موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن | راجب کاشت ناخن چه میدانید؟


موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن | راجب کاشت ناخن چه میدانید؟

  • ۲۸ تیر ۱۴۰۳
  • 2146

ناخن ها وضعیت سلامت فعلی ما را منعکس می کنند، بنابراین درک سلامت ناخن و آنچه که ناخن در مورد وضعیت کلی سلامت ما می گوید، جنبه مهمی از تمرین زیبایی آهسته Spiritual است.  تمرینی که به خود مراقبتی پایدار اختصاص دارد. اگر چشم ها دریچه ای به روح ما هستند، وضعیت ناخن های ما دریچه ای به سلامت ماست. علاوه بر زیبایی و سلامت، ناخن ها کارایی بسیاری برای انسان دارند. ناخن‌ها برعملکرد آناتومیکی تاثیر گذار است و باعث زیبایی افراد  نیز می باشد.

با افزایش محبوبیت خدمات تشریفاتی ، سالن های ناخن کاری و لوازم آرایشی های مختلف برای زیبایی ناخن، افراد زیادی هستند که به آرایش ناخن های خود اهمیت می دهند و کاشت ناخن انجام می دهند. از همین رو تصمیم گرفتیم شما را با موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن آشنا کنیم.

رشد ناخن چگونه میباشد؟

 یکی از مهمترین موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن باید بدانید نحوه رشد ناخن هاست. ناخن ها همیشه رشد می کنند، اما سرعت رشد آنها با افزایش سن و گردش خون ضعیف کاهش می یابد. ناخن‌های دست سریع‌تر از ناخن‌های پا رشد می‌کنند. ناخن های دست معمولا به میزان ۳ میلی‌متر در ماه رشد می کنند. تقریبا شش ماه طول می کشد تا ناخن از ریشه تا لبه آزاد انگشت رشد نماید.

ناخن های پا حدود 1 میلی متر در ماه رشد می کنند و 12 تا 18 ماه طول می کشد تا به طور کامل جایگزین شوند یعنی از ریشه تا لبه های انگشتان. پروتئین، پکتین و اسیدهای چرب در رژیم غذایی روزانه به تقویت و تسریع روند رشد کمک می کند.

موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن

عوامل زیادی بر رشد این بافت تأثیر می گذارد، از جمله ترکیب ژنتیکی، رژیم غذایی و محیط. اجزای ضروری ناخن کراتین، آب و کلسیم و چربی های آهن است. ناخن انگشت میانی سریع‌ترین رشد را دارد و بند انگشتی کندترین رشد را دارد. میانگین رشد ناخن ها 0.1 میلی متر در روز است. رشد ناخن ها در تابستان بیشتر از زمستان است.بجز دوران بارداری در زنان ناخن‌های مردان سریع‌تر از زنان رشد می‌کنند.

آیا کاشت ناخن ضرر دارد؟

یکی دیگر از موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن اطلاع کافی از فواید و ضرر های ناخن کاری می باشد. برای استفاده از اکریلیک، ناخن طبیعی دست و پا های شما باید سوهان ناخن کشیده و سطح زبری داشته باشد که این کار به مرور زمان ناخن ها را ضعیف می کند. همچنین کاشت ناخن یکی از اصلی ترین مشکلاتی که می تواند ایجاد شود عفونت است. اگر آب یا باکتری بین ناخن کاشت و ناخن طبیعی گیر کند، شما در خطر عفونت ناخن هستید. 

علاوه بر این، لاک ژل با نورهای UV خشک می شود، بنابراین خطر قرار گرفتن شما را در معرض اشعه ماوراء بنفش افزایش می یابد. اگرچه یکبار در ماه شما را در معرض تشعشعات کافی قرار نمی دهد که آسیب قابل توجهی ایجاد کند، اما هنوز هم باید به آن توجه کرد.

نکات مهم قبل از ناخن کاری

حساسیت به وسایل کاشت ناخن چیست؟

اطلاعات کافی راجب حساسیت های بدنی خود نسبت به مواد ناخن کاری از دیگر موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن می باشد که باید بسیار به آن دقت نمایید. متخصصان پوست هشدار می دهند یک ماده شیمیایی در ژل، لاک ژل و وسایل کاشت ناخن وجود دارد که می تواند باعث واکنش آلرژیک شود. آنها می گوید مواد شیمیایی متاکریلات موجود در وسایل کاشت ناخن می توانند باعث ایجاد خارش در هر نقطه از بدن شوند، نه فقط در نوک انگشتان شوند.

حساسیت به وسایل کاشت ناخن زمانی اتفاق می افتد که ژل و پولیش در خانه یا توسط تکنسین های آموزش دیده استفاده شود. ناخن های ژل، اکریلیک و ژل لاک همگی حاوی متاکریلات هستند. واکنش‌های آلرژیک زمانی رخ می‌دهد که مواد شیمیایی با هر قسمت از پوست تماس پیدا می‌کنند و باعث ایجاد خارش در هرنقطه از بدن، از جمله پلک‌ها، صورت، گردن و ناحیه تناسلی می‌شوند.

حقیقت این است که زنان زیادی با این آلرژی‌ها وجود خواهند داشت که تشخیص داده نمی‌شوند، زیرا ممکن است علائم خود را به ناخن‌های خود مرتبط نکنند، به خصوص اگر علائم در جای دیگری از بدن رخ دهد.پس اگر شما ناخنکار هستید در خرید وسایل کاشت ناخن دقت کنید و به مشتری هایتان احترام بگذارید و از وسایل کاشت ناخن اورجینال استفاده کنید.

انواع بیماری ها و قارچ ناخن

بهتر است قبل از کاشت ناخن از این موضوع با خبر باشید که اکثر بیماری های ناخن مانند قارچ از طریق ناخن کاری اتفاق میافتد. در نتیجه یکی از موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن ضد عفونی کردن و شستن وسایل مورد نیاز برای این کار می باشد که یا خود این کار را انجام دهید، یا از ارایشگر خود بخواهید که ابزار ها را ضد عفونی کند.

 

 


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر