خط چشم رنگی و نقش آن در جذابیت و گیرایی چشم ها


خط چشم رنگی و نقش آن در جذابیت و گیرایی چشم ها

  • ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 819

خط چشم های رنگی می توانند در چند ثانیه چشمان شما را درخشان کنند . اگر از کشیدن خط چشم مشکی خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم خط چشم های رنگی را امتحان کنید. از محبوب ترین خط چشم های رنگی خط چشم طلایی و آبی و خط چشم رنگی زرد و سبز را برای امتحان پیشنهاد می کنیم.
مطمئناً خط چشم مشکی همیشه یک انتخاب شگفت‌انگیز است، اما خط چشم‌های رنگارنگ نیز جذابیت های خاص و منحصر به فرد خود را دارند. رنگ واقعاً هرگز از مد نمی افتد، بنابراین می توانید خط چشم روزمره و خنثی خود را با رنگدانه روشن ارتقا دهید یا از خلاقیت خود استفاده کنید تا ظاهری جذاب و متفاوت را تجربه کنید.
هنرمندان آرایشگر در هفته مد نیویورک مدل های زیادی از آرایش چشم را ارائه کردند. ایجاد شاهکارهای هنرمندانه، مانند خلاقیت های خیره کننده در هفته مد، نیاز به فرمول خط چشم مناسب دارد، صرف نظر از انواع خط چشم که مایع، مدادی یا ژل ابریشمی باشد. رنگدانه مات که رگه نزند و همچنین رنگی با ماندگاری طولانی که در طول روز باقی می ماند و یک اپلیکاتور با کاربری آسان که توزیع محصول را آسان می کند ضروری است. 
دلینا مدین ، آرایشگر هنرمند ساکن نیویورک، توضیح می‌دهد که : «مهم‌ترین عامل در خط چشم رنگدانه است و همچنین اینکه به راحتی روی پوست بلغزد بدون اینکه نیاز باشد فشار زیادی روی چشم وارد شود.
خط چشم رنگی

چگونه خط چشم رنگی بزنیم؟

زیبایی خط چشم رنگی وقتی خوب به نظر می رسد که از آن به عنوان تک رنگ استفاده نشود به این صورت که یک خط بریده کوچک در امتداد لبه های بالایی یا پایینی مژه ها بکشید تا لبه واقعی را ظاهری کلاسیک ببخشد.
 اشخاصی که داری چشمان گربه ای شکل و یا دودی رنگ هستند با استفاده از خط چشم های رنگی در آرایش چشم جذاب تر و عالی تر به نظر می رسند.
همچنین می‌توانید مانند حالت عادی چشم‌هایتان را با رنگ قهوه‌ای یا مشکی کلاسیک خط بکشید، سپس کمی خط رنگی را فقط در گوشه‌های داخلی یا خارجی چشم بپوشانید تا وضوح و رنگ را متعادل کنید.

بهترین خط چشم رنگی برای رنگ چشم من چیست؟

بسیاری از مردم توانایی خاصی در کشیدن خط چشم رنگی دارند به گونه ای که هیچ آرایش دیگری نمی تواند جایگزین آن شود، زیرا این خط چشم بسیار نزدیک به عنبیه است و رنگ چشم شما را به جذاب ترین شکل نشان می دهد.
 برخی از رنگ های خط چشم،که چشمان شما را به بهترین شکل نشان می دهند:
  • خط چشم بنفش با چشم های سبز و آبی بهترین هماهنگی را دارد.
  • خط چشم رنگ آبی با چشم های آبی و قهوه ای بهترین هماهنگی را دارد.
  • خط چشم سبز با چشم های قهوه ای و سبز بهترین هماهنگی را دارد.
بهترین خط چشم رنگی
 

چگونه جذاب ترین خط چشم رنگی را انتخاب کنیم؟

هیچ چیز مانند یک خط چشم رنگی به چشمان شما زیبایی غیر منتظره نمی دهد اما با طیف رنگین کمانی از رنگ ها برای انتخاب، از کجا شروع کنیم؟ 
هیچ قانون خاص و سریعی وجود ندارد، و بهترین راه برای انتخاب درست رنگ طبیعی چشم شما میتواند باشد.
آرایشگر آمریکایی، Beau Nelson می گوید: «تضاد خط چشم برای افزایش رنگ چشم، یک ترفند آسان برای جلب توجه به چشمان شما است.
 در اینجا، استراتژی های استفاده از خط چشم رنگی را برای شما عزیزان بازگو می کنیم.

رنگ چشم قهوه ای

خط چشم‌ با رنگ‌های توت‌ی، بنفش تیره و سبزهای زمردی مناسب افراد با رنگ چشم قهوه ای میباشد.
چشم‌های قهوه‌ای در واقع خنثی هستند، بنابراین می‌توانید با رنگ چشم‌های قهوه‌ای بازی کنید. برای مثال با کشیدن یک خط چشم طلایی گرم روی گوشه های داخلی چشم  آنها را زیباتر کنید.در واقع نور گرم درخشش چشمان قهوه ای را بیشتر می کند.

رنگ چشم آبی

همانطور که میدانید نقطه مقابل آبی در چرخه رنگ زرد است ،«قهوه ای های طلایی، برنزی و مسی همگی چشمان آبی را به خوبی نشان می دهند. برای چشم های آکوامارین، رنگ‌های گرم مانند پرتقال زنگ‌زده نیز مناسب است تا واقعاً چشم‌ها را برجسته کند.

رنگ چشم فندقی

چشم‌های فندقی با رنگ‌های سبز، طلایی و قهوه‌ای بعد میگیرند همین طور«رنگ‌های بنفش، صورتی، بورگوندی و کرن بری رنگ‌های سبز را در چشم‌های فندقی نشان می‌دهند.یک سبزه آبی غنی کنتراست خنکی را ایجاد می کند، در حالی که برای قهوه ای، اتخاذ رویکرد تن به تن با رنگ سبز زمردی "واقعا باعث می شود رنگ ها پرش کنند."
سبز
سایه های سبز و قرمز همیشه مکمل یکدیگرند. رنگ قهوه‌ای طلایی باعث می‌شود چشم‌های سبز «سبز مایل به زرد» به نظر برسند. قهوه ای طلایی روشن و تیره مناسب رنگ چشم های سبز می باشد.

رنگ چشم خاکستری

کمتر از 3 درصد از جمعیت جهان دارای چشم های خاکستری هستند که می تواند با آبی اشتباه گرفته شود، اما اغلب به رنگ خاکستری تیره، آبی مایل به خاکستری یا سبز مایل به خاکستری ظاهر می شود. برای این سایه کمیاب، رنگ‌های آبی سلطنتی و سایه‌های بنفش با تن آبی را توصیه می‌کند تا جنبه‌های مختلف آن‌ها را نشان دهد. از طرف دیگر، «قرمزهای عمیق و زیبا کنتراست بالایی را به ارمغان می‌آورند و چشم‌ها را برجسته می‌کنند».

خط چشم چه رنگی باعث می شود چشم ها کشیده تر به نظر برسند؟

خط چشم در رنگ هایی مانند آبی نیمه شب، کبالتی، بنفش زنده، سبز زمردی، خاکستری و زغالی سرد ، لکه های قهوه ای روشن و طلایی را در چشمان شما نمایان می کند. رنگ متضاد واقعاً چشمان شما را برجسته می کند.

مدل خط چشم

مدل خط چشم برای هر نوع فرم چشم متفاوت میباشد. چراکه بسته به شکل چشم (درشت، ریز، گرد، بادامی و...) مدل خط چشم نیز فرق میکند. علاوه بر فرم شکل سلیقه نیز در مدل خط چشم موثر می باشد. در واقع لوازم آرایشی که برای چشم استفاده می شود این امکان را برای شما فراهم میکند تا عیوب چهره را بپوشانید و یا به نوعی با آرایش کردن آنرا اصلاح کنید.

انواع مدل خط چشم (زیبا ترین خط چشم ها)

در این بخش به معرفی تعدادی از زیباترین خط چشم ها و مدل خط چشم جدید می پردازیم.

مدل خط چشم کلاسیک

این مدل شامل خطی ساده از ابتدای پلک بالایی تا انتهای چشم می باشد. برای خط چشم مدل کلاسیک معمولا از رنگ های قهوه ای و مشکی استفاده می شود.

مدل خط چشم گربه ای

همان طور که از نامش پیداست این مدل چشم ها را همانند چشم های گربه کشیده و زیبا می کند و از قدیم الایام جزو خط چشم های پر طرفدار بوده است.

مدل خط چشم هندی

مدل خط چشم هندی برای افراد با صورت های لاغر و کشیده بسیار مناسب است. از ساده ترین و پر طرفدارترین مدل خط چشم ها می باشد که به صورت ظریف و باریک از ابتدای چشم تا انتها کشیده می شود.

مدل خط چشم یونانی

یکی از ترند های آرایش چشم مدل خط چشم یونانی می باشد که خط بالای پلک از ابتدای چشم تا انتها می باشد ولی خط پایینی از دوسوم انتهایی چشم می باشد. این خط چشم بیشتر مناسب افرادی است که خود چشمان درشتی دارند

مدل خط چشم مصری

مصریان از دیر باز به آرایش چشم اهمیت بسیاری می دادند. مدل خط چشم مصری به این شکل است که از ابتدا تا انتهای پلک خطی می کشیم. در قسمت پایین زیر چشم نیز همین کار را می کنیم. و در نهایت در خط بالایی و پایینی را د رابتدا و انتهای چشم به شکلی زیبا بهم متصل می کنیم 

مدل خط چشم کهکشانی

مدل خط چشم کهکشانی برای مهمانی، مجالس شب بسیار مناسب می باشد و کمی متفاوت و خاص تر از بقیه مدل های خط چشم است. تفاوت آن با دیگر مدل ها در اینست که در انتهای پایانی چشم، خط چشم را روی پلک به شکل کهکشانی ادامه میدهیم.
مدل خط چشم کهکشانی

مدل خط چشم دخترانه 

معمولا بهترین و زیباترین خط چشم دخترانه مدل های ساده می باشد تا سن شخص به واسطه آرایش چشم بالا به نظر نرسد.در واقع بهترین مدل خط چشم دخترانه مدلی است تا حد امکان آرایش محو باشد و فقط به جذابیت آن بیفزاید و کاملا طبیعی به نظر برسد.

مدل خط چشم جدید

مدل خط چشم یونانی یکی از جدیدترین مدل های خط چشم می باشد که بسیار هم ترند شده است.

مدل خط چشم عروس

از انواع مدل های خط چشم برای آرایش عروس استفاده می شود. البته این به شکل و فرم صورت و چشم ها و همچنین سلیقه عروس خانوم و میکاپ آرتیستش نیز بستگی دارد.

مدل خط چشم ساده

مدل خط چشم ساده شباهت زیادی به مدل هندی دارد. یک خط ظریف و نازک از ابتدای چشم تا انتهای آن با این تفاوت که قسمت انتهایی خط چشم ساده  نازکتر  و ظریفتر از خط چشم هندی است.

خرید خط چشم رنگی

فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی نیروان عرضه کننده  انواع محصولات آرایشی و بهداشتی از متنوع ترین برند های ایرانی و خارجی با نظرسنجی از تعدادی میکاپ آرتیست و کاربران سایت سعی دارد بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی از نظر کیفی با توجه به قیمت آنها ارائه دهد. با مراجعه به سایت ارایشی نیروان خرید لوازم آرایشی مورد نیاز خود را تهیه بفرمایید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر