نحوه ی بلند كردن مو مردانه | چند ترفند برای بلند کردن موی آقایان


نحوه ی بلند كردن مو مردانه | چند ترفند برای بلند کردن موی آقایان

  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • 1148

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با بلند كردن مو مردانه اشاره داشته باشیم. در صورتی که به دنبال مدل ها و روش هایی برای بلند کردن موی آقایان هستید و علاقه دارید که بلند كردن مو مردانه سریعتر صورت بپذیرد در این مقاله ما را همراهی کنید. انواع مختلفی از مدل ها و روش های بلند كردن مو مردانه وجود دارد که همه افراد بر اساس علاقه خود می توانند این مدل ها را انتخاب کنند. پیش از انتخاب مدل مو باید در مورد بلند كردن مو مردانه اطلاعات لازم بدست آورده شود.

حتما بخوانید: معرفی بهترین محصولات مو

نحوه ی بلند كردن مو مردانه

بلند کردن موها مختص خانم ها نیست در موارد بسیاری، آقایان نیز علاقه دارند که موهای خود را بلند کنند و پس از بلند كردن مو مردانه از مدل های دلخواه و مختلف مو استفاده کنند. در صورتی که تصمیم دارید برای بلند کردن موهای خود اقدام کنید در ابتدا باید اجازه دهید تا موهای شما برای مدت زمان لازم رشد داشته باشد و در واقع در مرحله اول نیازمند صبر و حوصله و مراقبت از موی خود می باشد.

چیزی که برای بسیاری از مردان شاید سخت باشد این است که عادت دارند به صورت مرتب به آرایشگاه مراجعه کرده و موهای خود را کوتاه کنند؛ برای همین بهتر است که مدتی به آرایشگاه سر نزنند. برای بلند كردن مو مردانه ده الی دوازده هفته زمان نیاز دارید. به طور عادی رشد موها در طول یک ماه، از نیم تا یک اینچ متغییر است. در صورتی که دوازده هفته صبور باشید می توانید موی بلند داشته باشید و مدل جدید خود را انتخاب کنید.

نحوه بلند کردن مو مردانه

شست و شوی برای بلند كردن مو مردانه

شاید برخی از این افراد این چنین تصور کنند که برای این که موی آن ها رشد سریعی داشته باشد باید به صورت مرتب موهای خود را روزانه شست و شو کنند. شست و شوی مرتب موی سر و به صورت روزانه اشتباه است چرا که چربی طبیعی سر از بین خواهد رفت. در صورتی شست و شوی پی در پی لازم است که شما مدام ورزش کنید و یا نحوه کار و فعالیت شما طوری باشد که موی شما سریع کثیف شود. شست و شو برای بلند کردن مو مردانه یکبار در هفته کافی است و شستن قبل از خواب می تواند بهترین گزینه در زمان انتخابی باشد چرا که چربی طبیعی مو تا صبح باز می گردد.

حتما بخوانید: خرید بهترین شامپو های مو

رشد سریع مو در یک هفته

برخی از مردان پس از این که تصمیم به بلند کردن موی سر خود گرفتند به دنبال راهکارهایی هستند که در مدت زمان بسیار کوتاه رشد موی خود را شاهد باشند. هر چند در مواردی از قبیل تغذیه مناسب رشد مو می تواند سریعتر باشد ولی عوامل ژنتیکی نیز بسیار موثر هستند. با این وجود در صورتی که می خواهید رشد موی شما سریعتر باشد از مواد مغدی سرشار از ویتامین ب استفاده کنید. این ویتامین در ماهی، آجیل و صدف به وفور یافت می شود.

مدل موی بلند مردانه

مدل موی بلند مردانه

پس از بلند كردن مو مردانه، آقایان به دنبال مدل موی مناسبی هستند. هر چند در قیاس با خانم ها مدل موی مردانه بلند تنوع کم تری دارد با این وجود چند نوع مدل مو وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که با بلند كردن مو مردانه  و انتخاب مدل موی دلخواه، کار شما به پایان نمی رسد بلکه باید مراقبت از مو به صورت دائم و همیشگی داشته باشید تا موهای شما دچار ریزش و یا ضعف ریشه نشود. در ادامه به مدل های موی پسرانه و مردانه محبوب اشاره می شود.

بلند كردن مو مردانه و بستن از پشت

یکی از مدل های قدیمی که همچنان در بین مردان محبوبیت دارد مدل بستن از پشت است. در این مدل مو شما کار سختی را ندارید و تنها کافی است که اجازه دهید تا موهای شما به صورت یکنواخت و یکدست رشد کند. در صورتی که رشد موی شما یکنواخت نیست برای مثال کناره موها از روی مو بیشتر رشد می کند وقتی که اندازه مو به پانزده سانتی متر رسید برای یکنواخت سازی موهای خود دست به کار شوید و پس از آن می توانید برای بستن موهای خود از پشت اقدام کنید.

گره از بالا روشی مدرن برای مدل موی مردانه

یکی از مدل های مو مردانه که در چند سال اخیر بسیار مورد علاقه آقایان بوده است مدل موی گره از بالا است. در این روش و یا مدل مو، مو را در بالای سر جمع کرده و به اصطلاح گوجه ای به آن گفته می شود. از ویژگی های مهم این روش بستن مو این است که در اطراف سر خود باید موی کم تری داشته باشید و در واقع داشتن موی بلند در قسمت بالای سر کافی است.

در حال حاضر این مدل از مو بیشتر در بین نوجوانان، جوانان و همچنین ورزشکاران محبوبیت زیادی دارد. اختلافی که در اندازه مو در بالا و کناره های سر وجود دارد موجب می شود که این مدل به راحتی دیده شود. میزان کوتاه بودن اطراف سر بستگی به سلیقه، علاقه و فصل بستگی دارد. مدل موی گره از بالا برای موهای لخت، فر و فرم دار می تواند مورد استفاده باشد.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی

یکی از مدل های پرطرفدار برای مردانی که موهای بلندی دارند مدل موی دم اسبی است. در این مدل مو باید موهای شما به اندازه بیست سانتی متر بلند شود. برای کسانی که دارای موهای لخت و فرم دار هستند این مدل مو بسیار مناسب است. در این مدل ابتدا روی مو در پشت سر جمع شده و بسته می شود و پس از آن دور و پشت مو رو به پایین شانه می شود.

مدل موی بلند مردانه تا شانه

از مدل های مویی که در بین مردان بسیار رواج دارد، مدل موی بلند تا مجاورت شانه است. از مختصات بارز آن می توانیم به سادگی مدل مو اشاره داشته باشیم که به آسانی فرم و شکل خواهد گرفت. این مدل مو برای کسانی که موهای حالت دار دارند بسیار مناسب می باشد. برای مرتب کردن مو در این مدل حرکت دادن دست در مو کافی است. اما به هرحال می توانید از انواع محصولات حالت دهنده مو برای مدل دادن به مو های خود استفاده نمائید.

ضعیف شدن ریشه مو به دلیل بلند بودن مو

یکی از سوالات رایجی که در مورد بلند كردن مو مردانه وجود دارد این است که آیا بلند بودن مو موجب ضعیف شدن ریشه و ریزش مو می شود یا خیر؟ این سوال و جواب های نادرست سبب می شود که بسیاری از افراد از بلند کردن موی خود پشیمان شوند. بلند کردن مو به تنهایی به هیچ عنوان سبب ضعیف شدن ریشه و ریزش مو نخواهد شد. در صورتی که شما موی خود را بلند کرده باشید و از مواد شیمیایی نامناسب و یا وسایل حرارتی و رنگ های مختلف برای موی سر خود استفاده کنید در این صورت ممکن است که سبب ضعیف شدن ریشه و در نهایت ریزش مو شوید که در نهایت چنین تصور خواهد شد که بلند شدن مو عاملی برای ریزش است که یک باور نادرست می باشد.


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر