روش بلند كردن مو مردانه | چند ترفند برای بلند کردن موی آقایان


روش بلند كردن مو مردانه | چند ترفند برای بلند کردن موی آقایان

 • ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
 • 42071

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با بلند كردن مو مردانه اشاره داشته باشیم. در صورتی که به دنبال مدل ها و روش هایی برای بلند کردن موی آقایان هستید و علاقه دارید که به روشی سریع بلند كردن مو مردانه صورت بپذیرد در این مقاله ما را همراهی کنید. انواع مختلفی از مدل ها و روش های بلند كردن مو مردانه وجود دارد که همه افراد بر اساس علاقه خود می توانند این مدل ها را انتخاب کنند. پیش از انتخاب مدل مو باید در مورد بلند كردن مو مردانه اطلاعات لازم بدست آورده شود.

در این مقاله می خوانیم:

 • روش بلند كردن مو مردانه
 • مراقبت از موی بلند مردانه
 • شست و شوی برای بلند كردن مو مردانه
 • رشد سریع مو در یک هفته
 • چگونه در یک ماه موهای خود را بلند کنیم؟
 • آیا امکان رشد مو در یک روز وجود دارد؟
 • 5 روش خانگی برای رشد سریع موهای شما
 • مراقبت از موهای بلند
 • مدل موی بلند مردانه
 • رسیدگی به موی بلند مردانه

حتما بخوانید: معرفی بهترین محصولات مو

روش بلند كردن مو مردانه

بلند کردن موها مختص خانم ها نیست در موارد بسیاری، آقایان نیز علاقه دارند که موهای خود را بلند کنند و پس از بلند كردن مو مردانه از مدل های دلخواه و مختلف مو استفاده کنند. در صورتی که تصمیم دارید برای بلند کردن موهای خود اقدام کنید در ابتدا باید اجازه دهید تا موهای شما برای مدت زمان لازم رشد داشته باشد و در واقع در مرحله اول نیازمند صبر و حوصله و مراقبت از موی خود می باشد.

چیزی که برای بسیاری از مردان شاید سخت باشد این است که عادت دارند به صورت مرتب به آرایشگاه مراجعه کرده و موهای خود را کوتاه کنند؛ برای همین بهتر است که مدتی به آرایشگاه سر نزنند. برای بلند كردن مو مردانه ده الی دوازده هفته زمان نیاز دارید. به طور عادی رشد موها در طول یک ماه، از نیم تا یک اینچ متغییر است. در صورتی که دوازده هفته صبور باشید می توانید موی بلند داشته باشید و مدل جدید خود را انتخاب کنید.

نحوه بلند کردن مو مردانه

 

مراقبت از موی بلند مردانه

برای اینکه موی بلند از سلامت کامل برخوردار باشد نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. بنابر این اولین گام این است موهای خود را تمیز و بدون شوره نگه دارید. مطمئن شوید که پوست سر و موهای بلندتان بدون پوسته پوسته شدن هستند.

موهای خود را با حوله مالش ندهید.

هر چند وقت یکبار پاکسازی عمیق انجام دهید.
موهای بلند خود را مدل دهید.
تریم های منظم داشته باشید.

شست و شوی برای بلند كردن مو مردانه

شاید برخی از این افراد این چنین تصور کنند که برای این که موی آن ها رشد سریعی داشته باشد باید به صورت مرتب موهای خود را روزانه شست و شو کنند. شست و شوی مرتب موی سر و به صورت روزانه اشتباه است چرا که چربی طبیعی سر از بین خواهد رفت. در صورتی شست و شوی پی در پی لازم است که شما مدام ورزش کنید و یا نحوه کار و فعالیت شما طوری باشد که موی شما سریع کثیف شود. شست و شو برای بلند کردن مو مردانه یکبار در هفته کافی است و شستن قبل از خواب می تواند بهترین گزینه در زمان انتخابی باشد چرا که چربی طبیعی مو تا صبح باز می گردد.

حتما بخوانید: خرید بهترین شامپو های مو

عوارض استفاده روزانه از شامپو

شست و شوی برای بلند كردن مو مردانه

رشد سریع مو در یک هفته

برخی از مردان پس از این که تصمیم به بلند کردن موی سر خود گرفتند به دنبال راهکارهایی هستند که در مدت زمان بسیار کوتاه رشد موی خود را شاهد باشند. هر چند در مواردی از قبیل تغذیه مناسب رشد مو می تواند سریعتر باشد ولی عوامل ژنتیکی نیز بسیار موثر هستند. با این وجود در صورتی که می خواهید رشد موی شما سریعتر باشد از مواد مغدی سرشار از ویتامین ب استفاده کنید. این ویتامین در ماهی، آجیل و صدف به وفور یافت می شود.

مدل موی بلند مردانه

چگونه در یک ماه موهای خود را بلند کنیم؟

ممکن است از خود بپرسید که آیا کاری وجود دارد که می توانید برای رشد سریع موهای خود انجام دهید.
 • آیا هیچ محصولی کمک می کند؟
 • آیا تغییرات رژیم غذایی می تواند رشد را تسریع کند؟
 • و در مورد داروها یا درمان ها چطور؟

در این مقاله به پاسخ به این سوالات کمک خواهیم کرد. ما همچنین نگاهی دقیق‌تر به مواردی که می‌تواند بر رشد موها تأثیر بگذارد و اقداماتی که می‌توانید برای بهبود رشد موهای خود انجام دهید، خواهیم داشت و اینکه چگونه رشد می کند؟

به طور متوسط، موها بین 0.5 تا 1.7 سانتی متر در ماه رشد می کنند . این معادل حدود 0.2-0.7 اینچ است. این تخمین توسط The Trichological Society ارائه شده است. با این حال، عوامل مختلفی بر سرعت رشد مو تأثیر می‌گذارند.
در اینجا یک واقعیت شگفت انگیز وجود دارد: شما با تمام فولیکول های مو به دنیا آمده اید. از جمله اطراف80000 تا 120000منبع مورد اعتمادروی پوست سر شما ریزش حدود 100 تار مو در روز طبیعی است.
مو از یک ریشه در پایین فولیکول زیر پوست شما رشد می کند. خون موجود در پوست سر به سمت فولیکول می رود و اکسیژن و مواد مغذی را به ریشه مو می رساند که به رشد موهای شما کمک می کند.
همانطور که موهای شما رشد می کند، از پوست شما عبور می کند و از یک غده چربی عبور می کند. این روغن از این غده است که موهای شما را براق و نرم می کند.

چگونه موهایمان را بلند کنیم ؟

برای پرسش به این سوال که جگونه موهایمان را بلند کنیم باید ببینیم که چه چیزی می تواند به رشد موهای شما کمک کند؟ ژنتیک در حفظ رشد موی سالم نقش دارد. با این حال، چندین عامل دیگر نیز دخیل هستند.اگرچه هیچ معجون یا داروی جادویی وجود ندارد که منجر به رشد آنی شود، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کمک به رشد موهای خود و جلوگیری از شکستن آن انجام دهید.

در اینجا به  15 نکته قابل توجه اشاره شده که ممکن است به رشد سریع و قوی موهای شما کمک کند و تاثیری مثبت بر روی چگونه مو های خود را بلند کنیم داشته باشد.
1. از رژیم غذایی محدود اجتناب کنید.
به گفته دکتر لیندسی بوردون ، متخصص پوست در ColumbiaDoctors و استادیار پوست در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، ما نمی‌توانیم هر چیزی را که روی رشد موهایمان تأثیر می‌گذارد کنترل کنیم. اما چیزهایی وجود دارد که می توانیم از آنها اجتناب کنیم که ممکن است باعث اختلال در رشد و افزایش ریزش شود.
بوردون گفت: رژیم غذایی محدود می تواند منابع و مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مو را کاهش دهد.
او توضیح داد: «و از آنجایی که رشد مو در مقایسه با سایر عملکردهای بدن اولویت نسبتاً کمی دارد، وقتی بدن شما به دلیل رژیم غذایی محدود تحت استرس قرار می گیرد، رشد مو به سرعت متوقف می شود.
بوردون گفت: «حتی پس از از سرگیری یک رژیم غذایی سالم، ریزش مو معمولاً برای چند ماه ادامه دارد.
طبق بررسی تحقیق منبع مورد اعتماد از سال 2017 نشان می دهد که کمبود مواد مغذی کلیدی می تواند بر ساختار مو و رشد آن تأثیر بگذارد. کاهش وزن ناگهانی می تواند باعث ریزش موقت شود که به عنوان تلوژن افلوویوم (TE) شناخته می شود یا آلوپسی منتشر به دلیل کمبود نیاسین.
2. میزان پروتئین مصرفی خود را بررسی کنید.
Bordone گفت: "اگر رژیم غذایی شما به شدت محدود باشد، موها به طور مطلوب رشد نمی کنند و ممکن است ریزش رخ دهد."
او اضافه کرد : خوردن یک رژیم غذایی متعادل با مصرف پروتئین کافی برای رشد بهینه مو مهم است. "به طور کلی، ما 50 گرم پروتئین یا بیشتر در روز را توصیه می کنیم."
با توجه به همان بررسی تحقیق منبع مورد اعتماد، کاهش مصرف پروتئین نیز می تواند باعث TE شود.
رشد سریع مو مردانه
3. محصولات حاوی کافئین را امتحان کنید.
همه ما می دانیم که کافئین می تواند انرژی شما را تقویت کند و استفاده موضعی از آن نشان داده شده است که رشد مو را نیز تقویت می کند.
تحقیقات نشان می‌دهد که کافئین موجود در محصولات موضعی، مانند شامپوها و نرم‌کننده‌ها، می‌تواند به اندازه درمان‌های مبتنی بر دارو از ریزش مو جلوگیری کند. کافئین ممکن است با تحریک متابولیسم و ​​تکثیر سلول ها باعث رشد مو شود.
4. اسانس ها را کاوش کنید.
روغن های ضروری نه تنها بوی خوبی دارند، بلکه ممکن است به رشد مو کمک کنند.
یک مطالعه از منبع مورد اعتماد دریافتند که پس از سه ماه، استفاده موضعی از روغن دانه کدو تنبل به طور قابل توجهی رشد مجدد مو را در شرکت‌کنندگان با الگوی طاسی زنانه افزایش داد . با این حال، مطالعات بزرگتری برای حمایت بیشتر از این نتیجه مورد نیاز است.
پژوهش منبع مورد اعتماداز سال 2015 همچنین نشان داده است که روغن رزماری ممکن است به اندازه ماینوکسیدیل، ماده فعال موجود در Rogaine ، در بازگرداندن رشد مو موثر باشد. باز هم، تحقیقات بیشتری برای تأیید این یافته مورد نیاز است.
روغن‌های ضروری دیگر مانند روغن نعناع ، ​​روغن جوجوبا و روغن اسطوخودوس نیز برای جلوگیری از ریزش مو، با توجه به سال 2020، نویدبخش هستند.
5. مشخصات مواد مغذی خود را تقویت کنید.
ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب خاص به ویژه برای سلامت کلی شما مهم هستند و همچنین نقش کلیدی در تامین انرژی مورد نیاز بدن برای رشد مو دارند. این مواد مغذی می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • بیوتین
 • ویتامین سی
 • ویتامین دی
 • ویتامین E
 • فلز روی
 • اهن
 • امگا 3 و امگا 6

مقداری مطالعات منبع مورد اعتمادسطوح پایین تری از ویتامین D، فولات و روی را در افراد مبتلا به بیماری ریزش مو خودایمنی آلوپسی آره آتا پیدا کرده اند.

مواد مغذی برای رشد سریع مو

با مطالعات در این زمینه دریافته اند که مصرف مکمل های امگا 3 و امگا 6 به مدت 6 ماه ممکن است به محافظت در برابر ریزش مو در افراد مبتلا به طاسی الگوی زنانه کمک کند.

6. از ماساژ پوست سر لذت ببرید.

چون مکمل های ویتامینی مانند سایر داروها توسط این دارو تنظیم نمی شوندسازمان غذا و دارو (FDA)منبع مورد اعتماد، مهم است که برندهای معتبر ویتامین را انتخاب کنید که امتحان خود را پس داده اند.
ماساژ پوست سر می تواند به تقویت آرامش و کاهش استرس کمک می کند. در نتیجه به تقویت سلامت موهای شما نیز کمک کند.
در حالی که تحقیقات نشان دهنده اثربخشی بیوتین محدود است،بررسی ها 18 مورد گزارش شده که بهبود بالینی را در سلامت مو و ناخن پس از مصرف مکمل بیوتین نشان دادند. هنوز تحقیقات بیشتری برای کمک به این امر مورد نیاز است.
مطالعه سال 2016 اثربخشی ماساژ روزانه 4 دقیقه ای پوست سر را بررسی کرد. پس از 24 هفته، محققان دریافتند که 9 مرد شرکت‌کننده در این مطالعه در پایان مطالعه موهای پرپشت‌تری نسبت به ابتدای مطالعه داشتند. برای حمایت از این نتایج هنوز به مطالعات بزرگتر نیاز است.
در حالی که این مطالعه تفاوت قابل توجهی را در رشد مو نشان نداد، تصور می‌شود که ماساژ پوست سر ممکن است به گشاد شدن رگ‌های خونی زیر پوست کمک کند. این به نوبه خود، ممکن است به موهای ضخیم تر و قوی تر منجر شود که احتمال شکستگی یا آسیب کمتری دارد.
می‌توانید یک ماساژ حرفه‌ای پوست سر انجام دهید یا در خانه از ماساژ خودتان لذت ببرید .
7. به درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) توجه کنید.
دکتر ساپنا پالپ ، متخصص پوست و متخصص پوست و متخصص پوست بهار استریت می گوید که استفاده از روش درمانی پی آر پی در بیمارانی که ریزش مو دارند، امیدوار کننده بوده است.
در حالی که مطالعات کنترل شده بیشتری مورد نیاز است، مطالعات نشان داده که PRP ممکن است به عنوان یک گزینه درمانی موثر برای ریزش مو عمل کند.
پالپ گفت: "پی آر پی یک روش درمانی نوآورانه است که از تزریق غلظت پلاکت های خود بیمار برای بازیابی و تسریع رشد مو استفاده می کند." پلاکت‌ها پروتئینی هستند که از جریان خون و DNA خود فرد به دست می‌آیند که وقتی دوباره به بدن بازگردانده می‌شوند می‌توانند مانند یک سلول بنیادی عمل کنند.
تزریق پی آر پی به پوست سر می تواند فولیکول های خفته مو را بیدار کند و در نتیجه باعث رشد بیشتر موها شود.
طبق مطالعه فوق، درمان ها می توانند یک بار در ماه، به مدت 3 ماه و پس از آن هر 6 ماه برای نگهداری انجام شوند.
8. اجتناب از استفاده زیاد حرارت دهنده های مو.
گرمای ناشی از اتوهای فر کننده، سشوار و اتو مو می تواند به موهای شما آسیب برساند و باعث شکستگی شود. در حالی که اجتناب از یک ظاهر طراحی حرارتی به طور کلی ممکن است یک گزینه نباشد، ممکن است بخواهید سعی کنید تعداد دفعات استفاده از این ابزارها را محدود کنید.
کاهش دمای ابزارهای حالت دهنده گرم شده نیز می تواند به کاهش آسیب مو کمک کند.
علاوه بر این، با توجه به تحقیقات اخیر استفاده از یک محصول محافظ حرارت قبل از استفاده از ابزار حالت دهنده گرم شده ممکن است به طور قابل توجهی شکستگی مو را کاهش دهد.
عملیات حرارتی با تشکیل یک سد محافظ کار می کند که به جلوگیری از از دست دادن رطوبت هنگام استفاده از ابزارهای گرم شده کمک می کند.
روش بلند كردن مو مردانه
9. در مورد ماینوکسیدیل با پزشک صحبت کنید.
ونسا توماس ، شیمیدان آرایشی و بنیانگذار Freelance Formulations ، می گوید برخی از مواد مانند ماینوکسیدیل وجود دارد که از نظر رشد مو از نظر بالینی آزمایش شده و نتایج مثبتی را نشان داده است.
ماینوکسیدیل برای درمان ریزش موی ارثی در پشت سر استفاده می شود و ماده فعال در Rogaine است.
توماس گفت: «برخی از محصولات حاوی ماینوکسیدیل اگر غلظت ماینوکسیدیل کمتر از درصد مشخصی باشد نیازی به نسخه ندارند. با این حال، هر محصولی که از این دارو استفاده می کند باید در سازمان غذا و دارو (FDA) ثبت شود.
Rogaine برای همه کار نمی کند و ممکن است 3 تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج را ببینید.
10. به راحتی موهای خود را رنگ کنید.
توماس می‌گوید: «وقتی موهای خود را رنگ می‌کنیم و بافت آن را با مواد شیمیایی تغییر می‌دهیم، این فرآیندها می‌توانند به مو فشار وارد کرده و باعث شکستن آن شوند.»
او افزود: «اما وقتی این فرآیندها را کاهش می‌دهیم، موها کمتر می‌شکنند و به نظر می‌رسد که سریع‌تر رشد می‌کنند».
طبق تحقیقات رنگ های دائمی می توانند اسیدهای چرب طبیعی مو را از بین ببرند. این رنگ ها می توانند آسیب بیشتری نسبت به گزینه های غیر دائمی ایجاد کنند.
11. آنتی اکسیدان ها را به پوست سر خود بمالید
مطالعات بالینی نشان می‌دهد که استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها روی پوست سر ممکن است به طور قابل توجهی ریزش مو را کاهش دهد و وضعیت پوست سر شما را بهبود بخشد.
زنانی که از شامپو یا درمان ترک‌کننده پوست سر حاوی آنتی‌اکسیدان پیروکتون اولامین استفاده می‌کردند نسبت به زنانی که از دارونما استفاده می‌کردند به میزان قابل‌توجهی مقدار مو را افزایش دادند و شرایط پوست سر را بهبود بخشیدند.
 مردان و زنانی که از درمان ترک سر حاوی پیروکتون اولامین و سایر آنتی اکسیدان ها استفاده کردند، نسبت به شرکت کنندگانی که از درمان پلاسبو استفاده کردند، ریزش موی کمتری را تجربه کردند.
محققان بر این باورند که این مواد ممکن است مانع پوست سر را بهبود بخشد و از آن محافظت کند و در نتیجه باعث کاهش نازک شدن موها شود.
رنگ کردن موی بلند مردانه
12. جلوگیری از شکستن مو
شکستگی مو ، همراه با خشکی و موخوره، زمانی رخ می‌دهد که پوسته‌هایی که رشته‌ها را در کوتیکول‌های داخلی موی شما نگه می‌دارند، از هم جدا شوند.
برای جلوگیری از این اتفاق، سعی کنید موارد زیر را انجام دهید:
 • رژیم غذایی غنی از مواد مغذی تقویت کننده مو مانند آهن، روی و اسید فولیک
 • شامپو را به طور عمده روی پوست سر خود بمالید
 • با استفاده از نرم کننده
 • وقتی موهایتان را با حوله خشک می کنید، به جای مالیدن موهایتان، موهایتان را صاف کنید
 • در صورت امکان به جای استفاده از سشوار، اجازه دهید موهایتان در هوا خشک شوند
 • اجتناب از مسواک زدن بیش از حد
 • فقط هنگام حالت دادن به موهای خود از برس با موهای طبیعی استفاده کنید

13. موهای خود را مرتباً کوتاه کنید

کوتاه کردن موهایتان هر چند ماه یکبار می تواند رشد موهای سالم را تقویت کند. نوک های شکاف شده را از بین می برد و از پخش شدن بیشتر تارهای شما و ایجاد شکستگی مو جلوگیری می کند.
کاری که اصلاح معمولی انجام نمی دهد، علیرغم باور عمومی، رشد سریع موهای شماست. موهای شما حدود یک و نیم اینچ در ماه  هر چند وقت یکبار آن را برش می دهید.
14. هنگام خواب از موهای خود محافظت کنید.
برای کمک به تقویت موهای سالم در هنگام خواب ، موارد زیر را امتحان کنید:
 • مطمئن شوید که خواب کافی دارید. معمولاً ۷ تا ۹ ساعت. کم خوابی باعث کاهش تولید ملاتونین در بدن می شود، هورمونی که در تنظیم رشد مو نقش دارد .
 • از روبالشی ابریشمی یا ساتن برای جلوگیری از اصطکاک، کشش و گره خوردن که می تواند باعث شکستن موها شود، استفاده کنید، به خصوص اگر موهای بلندی دارید.
 • با موهای خیس نخوابید گذاشتن روی موهای خیس می تواند تارهای شما را ضعیف کند و منجر به شکستگی یا مات شدن شود.

15. استرس را کاهش دهید.

پژوهش منبع مورد اعتمادنشان می دهد که استرس مزمن می تواند منجر به ریزش مو شود. ممکن است باعث شود فولیکول های شما وارد مرحله استراحت شوند که در طی آن به جای رشد تارهای جدید، مو می ریزند.
در زیر چند راه طبیعی برای کاهش استرس آورده شده است :
 • ورزش
 • مدیتیشن
 • در یک مجله بنویسید
 • یک رژیم غذایی سالم بخورید

نقش مدیتیشن و ورزش در رشد مو

آیا امکان رشد مو در یک روز وجود دارد؟

سرعت رشد مو تا حد زیادی به ژنتیک، هورمون ها و تغذیه بستگی دارد، با این حال، متوسط چرخه رشد مو بین 0.3 تا 0.4 میلی متر در روز است. بیشتر تارهای مو به طور متوسط حدود 0.3 تا 0.4 میلی متر در روز رشد می کنند. بنابراین، این بدان معنی است که ممکن است در یک هفته به یک دهم اینچ یا کمی بیشتر رشد کند.

5 روش خانگی برای رشد سریع موهای شما

آیا می خواهید موهایتان شبیه راپونزل رشد کند؟ ما شما را راهنمایی میکنیم. به‌جای انتخاب راه‌حل‌های دکتر و نسخه و دارو برای رشد سریع‌تر موها، به آشپزخانه‌تان بروید و مطمئناً چیزی برای رسیدن به هدفتان که همان رشد سریع موهایتان است پیدا خواهید کرد. در اینجا چند روش خانگی طبیعی، آسان و بدون مواد شیمیایی را برایتان بازگو می کنیم.
به‌جای دور انداختن کیسه‌های چای سبز استفاده شده، می‌توانید از آن‌ها برای قوی‌تر و شاداب‌تر کردن موهایتان استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این کیسه های استفاده شده را به مدت یک دقیقه در آب بجوشانید و این چای سبز گرم را روی پوست سر خود بمالید. اجازه دهید حدود 45 دقیقه بماند و سپس با آب خنک بشویید. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که رشد مو را تقویت کرده و آنها را از ریشه قوی تر می کند. به علاوه، این روش کار سختی نیست و نیازی به آماده سازی گسترده ندارد!
چای سبز برای بلندن کردن مو
با مخلوط کردن یک سفیده تخم مرغ با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و عسل شروع کنید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی پوست سر و موهای خود قرار دهید و با یک شامپوی ملایم آبکشی کنید. این معجون سرشار از پروتئین، فسفر، روی، آهن و سایر مواد مغذی است که موهای شما را درخشان و سالم می کند.
تخم مرغ و تقویت مو
اگر می توانید بوی آب پیاز را تحمل کنید، این روش آزمایش شده می تواند برای موهای شما معجزه کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیاز را به قطعات کوچک خرد کنید و آب آن را بگیرید. آن را به مدت 20 دقیقه به طور یکنواخت روی سر خود بمالید و با یک شامپوی ملایم بشویید. آب پیاز سرشار از گوگرد است که تولید کلاژن را در بافت های شما افزایش می دهد و ارگو باعث رشد مو می شود.
آب پیاز و رشد سریع مو
یک قاشق غذاخوری از این سبزی را با آب آسیاب کنید تا خمیری صاف به دست آید. همچنین می توانید مقداری شیر به آن اضافه کنید و حدود 40 دقیقه روی موها و پوست سر خود بمالید. این کار را با شستشوی آن با یک شامپوی ملایم دنبال کنید. شنبلیله حاوی پروتئین و اسید نیکوتینیک است که باعث رشد مو می شود و همچنین آنها را خوش طعم می کند.
شنبلیله برای رشد مو
فقط دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. این معجون را حدود دو تا سه دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید و با شامپو بشویید. سرکه سیب فولیکول های مو را تحریک می کند و به نوبه خود به رشد سریع مو کمک می کند. به علاوه، پوست سر شما را از هم جدا می کند و تعادل pH مو را حفظ می کند.
سرکه سیب برای رشد مو

مدل موی بلند مردانه

پس از بلند كردن مو مردانه، آقایان به دنبال مدل موی مناسبی هستند. هر چند در قیاس با خانم ها مدل موی مردانه بلند تنوع کم تری دارد با این وجود چند نوع مدل مو وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که با بلند كردن مو مردانه  و انتخاب مدل موی دلخواه، کار شما به پایان نمی رسد بلکه باید مراقبت از مو به صورت دائم و همیشگی داشته باشید تا موهای شما دچار ریزش و یا ضعف ریشه نشود. در ادامه به مدل های موی پسرانه و مردانه محبوب اشاره می شود.

بلند كردن مو مردانه و بستن از پشت

یکی از مدل های قدیمی که همچنان در بین مردان محبوبیت دارد مدل بستن از پشت است. در این مدل مو شما کار سختی را ندارید و تنها کافی است که اجازه دهید تا موهای شما به صورت یکنواخت و یکدست رشد کند. در صورتی که رشد موی شما یکنواخت نیست برای مثال کناره موها از روی مو بیشتر رشد می کند وقتی که اندازه مو به پانزده سانتی متر رسید برای یکنواخت سازی موهای خود دست به کار شوید و پس از آن می توانید برای بستن موهای خود از پشت اقدام کنید.

گره از بالا روشی مدرن برای مدل موی مردانه

یکی از مدل های مو مردانه که در چند سال اخیر بسیار مورد علاقه آقایان بوده است مدل موی گره از بالا است. در این روش و یا مدل مو، مو را در بالای سر جمع کرده و به اصطلاح گوجه ای به آن گفته می شود. از ویژگی های مهم این روش بستن مو این است که در اطراف سر خود باید موی کم تری داشته باشید و در واقع داشتن موی بلند در قسمت بالای سر کافی است.

در حال حاضر این مدل از مو بیشتر در بین نوجوانان، جوانان و همچنین ورزشکاران محبوبیت زیادی دارد. اختلافی که در اندازه مو در بالا و کناره های سر وجود دارد موجب می شود که این مدل به راحتی دیده شود. میزان کوتاه بودن اطراف سر بستگی به سلیقه، علاقه و فصل بستگی دارد. مدل موی گره از بالا برای موهای لخت، فر و فرم دار می تواند مورد استفاده باشد.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی

یکی از مدل های پرطرفدار برای مردانی که موهای بلندی دارند مدل موی دم اسبی است. در این مدل مو باید موهای شما به اندازه بیست سانتی متر بلند شود. برای کسانی که دارای موهای لخت و فرم دار هستند این مدل مو بسیار مناسب است. در این مدل ابتدا روی مو در پشت سر جمع شده و بسته می شود و پس از آن دور و پشت مو رو به پایین شانه می شود.

مدل موی بلند مردانه تا شانه

از مدل های مویی که در بین مردان بسیار رواج دارد، مدل موی بلند تا مجاورت شانه است. از مختصات بارز آن می توانیم به سادگی مدل مو اشاره داشته باشیم که به آسانی فرم و شکل خواهد گرفت. این مدل مو برای کسانی که موهای حالت دار دارند بسیار مناسب می باشد. برای مرتب کردن مو در این مدل حرکت دادن دست در مو کافی است. اما به هرحال می توانید از انواع محصولات حالت دهنده مو برای مدل دادن به مو های خود استفاده نمائید.

ضعیف شدن ریشه مو به دلیل بلند بودن مو

یکی از سوالات رایجی که در مورد بلند كردن مو مردانه وجود دارد این است که آیا بلند بودن مو موجب ضعیف شدن ریشه و ریزش مو می شود یا خیر؟ این سوال و جواب های نادرست سبب می شود که بسیاری از افراد از بلند کردن موی خود پشیمان شوند. بلند کردن مو به تنهایی به هیچ عنوان سبب ضعیف شدن ریشه و ریزش مو نخواهد شد. در صورتی که شما موی خود را بلند کرده باشید و از مواد شیمیایی نامناسب و یا وسایل حرارتی و رنگ های مختلف برای موی سر خود استفاده کنید در این صورت ممکن است که سبب ضعیف شدن ریشه و در نهایت ریزش مو شوید که در نهایت چنین تصور خواهد شد که بلند شدن مو عاملی برای ریزش است که یک باور نادرست می باشد.

رسیدگی به موی بلند مردانه

آیا موهای بلند و سالم می خواهید؟ موی بلند و براق یک دارایی جذاب برای زنان است. همه مردانی که علاقه مند به رشد موهای خود هستند نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند با ما همراه شوید تا نکات لازم برای داشتن موهای بلند و سالم را بدانید.
در ادامه بینشی از چگونگی تغییرات در شیوه زندگی که به تحریک و رشد مو کمک می کند را به شما ارائه می دهیم. اگر می خواهید موهایتان سریعتر بلندتر شوند همراه ما باشید. یادگیری و نحوه مراقبت از موهای بلند برای مردان سخت است زیرا آنها مانند زنان روتین مراقبت از موهای خود را به راحتی تغییر نمی دهند. در واقع آنها به دنبال راه ساده ای برای مراقبت از موهای خود هستند در حالی که هر کاری بدون زحمت نیست! 
اگر تصمیم گرفته اید موهایتان شبیه افرادی مانند جیسون موموآ، خواکین فینیکس یا جیمی گیلان باشد توصیه های ما را جدی بگیرید.
رسیدگی به موی بلند مردانه

مراقبت از موهای بلند

برای داشتن موهای بلند و سالم رعایت نکات زیر تاثیر و نقش به سزایی را ایفا میکنند. همراه ما باشید.

ماساژ روغن داغ

برای تحریک و رشد مو باید مراقبت از پوست سر و ریشه موهایتان را شروع کنید. ماساژ روغن داغ نه تنها به حالت دادن موها کمک می کند، بلکه در صورت مالیدن به آرامی روی پوست سر باعث رشد مو نیز می شود. می توانید از روغن زیتون، روغن آرگان یا روغن نارگیل استفاده کنید و قبل از ماساژ روی پوست سر، آن را گرم کنید. قبل از اینکه روغن را با آب گرم بشویید، به آرامی روغن را به مدت 10 دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید. همچنین می توانید اجازه دهید روغن به مدت 30 دقیقه دیگر به موهای شما خیس بخورد.
ماساژ روغن داغ

استفاده از نرم کننده مناسب

برای اینکه موهایتان آسیب نبیند از نرم کننده عمیق استفاده کنید. از آنجایی که موهای آسیب دیده به خوبی موهای سالم رشد نمی کنند، باید مطمئن شوید که فولیکول های مو را ترمیم می کنید تا سرعت رشد مو را با استفاده از نرم کننده عمیق افزایش دهید. با توجه به نوع موی خود یک نرم کننده مو انتخاب کنید و بعد از شامپو زدن روی موهایتان بزنید و سپس با آب سرد آبکشی کنید.

 از ماسک مو استفاده کنید

از ماسک مو برای تحریک رشد مو استفاده کنید. شما می توانید به راحتی ماسک مو را با استفاده از سفیده تخم مرغ و آلوئه ورا درست کنید تا ظاهری سالم تر به موهای خود بدهید. یک سفیده تخم مرغ را با آلوئه ورا تازه مخلوط کنید و از این ماسک برای پوشاندن مو و پوست سر خود استفاده کنید. بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب خنک بشویید
ماسک مو با تخمه مرغ و آلوئه ورا

آبکشی با سرکه سیب

سرکه سیب روی موها معجزه می کند تا از آن برای رشد مو استفاده کنید، سه قسمت سرکه سیب را با یک قسمت آب مخلوط کنید. سپس آن را داخل یک بطری اسپری بریزید و وقتی دوش گرفتید، پس از شامپو کردن موهایتان، موهایتان را با مخلوط سرکه بپاشید. قبل از اینکه آن را با آب بشویید، چند دقیقه بگذارید بماند. 

از شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید

اگرچه ممکن است ده ها شامپو و نرم کننده برای انتخاب پیدا کنید، اما باید با توجه به نوع موی خود از شامپوهای مناسب استفاده کنید. یکی از ترکیبات ثابت شامپو و نرم کننده مو سیلیکون است که در واقع رطوبت و مواد مغذی را مسدود می کند. این امر مانع رشد موهای شما می شود، بنابراین سعی کنید شامپو و نرم کننده ای را انتخاب کنید که فاقد سیلیکون و دارای مواد طبیعی باشد. 
برای مراقبت از موهای بلند مهمترین مسئله استفاده از یک شامپو مرطوب کننده خوب است تا مو را خشک نکند. این کار به شما کمک میکند تا رطوبت موهایتان حفظ شده و براحتی شانه شوند. برای زیباتر شدن موهایتان هر روز آن ها را نشویید، ولی شستن آن را هفته ها به تعویق نیندازید.. هر چند روز یکبار برای شستن و نظافت مو خوب است. پس از شستن آنها را نرم کنید. یک روغن سبک و مغذی مانند روغن آرگان برای نرم و لطیف کردن مو گزینه مناسبی است.شامپوهای حاوی روغن آرگان موهای زبر و خشن شما را کاملا نرم و لطیف میکند.همچنین میتوانید از روغن آرگان،روغن بادام  برای لطافت بخشیدن به ریش های خود نیز استفاده کنید
موهای بلند به مراقبت بیشتری نیاز دارند، زیرا هر سانت آن باید تمیز، تغذیه شده و سالم باشد. اگر موهای بلند و پرپشتی دارید، احتمال بیشتری برای عرق کردن، چربی اضافی و کثیفی روی پوست  سر وجود دارد که این امر شما را مستعد شوره سر می‌کند. برای جلوگیری از این امر، از شامپویی استفاده کنید که با شوره سر مبارزه می کند و در عین حال موهای شما را تمیز می کند.
از شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید

موهای خود را با آب سرد بشویید

همیشه به جای آب داغ از آب سرد برای شستن موها استفاده کنید. دوش آب گرم موهای شما را شکننده تر و مستعد آسیب می کند. بنابراین همیشه آب سرد را برای شستن موهای خود انتخاب کنید، این به حفظ رطوبت و جلوگیری از خشک شدن موهای شما کمک می کند زیرا آب سرد ساقه مو را می بندد و به حفظ رطوبت مو کمک می کند

برس زدن موها

برس زدن موها باعث تحریک پوست سر می شود و برای افزایش رشد مو مفید است. برس زدن موهایتان به طور کامل روغن های طبیعی را در سراسر ساقه هر تار مو پخش می کند. موهای خود را دو بار در روز، یک بار در صبح و سپس قبل از رفتن به رختخواب، برس بزنید. اما زیاد هم برس نزنید چون ممکن است موهای شما را بکند. همچنین هرگز موهایتان را زمانی که خیس هستند برس نزنید، زیرا باعث شکستگی می شود
استفاده از برس خوب برای موهای بلند یک راه مراقبت از موهای بلند استفاده از یک برس خوب است. به طور منظم از آن استفاده کنید تا موهایتان صاف و براق به نظر برسد. برسی با دسته مناسب که بتوانید به راحتی در کیف خود جا داده و ازآن استفاده کنید.

موهای خود را کوتاه کنید

همیشه موهایتان را مرتباً کوتاه کنید تا آسیب دیدگی برطرف شود. کوتاه کردن موهای شما نه تنها از شر موها خلاص می شود، بلکه به سلامت مو نیز کمک می کند. موهای بلند معمولا وز و شکننده می شوند، بنابراین موهای خود را حداقل سه بار در سال کوتاه کنید تا سالم به نظر برسند
منظور ما کوتاه کردن موهای بلند نیست.بلکه در اصل باید نوک موهای خود را مرتباً کوتاه کنید تا در عین اینکه از شر موها ی آسیب دیده خلاص می شوید زیبایی و حالت موهایتان نیز حفظ میشود.
گایتا توصیه می کند که هر چند هفته یک بار با آرایشگر خود مشورت کنید تا با روشی خلاقانه از طریق اصلاح یا استفاده از محصولات بهداشتی شما را در حفظ و مراقبت از موهایتان یاری کند.محصولات بهداشتی مراقبت از مو مثل حالت دهنده ها و صاف کننده هایی وجود دارد که بیشتر مردان درباره آن ها نمی دانند.اگر موهای شما کمی شل و کم پشت به نظر می رسد نیاز به استفاده از محصولی برای افزایش حجم آن هستید.
هر چه مو بلندتر باشد، مسئولیت سنگین تر است. این نکات را بخشی از روال مراقبت از موی خود قرار دهید تا در سال 2022 موهای سالم و تغذیه شده ای را داشته باشید.
موهای خود را کوتاه کنید

خود داری برای استفاده از ابزارهای گرمایشی و مواد شیمیایی

سعی کنید از ابزارهای گرمایشی مانند ابزارهای حالت دهنده مو، سشوار و اتو های صاف روی موهای خود اجتناب کنید. همچنین در صورت امکان سعی کنید از مواد شیمیایی مانند رنگ مو و شل کننده روی موهای خود استفاده نکنید، زیرا می تواند حداکثر آسیب را به موهای شما وارد کند و آنها را وز و کدر نشان دهد. همیشه بعد از شستن موهایتان اجازه دهید در هوا خشک شوند.
خشک کردن موها موهای خود را با حوله مالش ندهید.آیا می دانستید که حوله های معمولی می توانند به موهای شما آسیب برسانند؟ اصطکاک بین موهای شما و بافت خشن حوله می تواند باعث شکستگی مو شود. به جای استفاده از یک حوله حمام معمولی، از حوله نرم تر و نرم تر استفاده کنید تا به جای مالش، به آرامی موهای خود را لمس کنید. در حالی که همیشه بهتر است موهای خود را با هوا خشک کنید، می توانید از سشوار نیز استفاده کنید. 
ترجیحا برای خشک کردن از سشوار استفاده نکنید مگر در موارد اضطراری.اگر موهایتان خیس است توصیه میشود به حالت دلخواه در بیاورید و کلاه بپوشید تا کاملا خشک شود.

روال دوش گرفتن خود را تغییر دهید

همانطور که در بالا ذکر شد همیشه برای حفظ موهای خود به جای دوش آب گرم دوش آب سرد را انتخاب کنید. و هر روز موهای خود را نشویید، زیرا این عمل می تواند از شر چربی طبیعی پوست سرتان خلاص شود. بنابراین اگر هر روز موهای خود را بشویید، کاری جز از بین بردن روغن طبیعی و کاهش سرعت رشد موهای خود انجام نمی دهید.بسته به میزان فعالیتی که در طول هفته داشته اید، باید پاکسازی عمیق را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از موهای خود بگنجانید. 

روتین مراقبت از مو

از نرم کننده ها برای موهایتان استفاده کنید حتی روزایی که موهایتان را نمی شویید. موهایتان را کمی مرطوب کرده و از نرم کننده و حالت دهنده استفاده کنید.برای خود یک چرخه سه چهار روزه تعریف کنید به عنوان مثال موها را دوشنبه بشویید سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه آن‌ها را مرطوب کرده و حالت دهید. سپس روز جمعه بشویید و دوباره حالت دهید.نرم کننده ها و حالت دهنده ها مملو از مواد خوب مانند پرو ویتامین B5، بیوتین و پروتئین ابریشم است. روغن های طبیعی مانند برگ درخت چای، روغن جوجوبا و نعناع. 

حفظ سلامتی

استرس، رژیم غذایی نامناسب و ورزش نکردن می تواند روی رشد مو تاثیر بگذارد و منجر به نازک شدن مو و رشد کند مو شود. برای داشتن موهایی سالم و بلند، تغییرات لازم در سبک زندگی را انجام دهید. استرس را با ورزش کردن و تمرین مدیتیشن کاهش دهید.

مکمل های رشد مو مصرف کنید

مکمل هایی مانند بیوتین و روغن ماهی به رشد مو، سلامت و رشد ناخن ها کمک می کند. همچنین باید مطمئن شوید که از مواد غذایی سالم همراه با مکمل ها و مولتی ویتامین ها برای تقویت رشد مو و موهای سالم استفاده می کنید.

 آب بنوشید

مطمئن شوید که مقدار کافی آب مصرف می کنید زیرا برای سلامتی به طور کلی مهم است. نوشیدن آب کافی به پوست سر و فولیکول های مو رطوبت کافی برای افزایش رشد مو را می دهد. در غیر این صورت، پوست سر و مو می تواند منجر به شکستگی مو شود.
نوشیدن آب

از روبالشی های ساتن استفاده کنید

پارچه روبالشی شما نیز می تواند باعث ریزش مو شود. اگر از روبالشی نخی یا روبالشی با تعداد نخ کم استفاده می‌کنید، می‌تواند باعث اصطکاک و بیرون کشیدن رشته‌ها در خواب شود. در صورتی که هنگام خواب با مشکل گره خوردن موهای خود مواجه هستید از یک بالش ابریشمی یا رو بالشی نرم تر استفاده کنید. زنان بیشتر از مردان مشکل گره دارند. اکثر مردان فقط می توانند صبح ها مقداری آب به موهایشان بزنند و با ظاهری مرتب بیرون بیایند.اگر شروع به استفاده از روکش های ساتن کنید، باعث اصطکاک نمی شود و به موهایتان اجازه می دهد روی سطح لیز بخورند. 
برای بستن موهای بلند هرگز از کش استفاده نکنید! و ترجیحا از پارچه های کشسانی که برای این منظور ساخته شده اند استفاده کنید. موها را به چند بخش تقسیم کرده و با چند سنجاق سر محکم کنید. 
وقتی موهایتان خیس است آنها را رو به عقب نبندید. زمان دهید تا کاملا خشک شود زیرا ممکن است بوی بدی بدهد.
هرگز موهای خود را خیلی سفت از جلو نکشید... این می‌تواند منجر به طاسی شود. در حدی که گره نخورد و یا در دهانتان فرو نرود کافیست. 
توصیه می شود که موها را در یک کش ساده در مرکز بالای سر به سمت بالا بکشید تا در طول تمرین‌های ورزشی مانند پرس نیمکتی مانعی برای موها نباشد.همیشه به یاد داشته باشید که قبل از شروع ورزش، موهای خود را جمع کنید زیرا بعد از شروع دستان شما عرق می کند و کنترل موهایتان سخت می شود. برای شناگران خرید یک کلاه شنای نایلونی پیشنهاد می شود که برای پوشاندن مو بسیار عالیست.
 
روبالشی های ساتن
نکات مراقبت از موهای بلند را برای مردان در نظر بگیرید و آماده شوید تا موهای بلند و سالم داشته باشید. در مورد مراقبت از موهای بلند  باید گفت که دانستن این نکات ضروری است تا رشد خوبی داشته باشند.
لوازم آرایشی و بهداشتی نیروان با استفاده از مدیریت قوی مجموعه در امر خرید لوازم آرایشی اصل و فروش انواع برند های آرایشی و بهداشتی داخلی و خارجی به صورت ضمانتی فعالیت می کند. 
 

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر