انتخاب بهترین نرم کننده مو برای انواع مو (خشک، چرب، معمولی و...)


انتخاب بهترین نرم کننده مو برای انواع مو (خشک، چرب، معمولی و...)

 • ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
 • 911

یکی دیگر از انواع محصولات مو ، نرم کننده های مو هستند. نرم کننده ها معمولا نسبت به شامپو های معمولی غلیظ تر هستند و مواد بیشتری دارند. هدف اصلی نرم کننده، قفل کردن رطوبت موهای شما و محافظت از آن در برابر نور خورشید و آسیب های محیطی است. نرم کننده مشابه مرطوب کننده ای است که روی پوست خود می زنید تا به سلامت آن کمک کند. اگر از نرم کننده استفاده نکنید، موهای خود را در معرض آسیب احتمالی بیشتری قرار می دهید. انتخاب بهترین نرم کننده مو از مهم ترین موارد در مراقبت از مو می باشد.

برای خرید انواع شامپو نرم کننده می توانید از طریق سایت نیروان اقدام نمائید.

 • بهترین نرم کننده مو اصل خارجی و ایرانی
 • راهنمای انتخاب و خرید بهترین نرم کننده موی سر
 • نرم کننده مو مردانه و زنانه
 • انتخاب بهترین آبرسان مو

اگر دنبال انتخاب بهترین نرم کننده برای مو های خود هستید خیلی مهم است که شما با جنس مو های خود آشنا باشید. شناخت نوع مو هایتان باعث می شود که بهترین نرم کننده مو برای مو های خود را انتخاب نمائید.

انتخاب بهترین نرم کننده مو

انتخاب بهترین نرم کنند مو برای انواع جنس مو

دانستن اینکه چه نوع مویی دارید می تواند به شما در انتخاب بهترین نرم کننده مو برای نیازهایتان کمک کند.

موی خشک

موهای خشک تمایل بیشتری به شکستن دارند. یک نرم کننده غلیظ که سرشار از مواد مغذی است به رام کردن موهای شما و حفظ سلامت آن کمک می کند. نرم کننده مناسب موی خشک می تواند به کاهش موخوره و ظاهر دو شاخه شدن انتهای آن کمک کند.

موهای معمولی

اگر فکر می کنید جنس مو های شما چرب یا خشک نیست، احتمالاً به یک نرم کننده استاندارد نیاز دارید. شما می توانید بدون اینکه موهای خود را سنگین کنید یا موهایتان را چرب کنید، موی خود را نرم و مرطوب کنید. 

موهای چرب

اگر موهایتان در اطراف پوست سرتان چرب به نظر می رسد، نرم کننده را روی انتهای موهایتان متمرکز کنید. از ناحیه پوست سر خودداری کنید تا چربی پوست سرتان افزایش نیابد یا فولیکول های موی سرتان مسدود نشود. از آنجایی که موهای شما چرب است، برای حفظ سلامت موهایتان به نرم کننده زیادی نیاز ندارید.

انواع مختلف نرم کننده مو

شما باید بر اساس نوع موی خود یک نرم کننده مناسب انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین نرم کننده مو موارد زیر را برای مو های خوددر نظر بگیرید:

 • موی روغنی، معمولی یا خشک
 • مو های ریز یا ضخیم
 • مو های صاف، موج دار یا مجعد
 • مو های رنگ شده یا سفید شده
 • هر ترکیبی از اینها

بهترین نرم کننده های مو

نرم کننده و پر حجم کننده مو

این نوع شامپو ها را می توان شامپو نرم کننده و حجم دهنده مو نامید. دارای موادی است که به تک تک تارهای موی شما می چسبد و موهای شما را پرپشت تر و پرپشت تر نشان می دهد. اگر می‌خواهید موهایتان علاوه بر نرم شدن، حجم بیشتری داشته باشد، نرم کننده های حاوی پروتئین، کلاژن، بیوتین، کافئین، چای سبز و نخل اره‌ای بهترین گزینه ها هستند.

نرم کننده های قوی

این نوع نرم کننده های مو ضخیم تر از استاندارد است. این نرم کننده های مو برای درمان موهای مجعد، ضخیم یا رنگ شده که بیشتر مستعد خشکی یا آسیب هستند طراحی شده است. این حالت دهنده ای نیست که هر روز از آن استفاده کنید. در عوض، آن را یک بار در هفته یا چند بار در ماه در روتین مراقبت از مو های خود بگنجانید. در این بین از نرم کننده های مختلف و سبک استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نرم کننده و مرطوب کننده مو

این نرم کننده ها حاوی روغن های بیشتری به عنوان مواد تشکیل دهنده هستند که موهای شما را نرم و صاف نگه می دارند. اگر موهای چرب دارید، از این نوع نرم‌کننده ها اجتناب کنید زیرا ممکن است پوست سرتان را چرب تر کند. نرم کننده و مرطوب کننده برای موهای خشک، مجعد یا ضخیم که به رطوبت بیشتری نیاز دارند، بهترین گزینه است.

نرم کننده و کراتینه مو

از کراتین و پروتئین برای تقویت موها و جلوگیری از شکستگی استفاده می شود. این نوع نرم کننده برای موهای نازک یا ضعیف بهترین انتخاب است. از آنجایی که این نوع نرم کننده  ها سنگین تر هستند، استفاده یک یا دو بار در ماه کافی است و برای حفظ نتایج می توانید در این بین از نرم کننده های استاندارد استفاده کنید.

نرم کننده و پاک کننده مو 

این یک نرم کننده سبک تر است که به شامپو های معمولی نزدیک تر هستند. اگر به رطوبت، حجم یا محافظت اضافی نیاز ندارید، برای باز کردن گره مو هایتان عالی است. اگر موهای شما خیلی گره خورده است و می خواهید از نرم کننده قوی تری نسبت به شامپو استفاده کنید این نوع از نرم کننده ها بهترین گزینه هستند.

کرم یا اسپری نرم کننده مو 

این نرم کننده معمولا به صورت کرم یا اسپری می باشد. این محصول را بعد از بیرون آمدن از حمام در حالی که هنوز موهایتان مرطوب است استفاده نمائید. اگر موهای شما وز است یا نوک آن ها شکافته شده است، این نوع از نرم کننده های مو محافظت بیشتری از مو های شما خواهند داشت. می توانید علاوه بر نرم کننده ای که بعد از شامپو به موهایتان می زنید از آن استفاده کنید.

برخی از نرم کننده های مو برای استفاده روزانه هستند، در حالی که برخی دیگر را بر اساس نیاز موهای خود دو تا سه بار در هفته  یا ماه استفاده می شوند. به عنوان مثال، اگر موهای چرب دارید، می توانید چند بار در هفته از نرم کننده مخصوص استفاده کنید. استفاده از یک عدد در روز ممکن است چربی بیش از حد موهای شما را از بین ببرد و بیشتر از اینکه مفید باشد آسیب می رساند.

سایر نکات مهم در انتخاب بهترین نرم کننده مو

اگر می خواهید مراقبت از مو  های خود را به حداکثر برسانید، برای استفاده از بهترین نرم کننده های مو این نکات را رعایت کنید:

 • شامپویی پیدا کنید که نیازهای موهای شما را برآورده کند و به خوبی با نرم کننده شما جفت شود.
 • اگر موهای شما خشک یا رنگ شده است، کمتر آن را بشویید اما بیشتر از نرم کننده استفاده کنید.
 • چندین نرم کننده را امتحان کنید تا زمانی که بهترین نرم کننده مو را برای موهایتان پیدا کنید.
 • اگر در استخر شنا می کنید از کلاه شنا استفاده کنید تا از آسیب کلر و سایر مواد شیمیایی استخر جلوگیری کنید.

برای خرید و انتخاب بهترین نرم کننده مو که برای مو های شما مناسب باشد از بهترین برند های ایرانی و خارجی، می تنوانید از طریق سایت نیروان اقدام نمائید.

 

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر