11 تکنیک برای دیزاین ناخن | آموزش طراحی ناخن


11 تکنیک برای دیزاین ناخن | آموزش طراحی ناخن

  • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 4014

طراحی و دیزاین ناخن با هنر طراحی یا نقاشی انواع الگوها بر روی ناخن ها مرتبط است. تکنیک‌های مختلفی برای زیباتر کردن ناخن‌ها با دکوراسیون منحصر به فرد طراحی ناخن وجود دارد. طراحی ناخن را می توان بر اساس این تکنیک ها دسته بندی کرد. انواع وسایل ناخن برای دیزاین و طراحی ناخن ها محبوبیت زیادی به دست آورده اند و اکنون بخشی از مد روز است. تکنیک‌های طراحی ناخن شامل اسفنج زدن، چسب زدن، نقاشی یا کشیدن با قلم مو، طراحی ناخن دیجیتال و غیره است. در ادامه می‌توانید این با انواع این تکنیک ها و ترفند های طراحی و دیزاین ناخن آشنا شوید.

طراحی و دیزاین ناخن

 

اسم تکنیک های طراحی ناخن (انواع طراحی ناخن)

تکنیک های مختلف و متنوعی برای دیزاین ناخن وجود دراد که در زیر به برخی از آنها میپردازیم:

1- طراحی و دیزاین ناخن با قلم مو

این تکنیک مانند هر نقاشی دیگری است که در آن می توان از انواع قلم موها و انواع لاک ناخن استفاده کرد. معمولاً آن دسته قلم مو هایی که دارای موهای مصنوعی هستند توصیه می شود. با کمک این براش ها می توان هر الگوی دلخواهی را ترسیم کرد. با این حال، برای دستیابی به بهترین طرح ها و مدل های طراحی و دیزاین ناخن، باید به حداقل مهارت مورد نیاز مسلط باشید.

بیشتر بخوانید: موارد و نکات مهم قبل از کاشت ناخن

انواع مختلفی از برس برای دیزاین ناخن ها وجود دارد، به عنوان مثال، برس های زاویه دار، مسطح، خط، جزئیات، نقطه گذاری و غیره که می توانند برای ایجاد انواع مختلف الگوهای زیبا روی ناخن استفاده شوند.

طراحی ناخن با لاک

2- طراحی ناخن اسفنجی

می توان از این تکنیک برای گرفتن طرح های شیب دار و بی رنگ بر روی ناخن ها استفاده کرد. رنگی که پس از استفاده از اسفنج به دست می آورید، احتمالاً پاشیده شده و به هم ریخته می شود. بسته به طرح مورد نیاز و طرح مورد انتظار می توان از هر نوع اسفنجی، رنگ یا آرایش یا هر ابزار مورد نیاز دیگری در این تکنیک استفاده کرد. 

برای این طراحی معمولاً بیس کوت زده می شود و سپس می گذاریم ناخن ها خشک شوند و بعد از اسفنج با لاک ناخن استفاده می شود و روی ناخن ها انواع طرح ها را می زنند. طبق طرحی که می‌خواهید بسازید، می‌توانید اسفنج را دوستانه یا سریع قرار دهید. برای حذف لبه های اضافی و پاک کردن اشتباهات، می توان از یک محصول شیمیایی به نام استون 100 درصد خالص استفاده کرد.

نحوه طراحی ناخن

3- مهر زدن به ناخن

در مورد تکنیک مهر زدن به ناخن، ابتدا تصویری که روی ناخن چاپ می‌شود، باید توسط لایه‌ای از رنگ‌های مخصوص ناخن پوشانده شود. بعدا می‌توانید از سوهان به‌صورت سفت و محکم در سراسر آن استفاده کنید تا فقط لاک ناخن به‌عنوان باقی‌مانده در الگو دیده شود. سپس در نوسان غلتشی از مهر زنی استفاده می شود تا تصویر را کرم رنگ کند و سپس این تصویر بر روی ناخن ها درج می شود.

طراحی و دیزاین ناخن با مهر کوبیدن

4- تکنیک نوار چسب

ابتدا یک رنگ پایه روی ناخن ها زده می شود و سپس نوار به قطعات کوچک بریده می شود و بعداً روی ناخن ها اعمال می شود. تکه های ریز نوارها روی نواحی که باید به رنگ پایه باقی بمانند، روی ناخن ها اعمال می شود. سپس، می توانید لایه بعدی رنگی را که می خواهید روی ناخن یکپارچه بزنید. در نهایت، می توانید نوار را به آرامی بردارید.

طراحی ناخن با نوار چسب

5- طراحی دیجیتالی ناخن

امروزه دستگاه های دیجیتالی طراحی و دیزاین ناخن به وجود آمده اند. این دستگاه ها بیشتر با درمانگران یا سالن های زیبایی ناخن کاری استفاده می شوند. این روش خودکار است و بنابراین زمان بسیار کمتری برای به دست آوردن ظاهر آرت ناخن مورد نظر نیاز است. همچنین می توانید عکس ها یا تصاویر اسکن شده را از دوربین های دیجیتال برای چاپ روی ناخن ها دریافت کنید. این ماشین ها بسیار گران هستند، تقریباً 2000 تا 5000 پوند قیمت دارد.

طراحی دیجیتالی ناخن

6- روش استنسیل (طراحی ناخن با شابلون)

می توان از شابلون هایی استفاده کرد که روی لایه خشک لاک چسبیده می شوند و به عنوان پس زمینه برای تصویر شابلون عمل می کنند. همانطور که در نوار چسب انجام می دهیم، کل ناخن با یک لاک ناخن رنگی متفاوت رنگ می شود. سپس پس از مدتی که خشک شد، شابلون از روی ناخن برداشته می شود و در نتیجه الگوی مشابه شابلون ساخته می شود.

طراحی ناخن با شابلون

7- تکنیک ایر براش

در این تکنیک طراحی ناخن از دستگاه ایر براش ناخن برای ریختن رنگ بر روی ناخن ها استفاده می شود. اینها با استنسیل یا برچسب استیکر ها ترکیب می شوند تا ظاهر دلخواه را به دست آورند. ابتدا یک پوشش پایه رو ناخن ها اعمال می‌شود، سپس شابلون روی میخ قرار می‌گیرد و دستگاه ایربراش برای رنگ‌آمیزی طرح دلخواه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در گام بعدی شابلون کمی برداشته می شود و اگر در موارد خاصی شکافته شود از استون خالص برای تمیز کردن و خارج کردن رنگ استفاده می شود.

کنیک های طراحی و دیزاین ناخن

8- برچسب ها و استیکرهای طراحی ناخن

برچسب‌ها و استیکر های طراحی ناخن روش‌های ساده و جدیدی برای تزیین زیبای ناخن ها هستند. در چنین شرایطی نمی توان تلاش زیادی کرد. همچنین این تکنیک تنوع بسیار زیادی دارد زیرا این برچسب ها و استیکر ها در بازار زیاد هستند. اما، باید از قرار دادن برچسب ها و برگردان ها به درستی روی ناخن ها اطمینان حاصل کنید.

انواع برچسب و استیکر ناخن

9-  پاشیدن ناخن

می‌توان از قلم‌مو استفاده کرد تا ناخن‌های باسن را صاف کند، اما درمان خانگی برای این کار می‌تواند استفاده از یک مسواک قدیمی برای همین اثر باشد. با این کار ظاهری جذاب، براق و رنگارنگ روی ناخن خواهید داشت و از این طریق از همه آشفتگی های رنگ جلوگیری می کنید.

رنگ پاشیدن روی ناخن

10- تکنیک طراحی ناخن مرمر آبی

ناخن‌های مرمر آبی یک تکنیک طراحی ناخن است که شامل انداختن روکش ناخن در آب شفاف و ساختن یک طرح روی سطح آب است، سپس این الگو به ناخن‌ها منتقل می‌شود. این تکنیک این روزها بسیار رایج است زیرا می توانید چندین طرح از آن بسازید.

طراحی ناخن روش مرمر آبی

11. طراحی ناخن شارپی

ناخن های شارپی شباهت زیادی به نقاشی های آبرنگی دارند و در واقع زیبا به نظر می رسند. همچنین می توان از این تکنیک ها برای ساخت طرح های هوشمندانه و دقیق استفاده کرد. حتی اگر ظرف نم دار ندارید، می‌توانید روی مقداری کاغذ موم دار و یا حتی یک کیسه پلاستیکی نیز گزینه خوبی می باشد. اما، مطمئن شوید که طرحی که روی ناخن پیاده کرده اید کاملاً خشک شود در غیر این صورت همه چیز را در محیط لکه دار می‌کنید و و طرح ناخن نیز از بین می رود و تمام وقت و انرژی شما را از بین می‌برد.

 

طراحی ناخن شارپی

13 نوع طراحی ناخن

طراحی ناخن یک راه سرگرم کننده برای بیان شخصیت یا به روز رسانی استایل خود برای فصل جدید است. شما با طراحی ناخن میتوانید تاثیرش را بر روی خلق و خو و رفتارتان به خوبی مشاهده کنید.از طرح های چرخشی انتزاعی گرفته تا گل های شیرین و المان های رنگی، راه های بی پایانی برای تغییر ظاهر شما وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک ساعت (یا کمتر) زمان، یک یا دو عدد لاک ناخن و چند ابزار طراحی ناخن (بسته به طرح) نیازاست.
شما میتوانید به کمک این13 طرح برای مانیکور در خانه یا سالن های زیبایی ایده بگیرید.پس خالی از لطف نیست همراه ما باشید.

ناخن های انتزاعی

ناخن های انتزاعی ظاهر با قاعده ای ندارند و غیر متعارف و نامنظم هستند ولی بسیار ترند شده اند. برای شروع با استفاده از برس ناخن خطوط عرضی مختلف در رنگ(های) انتخابی رسم کنید.سپس میتوانید در ادامه به هر ناخن برای داشتن  ظاهری منحصربفرد،  یک طرح دیگر اضافه کنید.

ناخن امبره

برای طراحی کامل ناخن امبره، به یک اسفنج آرایشی گوه ای و دو یا سه رنگ لاک ناخن نیاز دارید که یکپارچه با هم ترکیب شوند. لبه صاف اسفنج را متناسب با عرض ناخن خود ببرید. رنگ ها را روی اسفنج به صورت خطوط مستقیم بکشید، سپس اسفنج را به آرامی روی ناخن خود فشار دهید. با تاپ کت مهر و موم کنید. در اینجا کار به اتمام رسیده است.

ناخن سیاه و سفید

یکی از راه‌های رسیدن به این مدل ناخن پیچیده، استفاده از شکل نیمه ماه در پایه ناخن به عنوان راهنما است. روی ناخن خود لاک سفید بزنید—مراقب باشید که ناحیه نیمه ماه را باز بگذارید—و سپس جای خالی ایجاد شده را با لاک مشکی پر کنید . اگر مناطق نیمه ماه شما قابل مشاهده نیستند، به سادگی با استفاده از یک برس ناخن نازک شکل گرد را ایجاد کنید.

ناخن های گلدار

یک ابزار نقطه گذاری یا یک برس آستر و حداقل دو لاک ناخن بردارید. برای اشکال ساده گل، از ابزار انتخابی خود استفاده کنید تا گلبرگ خود را از بیرون شروع کرده و به سمت مرکز رنگ کنید. برای هر گل پنج یا شش گلبرگ را رنگ آمیزی کنید و آنها را با یک نقطه مرکزی به رنگ متفاوت به پایان برسانید.

ناخن های نقطه ای

انجام این طراحی بسیار آسان است. با رنگ کردن کل ناخن با یک رنگ شروع کنید تا پس زمینه ایجاد کنید. هنگامی که این لایه اول خشک شد، از یک ابزار ناخن استفاده کنید تا به دقت یک سری نقطه را روی هر ناخن بکشید. برای جلوگیری از لکه دار شدن، قبل از استفاده از تاپ کوت، مطمئن شوید که نقاط شما کاملا خشک شده اند.

ناخن های رنگی

مانیکور فرانسوی کلاسیک را با ترکیب رنگی تازه تغییر دهید. می توانید با یک کت پایه شفاف شروع کنید یا رنگی را برای ظاهری جسورتر انتخاب کنید. پس از خشک شدن لایه اول، با استفاده از یک برس نازک، رنگ متضاد روی نوک ناخن خود بکشید. نکته: لبه آزاد ناخن خود را دنبال کنید تا یک خط یکنواخت و متقارن ایجاد کنید.

لاین آرت ناخن

هنر طراحی خط می تواند به همان اندازه که شما می خواهید ساده یا پیچیده باشد. یک رنگ پس زمینه روی ناخن خود بزنید و بگذارید خشک شود، سپس برس آستر خود را به رنگ دیگری آغشته کنید. برس را روی ناخن به صورت خطوط منحنی، صاف یا متقاطع بکشید تا طرحی جذاب ایجاد کنید.

ناخن های الهام گرفته از طبیعت

اولین باری است که طراحی گیاه شناسی را امتحان می کنید؟ سعی کنید سرخس را با استفاده از قلم مو رنگ آمیزی کنید. ساقه را با کشیدن یک خط باریک روی ناخن با زاویه مورب ایجاد کنید، سپس چهار نقطه در هر طرف آن و یک نقطه در نوک آن اضافه کنید. برای ایجاد برگ، نقاط را به خط مرکزی وصل کنید.

پاپ آرت ناخن

این طراحی ناخن چشم نواز که به آن ناخن کمیک یا کارتونی نیز می گویند، به طرز فریبنده ای آسان است. شما به رنگ اصلی انتخابی خود (ترجیحاً چیزی روشن) و پولیش های سیاه و سفید برای هایلایت نیاز دارید. بعد از اینکه رنگ اصلی شما خشک شد، از یک برس خط ناخن استفاده کنید تا ناخن خود را به رنگ مشکی بکشید. در مرحله بعد، خطوط سفید منحنی را در یک طرف اضافه کنید تا یک جلوه برجسته ایجاد کنید.

ناخن های آسمانی

برای به دست آوردن ظاهر، با پایه سیاه، سفید یا آبی نیمه شب شروع کنید. از یک برس آغشته به جلای فلزی برای ترسیم هلال ماه‌های باریک و ستارگان استفاده کنید. براق را با بدلیجات یا براق کننده شفاف انتخاب کنید. 

رنگ بلوک ناخن

این طراحی ناخن عجیب و غریب  است. آن را فقط با دو رنگ ساده نگه دارید یا هر تعداد که می خواهید برای ترکیبی متفاوت روی هر ناخن انتخاب کنید. می‌توانید با ترکیب‌بندی‌های منحصربه‌فرد علاقه خود را جلب کنید - به بلوک‌های رنگی زاویه‌دار، راه‌راه‌های عمودی یا حتی چرخش‌های پهن فکر کنید.

ناخن های مرمر

شما از اینکه چقدر آسان است ایجاد این ظاهر ناخن برجسته شگفت زده خواهید شد. یک پایه سفید بزنید، سپس از یک برس خطی برای ایجاد خطوط آزاد در خاکستری و مشکی استفاده کنید. ترفند ارگانیک به نظر رسیدن طرح این است که خطوط خود را روی هم قرار دهید و عرض آنها را به طور متناوب تغییر دهید.

ناخن قلب

ابتدا ناخن خود را به شکل بیضی سوهان بزنید، سپس منحنی های بالای قلب را در وسط ناخن خود رنگ کنید تا نوک ناخن شما نقش ته قلب را داشته باشد. با استفاده از دو رنگ پررنگ، مانند بنفش و قرمز ، این چرخش را روی نوک فرانسوی مدرن‌تر کنید .
 
هنگامی که میخواهید طرح ناخن خود را تغییر دهید، حتماً از یک روال پاک کردن لاک کمک بگیرید. به آرامی لاک ناخن خود را بردارید، دستان خود را بشویید و با استفاده از مرطوب کننده یا مومیایی کننده دستان خود را ماساژ دهید.

 

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر