از بین بردن رنگ مو با نوشابه | روش های خانگی برای پاک کردن رنگ مو


از بین بردن رنگ مو با نوشابه | روش های خانگی برای پاک کردن رنگ مو

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • 22422

آشنایی با نحوه پاک کردن رنگ مو به شما این کمک را می کند تا بتوانید رنگ اصلی موی خود را بازیابی کنید. برخی از افراد  پس از این که برای رنگ کردن موهای خود اقدام می کنند، ممکن است که از رنگ موهای خود رضایت کامل نداشته باشند و به همین دلیل نیز به دنبال راهکارهایی خواهند بود تا بتوانند رنگ را از موهای خود پاک کنند. روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان برای پاک کردن انواع رنگ مو اقدام کرد که در این مقاله به این موارد پرداخته می شود. برای خرید رنگ مو می توانید با کلیک بروی کلمه رنگ مو اقدام فرمایید.

روش سریع و صحیح پاک کردن رنگ مو

برای این که رنگ موهای خود را بدست آورید لازم به هزینه های زیاد نیست و شما با همان مواد و محصولات موجود در خانه می توانید برای پاک کردن رنگ موی خود اقدام کنید. همانگونه که رنگ کردن مو نیاز به وسایل و ملزومات رنگ مو ، پاک کردن رنگ و بازگرداندن رنگ طبیعی موی سر نیز نیاز به ابزار و تجهیزات مناسب دارد.

دقت داشته باشید تمامی روش هایی که برای از بین بردن رنگ مو گفته می شود باید با دقت بالا انجام شود و در صورتی که در این فرآیند دقت لازم و کافی به کار برده نشود قطعا موهای شما دچار آسیب خواهد شد.

هر چند این روش ها به خودی خود بی ضرر هستند اما از آنجا که به دلیل دکلره کردن و رنگ مو از قبل موهای شما تحت استرس قرار داشته است لذا وارد کردن استرس و فشار بیشتر بر روی موها می تواند موجب شکنندگی و از دست دادن طراوت موها شود.

پاك كردن رنگ مو با جوش شيرين

جوش شیرین که معمولا در همه خانه ها موجود است می تواند در پاکسازی رنگ مو، بسیار موثر عمل کند. در واقع از این ماده می توان به عنوان یک پاک کننده طبیعی نام برد که از قدرت زیادی برخودار است و به منظور تمیز کردن در موارد متعددی می توان از آن استفاده کرد.

این روش پاک کردن رنگ مو شاید کمی زمانبر باشد زیرا باید چندین مرحله تکرار شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. مقداری جوش شیرین (2 قاشق عذاخوری تقریبا) را با یک و نیم فنجان آب مخلوط کنید. سپس موهای خود را مرطوب کرده و به این ترکیب آغشته کنید. 10 دقیقه زمان دهید تا جوش شیرین روی موها باقی بماند. سپس میتوانید آبکشی کنید.برای نتیجه بهتر میتوانیدپس از این مرحله ترکیب سرکه سیب و آب و عصاره معطر را نیزاستفاده کرده و مجددا آبکشی کنید. این روش را 3 الی 4 روز متوالی انجام دهید. ممکن است موها کمی خشک شوند ولی رنگ مو را از بین می برد.

روش دیگر برای از بین بردن رنگ مو با جوش شیرین استفاده از جوش شیرین به همراه انواع شامپو مو که خاصیت ضد شوره دارند می باشد. ترکیب این دو ماده می تواند ترکیب با خاصیت فوق العاده ایجاد کند که در نهایت موجب از بین رفتن رنگ موهای شما می شود. و یک ریمور رنگ مو خانگی محسوب می شود.

پس از ترکیب این دو با هم، محلول به دست آمده را به خوبی بر روی موهای خود ماساژ دهید و به مدت پنج الی ده دقیقه صبر کنید تا بر روی موهای شما باقی بماند. پس از این مدت موهای خود را ماساژ بدهید و با آب آن را بشویید و اثرات قابل توجه ضد شوره مو و جوش شیرین را مشاهده کنید.

ترکیب جوش شیرین و لیمو ترش نیز میتواند ریموور خوبی برای رنگ موهای شما باشد. به اندازه مساوی از جوش شیرین و آب لیمو ترش مخلوط کنید تا مایع یکدستی بدست آید .سپس آن را روی موهای خود بمالید و 20 دقیقه به آن زمان داده و آبکشی کنید. 3 الی 4 روز این کار را انجام دهید تا رنگ مو از بین برود.لازم به ذکر است روش های پاک کردن رنگ در خانه فقط باعث کم رنگ شدن رنگ موی شما می شود و مناسب رنگ های نیمه دائمی هستند.

پاک کردن رنگ مو

شامپو پاک کننده رنگ مو

شامپوهای پاک کننده رنگ مو یکی دیگر از محصولاتی هستند که می توانند در پاکسازی رنگ مو موثر عمل کنند. این مواد گاهی به صورت پودری و گاهی نیز محلول هستند با استفاده از آن ها می توانید برای رفع رنگ موی خود اقدام کنید. دقت داشته باشید که بر اساس نوع موی خود شامپوی مورد نظر را انتخاب کنید.

از بین بردن رنگ دودی روی مو

در صورتی که موی خود را با رنگ دودی، رنگ آمیزی کرده اید، می توانید برای پاکسازی از روغن نارگیل استفاده کنید. روغن نارگیل علاوه بر پاکسازی مو، سبب تقویت موهای شما نیز می شود. نحوه پاک کردن رنگ مو با استفاده از روغن نارگیل بدین طریق است که در ابتدا مقداری از این روغن را با آب جوش مخلوط کنید. سپس با استفاده از شامپو و آب داغ برای شستن موهای خود اقدام کنید و منتظر بمانید تا موها خشک شود و سپس مقداری از ترکیب روغن نارگیل و آب جوش را که ولرم شده است را بر روی مو ماساژ دهید سپس با استفاده از حوله به مدت 1 ساعت موهای خود را پوشانده و پس از آن با شامپو و یا نرم کننده بشویید.

از بین بردن رنگ مو با نوشابه

نوشابه هر چند برای سلامتی مضرات زیادی دارد اما برای پاک کردن رنگ مو می تواند بسیار موثر و مفید عمل کند. نوشابه در ساختار خود دارای اسید سیتریک است و وجود این ماده موجب می شود که نوشابه بتواند رنگ مو را به طرز چشمگیری روشن کند. برای این کار استفاده از نوشابه های گازدار می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد چرا که قدرت پاک کنندگی آن ها بالا است. برای این منظور مقداری از نوشابه رار روی موی خود ریخته و چند دقیقه آن را ماساژ دهید و سپس برای شستن آن اقدام کنید تا اثرات نوشابه را مشاهده کنید.

روشن کردن رنگ مو با نوشابه

یکی از روش های خانگی روشن کردن رنگ مو با نوشابه میباشد. همان طور که پیشتر اشاره شد وجود اسید سیتریک در نوشابه میتواند موهای شما را روشن کند. برای این کار کافیست از یک نوشابه سیاه گازدار مانند شامپو کردن استفاده کنید. به این ترتیب که مقداری از نوشابه روی موهای خود ریخته و ماساژ میدهد و اجازه می دهید مدتی روی موهایتان باقی بماند.سپس موها را آبکشی میکنید. مشاهده میکنید که رنگ پایه موهایتان تغییر رنگ داده و روشن تر شده است. با تکرار عملیات ماساژ و شستشوی مو با نوشابه هر بار موی شما روشن تر میشود. برای رسیدن به نتیجه دلخواه می توانید چند بار این عمل را تکرار کنید.

از بین بردن دکلره مو

یکی از سوالات مکرر در مورد نحوه پاک کردن رنگ مو مربوط به پاکسازی دکلره ها است . ممکن است برخی از افراد پس از دکلره کردن از موهای خود رضایت نداشته باشند در این صورت آیا امکان پاکسازی وجود دارد؟ دکلره ها برخلاف موها راه حلی برای پاکسازی ندارد لذا برای از بین بردن آن ها می توانید از رنگ های طبیعی مو استفاده کنید و یا در صورت فاصله زیاد از ریشه مو قسمت دکلره را کوتاه کنید.

از بین بردن رنگ مو با صابون

مایع ظرفشویی. صابون ظرفشویی برای شکستن مولکول های  روغن روی ظروف ساخته شده است. شما میتوانید از آن برای از بین بردن رنگ مو و چربی موهای خود نیز استفاده کنید، بنابراین اگر این روش را امتحان میکنید مراقب خشکی بیش از اندازه موهایتان باشد. در واقع این روش روش مناسبی است که به شما در از بین بردن رنگ ناخواسته موهایتان کمک میکند.
لورا دیل متخصص زیبایی می‌گوید: « صابون سطح pH بالایی دارد، بنابراین کوتیکول مو را باز می‌کند و به مولکول‌های رنگ اجازه می‌دهد شسته شوند و بنابراین می‌توان از آن برای پاک کردن یا روشن کردن رنگ مو روی موهایتان استفاده کرد .
اگر از رنگی که روی موهایتان دارید احساس رضایت نمی کنید، بلافاصله پس از رنگ کردن کافیست از مواد شوینده ای که به منظور از بین بردن چربی های سفت است - مانند صابون ظرفشویی - برای از بین بردن هر رنگی استفاده کنید تا به خوبی رنگ موی شما را پاک کند زیرا بلافاصله بعد از رنگ کردن، رنگ مو شکننده ترین حالت را دارد و بلافاصله می توانید آن را پاک کنید.
برای این کار کف صابون را بر روی موهایتان مالش دهید تا صابون به عمق مو نفوذ کند. موهای خود را حداقل برای چند دقیقه کف کنید. سپس آنها را کاملا آبکشی نمایید. صابون ظرفشویی یا هر صابون قلیایی دیگر ممکن است سبب خشکی زیاد مو شوند بنابراین بهتر است پس از استفاده از روغن های طبیعی برای چرب کردن موها استفاده کنید.

پاك كردن رنگساژ مو (ازبین بردن رنگ بنفش مو )

در صورتی که موهای خود را به رنگ بنفش و یا شرابی رنگ آمیزی کرده اید و احساس رضایت ندارید با استفاده از یک روش خانگی می توانید برای پاکسازی آن اقدام کنید نحوه پاک کردن رنگ موی بنفش بدین گونه است؛ ربع قاشق مایع ظرفشویی را به شامپو اضافه کنید. با استفاده از این ترکیب برای شستن موهای خود اقدام کنید. در صورتی که مایع ظرفشویی به شامپو ضد شوره اضافه شود نتیجه بدست آمده بهتر و قابل قبول تر خواهد بود.

برای از بین بردن رنگ بنفش چه باید کرد؟

رنگ موی بنفش، شامپوی بنفش و تونرهای بنفش همگی می‌توانند رنگ بنفش ناخواسته‌ای در موهای شما ایجاد کنند. اما نترسید در اینجا 3 روش نحوه پاک کردن رنگ بنفش از روی موها را یاد میگیریم.

استفاده از پاک کننده های شیمیایی(محلول های رنگ بر مو یا ریموور مو)

اکثر متخصصان زیبایی فرآیند از بین بردن رنگ بنفش از مو را با یک پاک کننده رنگ شیمیایی آغاز می کنند. بسیاری از این موارد در بازار وجود دارد خودتان در خانه این کار را انجام دهید.
 
این پاک کننده های رنگ ایمن حاوی آمونیاک یا سفید کننده نیستند، که منشا اکثر آسیب های شیمیایی به مو است. شما پاک کننده رنگ را مطابق دستورالعمل بسته اعمال می کنید و اجازه می دهید پس از سپری شدن زمان، پاک کننده رنگ را با استفاده از  شامپوی شفاف کننده  یا  آبکشی با سرکه سیب از روی موهای خود بشویید . شامپو شفاف کننده حاوی مواد پاک کننده قوی تری نسبت به شامپوهای معمولی است، بنابراین کارشناسان می گویند که به بیرون کشیدن بیشتر رنگدانه بنفش از رشته های شما کمک می کند.

استفاده از سفید کننده مو یا دکلره

سفید کننده مو یا دکلره کردن مو گزینه بعدی شما است. سفید کننده، موهای شما را روشن می کند تا رنگدانه بنفش را از بین ببرد. اما این روش به موهای شما آسیب میزند  و برخلاف رنگ بنفش نیمه دائمی، سفید کننده به طور دائم رنگ موهای شما را تغییر می دهد.به همین دلیل، توصیه می کنیم برای دکلره یا بیرنگ کردن مو به متخصصان زیبایی مراجعه کنید.
شما می توانید از یک محلول سفید کننده در خانه نیز امتحان کنید، که روشی کم آسیب تر است ولی همچنان موهای شما را روشن می کند.قبل از  امتحان کنید، این مطلب  را بخوانید:
اگر از سفید کننده روی موهای رنگ شده بنفش استفاده می کنید، ممکن است رنگ بنفش روشن تری داشته باشید که با رنگ یا تونر دیگر راحت تر پنهان می شود. این فقط به رنگ و وضعیت فعلی موهای شما بستگی دارد. شستشوی سفید کننده معمولاً در شرایطی مانند این برای از بین بردن رنگ های ناخواسته یا رنگ استفاده می شود. 
«اکسیدان، آب گرم، سفید کننده مو یا دکلره، مقداری شامپو در یک کاسه رنگ مخلوط کرده و محلول شل، رقیق و یکنواختی بدست آورید سپس روی موهایتان قرار دهید تا زمانی که رنگ بنفش را از بین ببرد. از گرما یا سشوار میتوانید برای سرعت دهی به عملیات بیرنگ کردن استفاده کنید. اگر با یکبار به نتیجه نرسیدید عملیات را تکرار کنید. برای شروع به کار حتما لوازمی همچون دستکش لاتکس، کلاه داشته باشید و بعد از آن از یک نرم کننده عمیق برای موهایتان استفاده کنید.

استفاده از تن رنگ طلایی

رنگ روشن بنفش را می توان با رنگ های زرد یا طلایی خنثی کرد، همان طور که شامپو بنفش، موهای برنجی یا بلوند زرد را خنثی می کند. برای خنثی کردن رنگ بنفش از تونر زرد (یا نارنجی، بسته به رنگ بنفش تان) روی موهایتان استفاده کنید. 
استایلیست‌ها و رنگ‌سازان  اغلب از تونر برای خنثی کردن رنگ‌های بنفش استفاده می‌کنند. 
«تن با رنگ مکمل آن. بنابراین اگر آبی بود، با هلویی یا نارنجی (بسته به سبکی) رنگ کنید. اگر به رنگ ارغوانی روشن‌تر می‌شود، رنگ طلایی را رنگ کنید!
برای موهای بنفش تیره به یک تونر زرد/طلایی نیاز دارید. اگر با بنفش محو شده یا بنفش روشن سروکار دارید، تونر نارنجی را انتخاب کنید زیرا این رنگ‌ها بیشتر از بنفش واقعی آبی در خود دارند. 
تونر خود را با اکسیدان به نسبت 1:1 (هر قسمت مساوی) مخلوط کنید. دستکش های لاتکس خود را بپوشید و مخلوط را از ریشه تا انتها به موهای خود بمالید. حتما موهای خود را به طور یکنواخت اشباع کنید. یک تایمر برای 10 دقیقه تنظیم کنید و مرتب موها چک شود.
می توانید تونر را تا 20 دقیقه بگذارید. در نهایت موهای خود را کاملا آبکشی کرده و با شامپو بشویید. باید ببینید که رنگ های بنفش کاملا از بین رفته اند.
در اینجا به 3 روش آسان و موثر برای از بین بردن رنگ بنفش از موهای شما اشاره کردیم. همه روشها کار می کند و موثر است، اما روشی که انتخاب می کنید به میزان راحتی استفاده از مواد شیمیایی مخصوص سالن روی موهایتان بستگی دارد. 
اگر کار کردن با مواد شیمیایی بسیار راحت است و موهایتان را چند بار رنگ کرده یا دکلره کرده اید، توصیه می کنیم برای از بین بردن رنگدانه های بنفش با یک پاک کننده رنگ شروع کنید. در بیشتر موارد رفتن به یک سالن زیبایی اولین قدمی است که بر می دارند. 
اگر با استفاده از پاک کننده رنگ راحت نیستید، یا اگر به هر حال می خواهید کمی رنگ موهای خود را روشن کنید، یک شستشوی سفید کننده رقیق را انتخاب کنید. با این کار رنگ‌های بنفش در موهایتان بلند می‌شود و بسته به شدت رنگ، کمتر به چشم می‌آیند یا کاملاً از بین می‌روند. 
اگر کاملا مبتدی هستید و از بهم ریختن موهای خود می ترسید، امتحان کردن تونر طلایی یا نارنجی مخلوط با توسعه دهنده نسبتاً بی خطر است. این روش نیز رنگ بنفش باقی مانده در موهای شما را خنثی می کند. 
ممکن است بتوانید رنگ بنفش را در خانه از روی موهایتان پاک کنید، اما بد نیست به جای آن به یک سالن مراجعه کنید. اگر 100% به توانایی خود در رفع مشکل اطمینان ندارید، از یک حرفه ای کار کنید. اجازه دهید یک متخصص کار را به دست بگیرد و خیالتان راحت باشد و نتایج عالی کسب کنید.

آیا رنگ مو با شستن روشن می شود؟

اگر موهای خود را به تازگی رنگ کرده اید و نمی خواهید رنگ موهای شما تغییر کند توصیه می شود که تا 24 ساعت از شستن آن خودداری کنید چرا شستن سریع رنگ موها را روشن می کند و اجازه نمی دهد که رنگ توسط کوتیکول های مو جذب شده و ماندگاری بالایی داشته باشد. پس از 24 ساعت نیز اگر به صورت روزانه و مکرر برای شستن موهای خود با شامپو اقدام کنید سرعت روشن شدن رنگ موهای شما بیشتر می شود.

پاك كردن رنگ مو با سركه

از دیگر راهکارهایی که با استفاده از آن می توانید برای پاک کردن رنگ مو اقدام کنید استفاده از سرکه سفید است. سرکه به دلیل اسیدی بودن می تواند رنگ مو را از بین ببرد. برای همین منظور مقدار برابر سرکه با آب گرم را مخلوط کنید و سپس به صورت کامل موهای خود را  با این ترکیب آغشته کرده و بعد از پانزده الی بیست دقیقه موهای خود را با استفاده از شامپو شست و شو دهید.

 

پاک کردن رنگ مو با سرکه

محلول پاک کننده رنگ مو

محلول پاک کننده رنگ مو یا ریموور مو از محصولات آرایشی و بهداشتی مختص مو می باشد که شما عزیزان میتوانید علاوه بر استفاده از روش های خانگی از این روش نیز بهره بگیرید. ریمورهای آرایشی به دو دسته پودری و مایع تقسیم می شوند. در نظر داشته باشید که بهتر است برای استفاده از این محلول ها حتما با یک متخصص در زمینه آرایش و رنگ مو مشاوره بگیرید. در زیر لینک خرید دو نمونه از محلول های رنگ بر از مو رو رنگ بر از پوست برند رنه بلانش را مشاهده میکنید. کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و فرایند خرید را تکمیل بفرمایید.

 

ریموور خانگی رنگ مو برای پاک کردن رنگ مو

یکی از روش های خانگی در دسترس برای پاکسازی رنگ موها استفاده از پودر لباسشویی است. پودر لباسشویی توانایی بالایی در از بین بردن رنگ موهای تیره، خصوصا رنگ موی مشکی دارد. به هیچ عنوان از پودرهای لباسشویی دارای سفید کننده استفاده نکنید. برای استفاده از این ماده، در ابتدا موی خود را خیس کرده و سپس یک قاشق غذاخوری پودر را با مقداری شامپو ترکیب کرده و روی موها ریخته و ماساژ دهید. چند دقیقه صبر کنید تا ترکیب روی مو بماند و سپس برای شست و شو اقدام کنید نتیجه همان موقع بدست نمی آید و ممکن است دو الی سه روز طول بکشد.

پاك كردن رنگ از پوست

  • استفاده از آب و صابون یا مایع دستشویی
  • استفاده از روغن بچه یا روغن زیتون
  • استفاده از اکسیدان یا الکل
  • استفاده از جوش شیرین 
  • استفاده از سرکه سفید

در این مقاله از سایت نیروان به شما نحوه پاک کردن رنگ مو را آموزش دادیم. دیگر مطالب مرتبط با مو را می توانید در این سایت آرایشی مطالعه نمائید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر