواع کانسیلر ها هستید باید بدانید که کانسیلر ها دارای 4 نوع مدل هستند. در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

کانسیلر های کرمی (کرم کانسیلر)

اگر به دنبال چیزی هستید که پوشش سنگین تری داشته باشد، باید کانسیلر کرمی یا کرم کانسیلر را انتخاب کنید. از آنجایی که این کانسیلر فرمول غلیظ‌تری نسبت به مایع دارد، برای پوشاندن سیاهی‌های سنگین، آکنه‌های فعال، اسکارهای آکنه و هایپرپیگمانتاسیون به خوبی عمل می‌کند.

کانسیلر مایع

کانسیلر مایع رایج ترین نوع کانسیلر است. مزایای باورنکردنی آن این کانسیلر را به گزینه ای عالی برای تقریباً همه انواع پوست تبدیل می کند. کانسیلرهای مایع معمولاً پوششی قابل ساخت تا کامل دارند و برای پنهان کردن لکه‌ها، حلقه‌های تیره و آکنه به خوبی عمل می‌کنند. با وجود اینکه اکثر فرمول ها برای همه نوع پوست کار می کنند، اگر پوست بسیار خشکی دارید از کانسیلرهای مایع با روکش مات خودداری کنید.

کانسیلر های استیکی یا مدادی

برای ارائه پوششی سریع، بدون دردسر، کانسیلرهای استیکی یا کانسیلر های مدادی بهترین گزینه هستند. این نوع کانسیلر ها فرمولی نیمه جامد دارد که پوششی شفاف تا متوسط را ارائه می دهد. اگر به دنبال محصولی هستید که جلوه‌ای سریع و روشن‌کننده داشته باشد، کانسیلرهای استیکی بهترین راه حل هستند.

کانسیلر های بالمی یا برس دار

اگر پوست بسیار چرب یا  بسیارخشکی دارید و نتوانسته اید بافت کانسیلری را پیدا کنید که در طول روز روی پوست شما بماند، پس باید کانسیلرهای بالمی یا کانسیلر برس دار را امتحان کنید. از آنجایی که دارای قوام ضخیم و شبیه موم است، نه تنها پوشش عالی را ارائه می دهد، بلکه برای ساعت های طولانی روی پوست شما باقی می ماند. اگر به دنبال پوشاندن جوش ها، قرمزی یا آکنه هستید، کانسیلرهای برس دار به پوشاندن همه این موارد کمک می کنند.

روش صحیح استفاده از کانسیلر ها

برای به دست آوردن نتایج عالی این دستورالعمل ها را دنبال کنید: 

  1. چند نقطه از کانسیلر را زیر چشم ها نزدیک به مژه ها بزنید. یک نقطه را به گوشه داخلی چشم بزنید. می توانید از انگشت خود استفاده کنید یا برای بهترین نتیجه از برس کانسیلر استفاده کنید.
  2. با استفاده از پد انگشت وسط یا برس خود، به کانسیلر ضربه بزنید (همیشه ضربه بزنید، هرگز مالش ندهید). مطمئن شوید که به خوبی مخلوط می شوند. می توانید از انگشت اشاره خود نیز استفاده کنید. هیچ قانون واقعی برای آن وجود ندارد، اما من می بینم که انگشت وسط تمایل بیشتری به ملایمت دارد.
  3. کانسیلر را روی سایر نقاط ناهموار صورت - از جمله چانه، و در صورت نیاز اطراف بینی و دهان - بمالید و به آن ضربه بزنید.
  4. اگر به پوشش بیشتری نیاز دارید یک لایه دیگر بزنید.
  5. پودر ریز و شل را روی صورت خود بمالید تا کانسیلر خود را محکم کند.
  6. پودر شل استفاده شده با یک برس کرکی "راز کانسیلر خوب" است.

چگونه حلقه های تیره زیر چشم را با کانسیلر پنهان کنیم؟

بهتر است از کانسیلر اصلی خود برای پنهان کردن حلقه های تیره زیر چشم استفاده نکنید. در عوض، یک "کانسیلر زیر چشم" را انتخاب کنید که به طور خاص برای پوشاندن لکه های تیره طراحی شده است. این نوع کانسیلر ها با روشن کردن نواحی تیره و گودی زیر چشم عمل می کنند و برای استتار قرمزی یا لک های صورت استفاده نمی شوند.

چگونه با استفاده از کانسیلر جوش و آکنه ها را بپوشانیم

زمانی که نوبت به پوشاندن جوش و آکنه می‌رسد ، توصیه می‌کنم برای محافظت از جوش، یک بانداژ مایع روی آن بمالید و سپس لایه‌هایی از کانسیلر و پودر شفاف بمالید .

نحوه پنهان کردن جای جوش ، لک و زخم های عمیق

می‌توانید با استفاده از یک برس زاویه‌دار آغشته به کانسیلری که یک سایه روشن‌تر از رنگ پوستتان است، جای پوک یا جای زخم مقعر را پنهان کنید. وسط پوکه را بدون اینکه از لبه ها عبور کنید پر کنید و سپس پوست را با پودر شفاف گرد کنید. اگر جای زخم برجسته شده است، از کانسیلری که با رنگ پوست شما همخوانی دارد استفاده کنید و جای زخم را با کانسیلر و کانسیلر را با پودر ست کنید.

تفاوت هایلایتر و کانسیلر چیست؟

بسیاری از ما اغلب بین کانسیلر و هایلایتر اشتباه می گیریم. تفاوت اساسی بین کانسیلر و هایلایتر وجود دارد. به طور خلاصه، کانسیلر به پوشاندن لکه های پوستی کمک می کند و هایلایتر صورت را روشن می کند و نواحی خاصی را برجسته می کند.

برای خرید انواع کانسیلر های صورت می توانید از طریق سایت نیروان اقدام نمائید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر