روش های پاک کردن ژلیش ناخن (پاک کردن لاک ژل ناخن)


روش های پاک کردن ژلیش ناخن (پاک کردن لاک ژل ناخن)

 • ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
 • 1642

اگر شما هم لاک ژل زده اید و الان به دنبال راهی برای پاک کردن لاک ژل ناخن های خود  هستید و به خاطر این وضعیت قرنطینه ای یا نداشتن وقت و هزینه  بالای سالن های کاشت ناخن، نمیخواهید به آرایشگاه بروید با ما همراه باشید تا بهترین راهکار برای پاک کردن ژلیش ناخن یا همان لاک ژل را به شما شرح دهیم.

روش های پاک کردن ژلیش ( برداشتن لاک ژل ناخن)

در حال حاضر بسیاری از خانم‌ها، برای زیبایی ناخن‌ها از روش‌های مختلفی مانند کاشت ناخن، مانیکور و یا لاک ژل استفاده می‌کنند. ژلیش در واقع ، ژلی براق است که پس از مانیکور و تراش دادن سطح ناخن ، به  روی آن زده  می شود تا ناخن‌ها همیشه براق به نظر آیند و ماندگاری نسبتا  بالایی دارد.از لاکهای معمولی زیبا و ماناتر است  ونیز نسبت به کاشت ناخن هم بهتر است زیرا در کاشت، ناخن بیش از حد ضخیم میشود و آزادی عمل در انجام کارهای روزانه را کم  می کند. با وجود مزایایی که برشمردیم، در مورد ژلیش ناخن، همیشه یک دغدغه وجود دارد. آن هم نحوه پاک کردن ژلیش است.

لاک ژل چیست وچه فرقی با لاک دارد؟

ژلیش ناخن gel nail یا gel polish یک ژل مایع است که مانند لاک های معمولی استفاده می‌شود و تنها تفاوت آن در نحوه خشک شدن آن و پاک کردن لاک ژل ناخن است. لاک ژل برخلاف لاک معمولی با قرار گرفتن در معرض هوا خشک نمی‌شود و باید بعد از زدن هر لایه از آن،  ناخن‌ها را زیر لامپ LED یا  دستگاه UV ناخن  قرار دهید.  این کار، ژل را به  حالت جامد در می آورد قبل از قرار دادن ناخن در زیر لامپ LED  یا دستگاه UV ناخن، ژلیش خشک نمی‌شود و همین موضوع از بین بردن رد برس یا طراحی روی لاک را راحت‌تر میکند. بعد از خشک شدن، ژل مایع تبدیل به یک لایه لاستیکی کاملاً سخت و در عین حال چسبناک خواهد شد که آماده اتصال به لایه بعدی است. لاک ژل ها معمولا در سه مرحله روی ناخن کشیده می شود که شامل لایه های ژل بیس، ژل رنگی و تاپ ژل یا تاپ کوت است.
 

نکات طلایی در پاک کردن ژلیش ناخن در خانه

هرگز هنگام پاک کردن ژلیش را به زور نکنید و پوسته پوسته جدا نکنید، زیرا به بستر ناخن و سطح آن آسیب جدی خواهید رساند و خط افتادن‌ های بادوام و طولانی مدت روی ناخن به این زودی‌ها جبران نمی‌شوند. نکته بعدی این است که حتما  و حتما  ناخن و کولیکول آن را آب‌رسانی کنید. روغن کوتیکول و کرم‌هایی که حاوی رطوبت بالایی هستند بهترین دوست ناخن شما در فرایند برداشتن لاک ژلیش ناخن به شمار می‌شوند زیرا استعمال مواد شیمیایی سخت و خشن می‌تواند منجر به بی‌آبی شدید ناخن‌هایتان شود.
 

وسایل مورد نیاز برای پاک کردن ژلیش ناخن

 • استون 100% خالص و بدون اسانس و افزودنی یا ریموور ژلیش.
 • فویل آلومینیومی که می توانیم خودمان به اندازه مورد نیاز برش دهیم یا از فویل های برش خورده آماده  بسته بندی موجود استفاده کنیم یا کلیپس ناخن که در بسته های 20 تایی عرضه می شود
 • پوشر یا فشار دهنده ناخن و کوتیکول
 • سوهان ناخن
 • گلوله های پنبه ای که در بسته بندی 100 تایی عرضه می شود

مراحل پاک کردن ژلیش ناخن

برای پاک کردن ژلیش ناخن قبل از هر کاری یک مکان راحت با تهویه مناسب پیدا کنید چون  کار کردن با استون در مکان بسته آزار دهنده و برای سیستم تنفسی خطرناک است. حالا با یک سوهان ناخن نسبتا زبر به آرامی روی لاک ژل بکشید تا لایه ژلیش را از روی ناخن‌ها بردارید. هدف از این کار نفوذ پذیر کردن و تا حدی نازک کردن لایه لاک ژل است؛ این کار باعث میشود مراحل بعدی بهتر و تاثیرگذارتر انجام شوند.
دقت کنید که به هیچ عنوان بیش از اندازه سوهان نکشید، چون ممکن است به خود ناخن هم آسیب وارد شود. بعد از اینکه به طور کامل سوهان کشیدیم ، جهت جلوگیری از آسیب دیدن کوتیکول ناخن، پوست دور ناخن را با کمی روغن نارگیل چرب می کنیم. سپس گلوله های پنبه ای را به استون آغشته میکنیم و روی ناخن می گذاریم و ناخن را داخل کلیپس قرارداده و کلیپس را محکم می کنیم و یا دور آنها فویل میپیچیم.
 
پاک کردن ژلیش ناخن
 

مدت زمان لازم برای پاک کردن لاک ژل ناخن

حدود 10 - 20 دقیقه طول میکشد تا لاک ژل به خوبی نم بکشد و بتوانید به کمک پوشر ژلیش را به راحتی از روی ناخن جدا کنید. بعد از حدود ده دقیقه فویل و پنیه یا کلیپس سیلیکونی یکی از انگشت‌ها را برای چک کردن باز کنید؛ اگر لاک ژل سست شده بود، بقیه انگشت‌ها را هم باز کنید.  لازم است بدانید  لاک ژل بعد از این فرآیند سست شده‌ است و تراشیدن آن از روی ناخن به راحتی انجام می‌شود. 
اگر بعد از زمان گفته شده و برداشتن یکی از فویل‌ها، هنوز لاک ژل به اندازه کافی سست نشده بود، ده دقیقه دیگر صبر کنید و بعد فویل‌ها را باز کنید. خوب؛ حالا دیگر استون معجزه کرده است! وقت آن رسیده که پوشر را بردارید و دست به‌ کار شوید. 
خیلی آرام لایه‌های ژلیش را بتراشید تا بدون هیچ آسیبی، آنها را از ناخن‌های خود پاک کنید. فراموش نکنید که اگر استون به‌اندازه کافی به خوردِ ناخن‌ها رفته باشد، چند لایه ژلیش از ناخن جدا خواهند شد.
اما ممکن است  گاهی سرو کارتان به لایه‌های سمج و مقاوم‌تری بیفتد. در این‌صورت، دوباره آنها را به استون آغشته کنید. این شیوه را  تکرار کنید تا ژلیش از ناخن شما پاک شود.

 

در عین اینکه استون برای ازبین بردن لاک ژل استفاده میشود ممکن است سبب آسیب هایی شود . از جمله این آسیب ها میتوان به شکسته شدن و خشک شدن ناخن اشاره کرد. پس توصیه میشود بعد زا آن از روغن های مغذی کوتیکل و کرم های دست استفاده کنید.
از دیگر راههای پاک کردن ژلیش در خانه میتوان به استفاده از ریموور ژلیش یا محلول ریموور ناخن اشاره کرد که تقریبا بدون هیچ گونه آسیب به ناخن ها لاک ژل شما را پاک می کند.

پاک کردن ژلیش ناخن با ریموور و آب جوش

اگر دوست داشته باشید میتوانید این روش را هم برای پاک کردن ژلیش ناخن امتحان کنید. وسایل ناخن که برای این کار مورد نیاز است دو عدد کاسه، ریموور ژلیش، پوشر و سوهان ناخن می باشد که مثل روش قبل، ابتدا باید برای پاک کردن ژلیش ناخن، از یک سوهان نسبتا زبر برای سوهان کشیدن لاک ژل ها استفاده کنید. سپس یک کاسه بزرگ را تا نیمه از آب جوش پر می کنیم و کاسه کوچکتر را درون آن قرار می دهیم ریموور ژلیش را در کاسه کوچکتر می ریزیم و انگشتان را به مدت 10 دقیقه درون این محلول قرار می دهیم. پس از این مدت می توانید با پوشر یا یک سیخ چوبی باقی مانده ژلیش را از روی ناخن پاک کنید. پس از اتمام کار دستها را شسته و چرب کنید.با این روشها به راحتی می توانید ژلیش ناخن خود را بدون مراجعه به سالن های آرایشی و صرف هزینه و وقت زیاد پاک کنید.

مراقبت از ناخن پس از پاک کردن ژلیش ناخن

بعد از اینکه پاک کردن ژلیش ناخن تمام شد باید بلافاصله دستها و ناخنها را شسته و با روغن کوتیکول چرب کنید زیرا استون میتواند به بافت پوست و ناخن شما آسیب وارد کند.تا چند روز پس از برداشتن لاک ژل ناخن  همین کار را ادامه دهید وبگذارید ناخنها هوا بخورند. روغن زدن رار را روزی دوبار تکرار کنید.  در این مدت به ناخن ها لاک یا ژلیش نزنید.
برداشتن لاک ژل ناخن
 

برندهای برتر ژلیش و لاک ژل

ژلیش ناخن از یک پوشش پایه، یک رنگ لاک و یک لایه رویی تشکیل شده است که توسط یه لامپ uv و یا LED خشک میشوند و نتیجه کار ناخن های درخشنده و غیر چسبناک میشود. ژلیش بسته به جنس و برند آن میتواند بین 10 تا 20 روز دوام داشته باشد.  برندهای مختلفی لاک ژل را در سبد محصولات خود ارائه می‌دهند. نکته قابل توجه در مورد لاک ژل، قیمت بالاتر آن نسبت به لاکهای معمولی است اما از نظر تنوع رنگی هیچ  کم و کاستی‌ نسبت به بقیه لاک‌ها ندارد و تنها تفاوت میان آن ها نحوه ی خشک شدن و یا پاک کردن ژلیش ناخن است. در زیر چند برند برتر لاک ژل و ژلیش ناخن را به شما معرفی می کنیم:
 • برند  Essie
 • برند  Elonso
 • برند Fusion
 • برند Deborah
 • برند Essence
 • برند OPI
 • برند Sally Hansen Miracle
 • برند Born Pretty
 • برند HNM
 • برند CND Shellac
امیدواریم مطالب این مقاله مفید واقع شده باشد. هدف ما در این مقاله ارائه روش های ساده وکم هزینه پاک کردن ژلیش ناخن به شما عزیزان است تا از لاک ژل هایتان لذت ببرید ونگران نحوه پاک کردن لاک ژل های ناخن خود نباشید. برای خرید وسایل کاشت ناخن و... می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی نیروان اقدام کنید و با قیمت مناسب اقدام به خرید لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی کنید.

 

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر